Skocz do zawartości

Nagłośnienie do małego pokoju


viktor

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Niedawno wymieniłem starego Samsunga na swój pierwszy telewizor OLED (LG OLED55C11LB), pomimo tego że nie jest to górna półka to jestem nim zachwycony.


No i przyszedł apetyt na odświeżenie nagłośnienia. Obecnie używam (bardzo) starego zestawu stereo:
- kolumny podstawkowe Tannoy M2 (Cherry)
- wzmacniacz Rotel Ra-01
- DAC S.M.S.L. M3


Problem polega na tym, że sprzęt znajduje się w malutkim pokoju o wymiarach 3,35 x 3,80m (załączam rysunek poglądowy). Rozumiem, że jakiekolwiek zestaw 5.1 nie ma tu racji bytu? Zresztą nie ma tutaj za bardzo dla niego miejsca, bo w pokoju są też meble, których nie mogę wyrzucić. Z tego co wyczytałem to soundbar również odpada, ponieważ oglądam filmy siedząc na końcu pomieszczenia. Czy jedyną opcją jest po prostu lepszy zestaw stereo + do tego ewentualnie jakiś subwoofer? A może się mylę?


Nie wiem jaki budżet byłby tu sensowny, ale powiedzmy, że mogę wydać od 3 do max 4 tys. za wszystko. Chyba, że do tak małego pokoju nie ma sensu tyle wydawać?


Głównym źródłem filmów są dla mnie dostępne w Polsce serwisy VOD odtwarzane bezpośrednio przez telewizor, ale mogę też podłączyć telewizor do komputera.


Zestaw będzie też okazjonalnie służył do słuchania muzyki, ale priorytetem jest kino i tylko pod tym kątem chciałbym go dobrać.
Dziękuję za pomoc.


PS. Na rysunku za fotelem jest okno, a po prawej stronie telewizora drewniane drzwi. Te dwa okręgi to kolumny :)

pokój2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Jesli chcesz kino to robienie czegoś na mikro satelitach jak Canton Movie, Monitor Audio mass itp ma jak najbardziej sens.

Ale w tym budzecie to tylko sprzęt uzywany.

Zarówno system kolumn jak i amplituner. Ale to spełni założenia kinowe.

Jesli chcesz iść w poprawę stereo to na początku zostawił bym M2 a sprawdził coś mocniejszego pod kątem wzmacniacza. Wyższy model Rotela albo coś jaśniejszego jak Cambridge CXA60, Denon PMA 860, Roksan K2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...