Skocz do zawartości

Słuchawki a Amplituner


Recommended Posts

Witam , mam pytanie jak podłączyć słuchawki Sennheiser poprzez kabel optyczny z Amplitunerem Denon

Próbowałem poprzez Konwerter DAC ale przy podłączeniu Amplituner na wejściu HDMI a TV na wyjściu HDMI i słuchawki wyjście optyczne

nie ma dźwięku w słuchawkach (  kabel świecił ), natomiast odtwarzacz HDD wejście HDMI a TV wyjście i słuchawki na optycznym , wszystko jest OK

Chciałbym aby każde z urządzeń które aktualnie jest uruchomione  na amplitunerze dawało dźwięk na słuchawki jak mam to zrobić ?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ciekawe pierwsze slysze by takie polaczenie bylo mozliwe.

Sluchawki poprzez złącze 6.3, 3.5, 4.4 lub xlr do wzmacniacza lub wzmacniacza/ dac'a . Źródło  z którego będzie muzyka płynęła poprzez cyfrowe lub analogowe złącza łączysz z wzmacniaczem słuchawkowym. 

Nie wiem o żadnym połączeniu optycznym słuchawek z wzmacniaczem ale może mówisz o innym rodzaju słuchawek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Próbowałem podłączyć np. odtwarzacz Apple TV 4K który nie ma wyjścia optycznego poprzez konwerter DAC ( np. Konwerter DAC NTIinnovations D181, zresztą próbowałem ich kilka modeli bez skutku ) )który oddziela HDMI na HDMI i SPDIF i wszystko działa , natomiast z Wyjścia HDMI z Amplitunera np na TV nie można odzielić HDMI i SPDIF a o to najbardziej mi chodzi. Mogę połączyć te słuchawki poprzez wyjście słuchawkowe i wtedy faktycznie przy zmianie urządzenia mam aktualny dźwięk w słuchawkach ale skoro są to słuchawki bezprzewodowe to mam często zakłucenia ( szumy ) przy połączeniu cyfrowym dżwięk albo jest ( czysty ) albo nie ma wogóle. Niestety pomyliłem się i jak to napisałem przy tym podłączeniu kabel cyfrowy jednak ( nie świeci ) . Może ktoś odpowie kto się zna na tych połączeniach dlaczego nie mogę rozdzielić sygnału na TV i na Słuchawki  ( z Wyjścia na TV Amplitunera ) czy wogóle jest możliwe takie połączenie z amplitunerem  ? Obecnie muszę używać rozdzielacza SPDIF i po każdym zmianie urządzenia muszę przełanczać dźwięk co jest upierdliwe .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak, dekoder sat podłączony do wejścia HDMI na amplitunerze, apple tv tak samo oczywiście do innego np. Blu ray, konsola do Game, odtwarzacz HDD do następnego, odtwarzacz android do następnego. A z wyjścia HDMI na TV i oczywiście które urządzenie włączę taki dźwięk mam na wyjściu słuchawkowym a chciałbym aby tak połączyć abym mógł automatycznie mieć dźwięk cyfrowy na słuchawkach bez ręcznego przełączania, nie wiem czy jest to możliwe, sądziłem, że poprzez konwerter HDMI-HDMI, SPDIF podłączony do wyjścia na TV będę miał wyodrębniony sygnał cyfrowy dźwięku który będzie się zmieniał w zależności od tego które urządzenie będzie aktualnie wysyłało obraz na TV. Niestety tak nie jest i dlatego szukam rozwiązania 

TV to Sony ale to chyba nie ma znaczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie urządzenia do amplitunera z tego via hdmi na telewizor.

Czyli obraz i dźwięk ładują na tv.

Zakładam że masz zestaw 2.1 albo 5.1.

Chcesz teraz mieć możliwość słuchania tego co z amplitunera wychodzi na tv poprzez sluchawki bezprzewodowe tak?

Jeśli tak to sprawdź swój telewizor - jest 4k więc wychodzę z założenia że to jest nowoczesny model z połączeniem bluetooth więc powinno być możliwe łączenie się bezpośrednio ze słuchawkami.

Możliwe że twój amplituner też ma możliwość wysyłania sygnału bluetooth do np. Sluchawek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są radiowe nie bluetooth. Dokładnie tak, które wejście na amplituner e jest aktywne taki dźwięk mam na kolumnach, na wyjściu słuchawkowym a chciałbym mieć na wyjściu SPDIF wpiętym w wyjście HDMI na tewizor. Słuchawki to Sennheiser RS 195 a amplituner to DENON AVR X2400H 7:2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa ok czyli masz takie z dokująca stacją która możesz podłączyć poprzez cyfrowe optyczne i analogowe 3.5 wejścia.

Zakładam że jest to podłączone z amplituneren?

Nie wiem czy to się da.

By sygnał do telewizora dotarl musisz dać znać amplitunerowi z którego gniazda ma brać ten sygnał i via hdmi na tv wysyłać. Więc bez przełączania wejść na amplitunerze się nie obejdzie.

Może podłącz ta stacje dokująca poprzez wyjście analogowe 3.5 z TV jeśli jest i tylko wybierz na jej tylnim panelu analog.

Jeśli nie ma w tv wyjścia 3.5 podłącz do wyjścia w Denonie tylko adapter kup bo ten Denon ma chyba 6.3 gniazdo. Tak powinno zadziałać. Innej możliwości nie widzę choć specjalista nie jestem.

Denon ma tylko wejścia optyczne żadnych wyjść więc tylko te analogowe ci zostaje. Chyba że tv ma optyczne wyjscie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za pomoc ale faktycznie pozostaje mi pogodzenie z tym, że muszę przełączać dźwięk na rozdzielaczu SPDIF lub niestety pogodzić się z dźwiękiem analogowym z wyjścia na słuchawki 

Pozdrawiam 

Próbowałem podłączyć słuchawki do TV przez wyjście optyczne ale słyszę tylko dźwięk z kanałów naziemnych i smart TV a nie słyszę z urządzeń podpiętych pod amplituner pomimo tego, że obraz i dźwięk jest wyświetlany na telewizorze i kolumnach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...