Skocz do zawartości

Sony STR 7055 czy 7065


Wiktor 1979

Recommended Posts

Cześć wszystkim mam dylemat nie wiem w którym iść kierunku bardzo mi się podoba amplituner Sony STR 7055 i 7065 i mam na oku jeszcze wzmacniacz Pioneer A400X kolumny jakie posiadam to Sony SS NX1 salon duży 45 m2. Jestem zielony w tym temacie, wymagań wielkich też nie mam. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Boję się że przez moją niewiedzę kupię coś co będzie generowało koszty ( Sony STR )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy wpis.

Sony STR 7065 jest lepszym amplitunerem od 7055, ponieważ dysponuje większą mocą, bo 60W w porównaniu do 35W, a przez to i większą dynamiką oraz lepiej wysteruje kolumny. Jest to moc dla obciążenia 8 Ω i dla częstotliwości 20 Hz - 20 kHz. Ponadto producent podaje jeszcze moc dla częstotliwości 1 kHz; wynosi ona odpowiednio dla obu typów: 70W przy 8Ω i 85W przy 4Ω oraz 45W przy 8Ω i 65W przy 4Ω. Dane dotyczące wersji 7065 odnoszą się do wersji amerykańskiej – nie wiem, czy wersja europejska ma te same wartości. Amplitunery STR cieszyły się uznaniem użytkowników.

Kiedyś posiadałem inną wersję z tej serii, a mianowicie STR 7055A, która jest nieco mocniejsza w porównaniu do 7055. Wzmacniacz mój miał przyjemny, ciepły dźwięk o dobrej przestrzenności, można go było słuchać godzinami. Nie miałem natomiast styczności z Pioneerem A400X, ale – na postawie tego co znalazłem w sieci – jego charakter będzie różnił się znacznie od Sony STR, chociaż opinie były różne, jak przy każdym sprzęcie. O ile dobrze pamiętam opinię, którą kiedyś czytałem, to polecana była wersja bez X, jako wyraźnie lepsza. Przy kupnie postaraj się uzyskać od sprzedającego zdecydowane potwierdzenie, że sprzęt posiada oryginalne tranzystory w końcówkach mocy, a najlepiej, gdyby pokazał Ci, że są takie, chociaż czasami trudno wizualnie ocenić przez osobę mniej obeznaną, zwłaszcza ze zdjęcia może być to niemożliwe. Życzę udanego zakupu.

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodam, że 45 m2, to dużo. Czy planowany przez Ciebie sprzęt spełni, chociaż na początek, Twoje oczekiwania, trudno mi ocenić, zwłaszcza, że nie wiem jaką skuteczność mają Twoje kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...