Skocz do zawartości

Jaki amplituner po Denon AVR-X2500h


Daniel Dex

Recommended Posts

23 godziny temu, Daniel Dex napisał:

Rp 8000 wersja l czym się różni od wersji ll oprócz ceny ? RP 280 Bardzo ładne ale mają jeden minus podstawa szeroka widzialne że ulega uszkodzeniu , Rp 8000 ma lepszą podstawę ( ładne nogi )

II jest delikatnie spokojniejsza. Ale nie na wzrost ceny.

Takie zmiany robiło sie tez przez upgrejd zwrotnicy.

Czy dobrze widze że RP 8000 teraz to 5K a RP 8000II to 8K? No to nie ma szans.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2023 o 09:58, Daniel Dex napisał:

RP 8000 ll używki około 6tys 

Jak je rozróżnić RP 8000 od RP 8000 ll ?

Już uzywki :)

No właśnie. Szybko trafiają na rynek wtórny.

II są delikatnie łagodniejsze. Ale delikatnie.

Dnia 14.04.2023 o 11:03, Artur Mądry napisał:

obraz.png.7a8a8d15bd38cb1012fb1836a337839b.pngobraz.png.7565c8a63612dc0ca05f07ac06268274.png

Tył kolumny jest zupełnie inny 1 zdjęcie to model I, drugie zdjęcie to model II

W modelu II między innymi możesz podłączyć bezpośrednio kolumny atomowe. 

To wzieli z Jamo serii S :P

Jeden producent.

Dnia 14.04.2023 o 11:41, Daniel Dex napisał:

Przód też się różni obudowa wysoko tonowa jest szersza lepiej komponuje się z całą kolumną 

Tak, tuba jest większa dochodzi do krawędzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowany)
Dnia 13.04.2023 o 09:16, Artur Mądry napisał:

Na wstępie dodam, że jest to skopiowana opinia z grupy Klipsch użytkownik Hombre De Oro, osobiście nie miałem okazji porównywać.

 

"To co ! Może w końcu bym coś napisał.. jakie odczucia po zmianie z RP 280/8000 na 8000 II

Przypomnę tylko że wersja 280 i 8000 to zmiana wizualna

Każdy , ale to każdy usłyszy różnicę

Zacznijmy moze pierw od tego że każdy posiadacz serii RP szukał w nich srednicy ... i modly zostaly wysluchane ! Jest ! I naprawde gra pierwsze skrzypce al3 na moje ucho nie jest tam wsadzony "nowy" glosnik ktory to generuje. Wydaje sie ze ta srednica jest wyciagnieta z wysoktonowego !

Góra jest bardzo opanowana i subtelna z ogromna przestrzenią. Mam wrażenie jakbym delikatnie sluchał w takim topie koncertowym.

Nie ma tego ostrego syczenia jak w 280 (ś,ć)

Bardzo naturalnie to brzmi. Slychac ze dzwieki ladnie nakladaja si3 na siebie bez takiej ekspansji , wszystko bardzo spokojnie ale szczegolowo ! Powaga , jak w 280 slyszales spadajaca krople rozbijajaca sie o parapet to tu slyszysz jeszcze mikro krople z tej kropli ... no poezja. Przez te 3 tygodnie słuchałem naprawdę różnej muzyki począwszy od hardstyley techno skończywszy na jazzie. Muzy slucham na nowo.

Bass ! Majstersztyk

Odseparowane od siebie niskotonoce !

Bass jest bardzo konturowy , ja widze i slysze jego zarys i kontur . W 280 bass poprostu walił w drzwi mowiąc "otwieraj ku... jedziemy"

Czasem slyszalem tylko bass w zależności od utworu. Tutaj jaki ten utwór by nie był Nie ma takiego przebasowienia , bass jest ladnie ułożony i bez wychylu przed szereg , bardzo dokladny , mruczący , czuć jak powoetrze w pokoju drży. Klarowny !

Poprawiona jest mikro dynamika ! W utworachw ktorych był "falujacy bass" gora doł slychac jak te swa przetworniki nawzajem sie wspieraja a przy okazji nie tworza takiego sprzężenia. Wszystko brumi w jednej lini z taką naprawde dokladnością 1 do 1.

Ja tam jakims turbo audiofilem nie jestem , wg nie jestem audiofilem. Jestem sluchaczem ! Czas3m lekkiej a czesciej cieżkiej muzy

Z Klipschem poznalem sie przypadkiem , wiem czego chciałem . I mam . Także moja opinia to tylko moja opinia reszte zostawiam wam !

Jak mi się coś zwróci uwage to napisze

Ale bez pierdzielenia mowiem wam że naprawde warto zmienić !!!"

 

 

Na grupie jest też sporo zwolenników I wersji, którym nie pasowała wersja II.

Jeżeli masz możliwość to najlepiej samemu porównać.

Decydujące może być to czy słuchasz dużo muzyki, bo do oglądania filmów wersja I mogę śmiało polecić.

W muzyce też nie narzekam, zdaję sobie sprawę, że są ciekawsze konstrukcje ale jak dla mniej świetnie się spisują.

Potwierdzam grają idealnie 

IMG_20230509_184615.jpg

IMG_20230509_184713.jpg

4 minuty temu, Daniel Dex napisał:

Potwierdzam grają idealnie 

IMG_20230509_184615.jpg

IMG_20230509_184713.jpg

 

Edytowano przez Daniel Dex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To może ja też się skusze skoro jest idealnie? :)

Ale tak na serio to za co Cie tak urzekły? Rozwiń temat :) Daj nam coś

Grają jak na dobrym koncercie , góra gra czysto nie drażni dużo detali duża scena  miło się słucha , średnie tony nie są wyciszone w sam raz grają 👍 bas jest idealny nie potrzebuje już subwoofera 😂

Dziękuję za podpowiedzi co do kolumn 👍 wcześniej nie znałem firmy klipsch ale jak zobaczyłem model rp8000II i posłuchałem to wybór był prosty 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...