Skocz do zawartości

Dolby Atmos sufitowe 5.1.(2) otwarte czy zamknięte?


Adam198281

Recommended Posts

Cześć, aktualnie posiadam zestaw 5.1 amplituner obsługuje dolby atmos, więc chcę podłączyć w suficie głośniki efektowe.

Sufit podwieszany (mało miejsca do stropu) po wycięciu otworów prawdopodobnie będzie ok. 8cm, więc muszę się ograniczyć do slimów, dodatkowo nie mam zamontowanych puszek pod głośniki (skrzyń w suficie) jedyne co mam to przewody głośnikowe gdzieś w podwieszeniu. Zastanawiam się czy biorąc pod uwagę to że nie mam obudów powinienem patrzeć pod kątem głośników z obudową jak np. Elipson IC8 ultra slim, KLIPSCH SLM-3400-C, Monitor Audio CSS230 czy jednak otwartych jak Polk Audio V60 Slim, Polk Audio RC80i gdzie mam regulację głośnika wysokotonowego.

Rozważam w przypadku otwartych konstrukcji montaż jakiegoś wygłuszenia na około głośnika, otwór na głośnik jakieś możliwości daje.

Co moglibyście polecić ?

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam198281 napisał:

Czy w takim razie mógłbyś mi polecić coś fajnie grającego zamkniętego w wersji nie grubszej niż 8cm z możliwością skierowania na słuchacza ?

Nie jestem pewien ale chyba zestawy do ścian Cambridge Audio Minx Min (12 lub 22) są regulowane. Minx uwielbiam a jako Atmos są bardziej niż wystarczające wg wielu forów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...