Skocz do zawartości

Problem z jbl 305 p mkii


matrix526

Recommended Posts

Witam. Przyszły mi monitory dosłownie 2 dni temu i mam z nimi taki problem że dioda informująca o włączeniu zaczyna przygasać i monitory przestają grać. wczoraj ten problem pojawiał się tylko na jednym ale dzisiaj oba tak zrobiły. po wyłączeniu ich i włączeniu ponownie jakiś czas grają. I się zastanawiam czy to kwestia przegrzewającego się wzmacniacza i to normalne? jestem nowy w tym świecie i to moje pierwsze spotkanie z monitorami. Czy może odsyłać na gwarancje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 16.06.2023 o 15:12, matrix526 napisał:

Witam. Przyszły mi monitory dosłownie 2 dni temu i mam z nimi taki problem że dioda informująca o włączeniu zaczyna przygasać i monitory przestają grać. wczoraj ten problem pojawiał się tylko na jednym ale dzisiaj oba tak zrobiły. po wyłączeniu ich i włączeniu ponownie jakiś czas grają. I się zastanawiam czy to kwestia przegrzewającego się wzmacniacza i to normalne? jestem nowy w tym świecie i to moje pierwsze spotkanie z monitorami. Czy może odsyłać na gwarancje. 

Mam dokładnie taki sam objaw, kupione nowe na allegro tydzień temu.

Czy rozwiązałeś jakoś problem, czy gwarancja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się u mnie okazało to przy naprawdę cichym słuchaniu albo oglądaniu czegoś wchodziły mi w tryb oszczędzania energii i wtedy podgłośnienie znowu je załączało. Proponowałbym na monitorach zmniejszyć głośność przy cichym słuchaniu może pomoże bo szczerze mówiąc rzadko w domu bywam i nie sprawdzałem tego jakoś dosadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Faktycznie, jest takie coś w tych monitorach.
Oczywiście wszystko jest w instrukcji której nikt nie czyta.
Dla potomnych - jak wyłączyć:

Use the following procedure to disable the auto-low power standby mode:
1. Power speaker OFF.
2. Set BOUNDARY EQ to the “0dB” setting.
3. Set HF Trim to “+2dB” setting.
4. Set the VOLUME control to “1” (full counter-clockwise setting).
5. Power the speaker ON.
6. Within a period of 5 seconds following power-ON: • Set BOUNDARY EQ to the “-3dB” setting and... • Set the HF TRIM switch to the “-2dB” setting.
7. The front panel LED will flash for 5 seconds indicating the low-power auto-standby mode has been disabled and will remain disabled upon subsequent power cycles.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...