Skocz do zawartości

Wzmacniacz - bardzo proszę o pomoc


bartec

Recommended Posts

Witam, jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o takie sprawy, mam taki gramofon w domu:
http://www.allegro.pl/item595710627_gramof..._vat_od_ss.html
Chcę lepszy dźwięk, więc czy mogę do niego podłączyć wzmacniacz? Czy jeśli tak to każdy, czy musi mieć jakieś parametry określone? Bardzo bym był wdzięczny za jakieś sugestie, najlepiej z allegro, bo nowego nie kupię.

A i nie śmiejcie się ;P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie znam tego modelu gramofonu ale jak coś podpowiesz to może coś ustalimy
To co na allegro jest opisane jako wyjście AUX to chyba wejście?
Pytanie pierwsze - a ten gramofon to w ogóle ma jakieś wyjście - np na magnetofon (np. Rec Out albo coś w tym stylu)?

Zakładając, że jest tam jakieś wyjście tego rodzaju to możesz podłączyć to do dowolnego wzmacniacza (w tym wypadku nie jest wymagana obecność wejścia Phono).
Jeśli byłoby tam jakieś wyjście oznaczone preout? (w co wątię) wtedy potrzebujesz wzmacniacza z wejściem Phono.

Jeśli wejść nie ma - nie kupuj nic bo i tak nie ma do czego podłączyć icon_sad.gif

Drobna sugestia, jeśli nie zamierzasz zmieniać gramofonu i nie planujesz dalszej rozbudowy systemu audio - pomyśl raczej o tańszych z propozycji. Jeśli wybierzesz dowolny markowy produkt jego potencjał zapewne i tak zostanie częściowo niewykorzystany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie icon_smile.gif

Sprawdź jeszcze tylko w instrukcji czy zgodnie z opisem to faktycznie wyjście.

Wedle opisu AUX-out są to wyjścia uniwersalne - czyli możesz do tego podłączyć dowolny wzmacniacz (nie jest wymagane wejście phono)

Tak na prawdę jeśli jużto masz jedno wyjście - one występują parami (kanał lewy, kanał prawy)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...