Skocz do zawartości

HARMAN AVR 265 czy może coś innego???


JAREKMAX

Recommended Posts

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Może szukaj 460/660 ?

Od multi mediów są inne urządzenia/przystawki .

660 nie radze. Tam jest problem z SOC i objawia się to padniętym prawym tyłem lub drugą strefą a komunikacja jest szyfrowana i na to nie ma patentu. Do 460 są nowe mobo w razie W nowe procki. Zdecydowanie bezpieczniej jest brać 460

To jest mega gość od HK https://allegrolokalnie.pl/oferta/naprawy-i-modyfikacje-harman-kardon-avr-255-i-inne

Jak ja miałem AVR 460 to mi mówił że 460 da radę doprowadzić do stanu fabrycznego :)

Zarówno 460 jak i 660 zagrają dużo lepiej w stereo od 265/365

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tasiorsa napisał:
14 minut temu, maciek72 napisał:

A , co powiesz o 760 ? Kawał besti :)

Bezpieczny zakup ? 

 

Nie wiem - ja fachowcem nie jestem. Miałem 460 i 370. Kolega ma 660 i problem jak wyżej. I to usłyszał od tego faceta. Facet robił kata w serwisie HK z tego co zrozumiałem. Prze sympatyczny gość (mega gaduła) i fachowiec.

Kolega ma podpiętą 660 pod Paradigm Monitor 11 a 460kę (moją) pod Paradigm Monitor 9. Oba fajnie grają. Ciepło głęboko z dużą sceną.

Wiesz ja jestem fanem Paradigm i HK więc... Pewnie gdyby nie to że źle działał z LG C2 to bym nie zmienił na Marantza SR7015 🙂

Ładny i nie drogo: https://www.olx.pl/d/oferta/harman-kardon-avr-460-CID99-IDWXYoX.html

Ten w takiej normalnej cenie https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-harman-kardon-avr-460-2-piloty-CID99-IDWLqSy.html

Ta "wada" to uroda modelu a nie usterka 🙂

Edytowano przez Tasiorsa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tera zgłupiałem. Przewertowałem trochę stron na forach i każdy zachwalał AVR 265.

Znalazłem 265 w podobnej cenie do 365 wobec tego pytam czym się różnią poza mocą.

Teraz widzę sugestię z waszej strony o AVR460 i zgłupiałem doszczętnie zwłaszcza że ten w z powyższego linku jest niedaleko i cenowo OK.

Kupiłem już w naprawdę okazyjnej cenie 265 w świetnym stanie ale się zastanawiam nad 365 czy warto dopłacić kilka stówek. Ale za kolejne kilka stówek jest AVR 460.

Nie zależy mi na mocy a na brzmieniu. Czym one się różnią?

Do tej pory miałem DENON-a AVR 1507 i marketowe głośniki.

Po odsłuchach jestem pod olbrzymim wrażeniem głośników. To przepaść pod względem jakości brzmienia. Co do HARMAN-a AVR 265 i po jego odsłuchu już na JBL-ach HARMAN gra ładniej górną średnica i dołem pasma. Ogólnie przyjemniej się go słucha. Zastanawia mnie czy warto zmieniać dobre na ... . No właśnie czy nie przesadze. Czy 365 rózni się brzmieniem od 265. Jak się ma do tych 265 i 365 ta 460?

Edytowano przez JAREKMAX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2023 o 10:22, JAREKMAX napisał:

Chciałbym byście opisali charakterystyki poniższych głośników i ewentualnie podali różnice na + lub _ pomiędzy nimi.

JBL E80

PARADIGM MONITOR 7.5

KLIPSCH SYNERGY F3

Jestem za F3. Bo wszystko w nich gra lepiej.

Dnia 26.08.2023 o 18:51, JAREKMAX napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy HARMAN-em AVR 265 a 365 ??? poza mocą bo 265 ma 95W a 365 ma po 110W. Głównie chodzi o dźwięk. Co warto wsiąść pod względem brzmienia?

Moc, odczuwalna moc. 365 gra bardziej gęstym dzweikiem. Blizej mu do stereo.

 

Z tym że pamiętaj. KAŻDY z tego rocznika Harman był awaryjny. Wyższy model grzał się bardziej i był bardziej podatny na awarie.

Jesli ma byc Harman to kupuj ze sprawdzonego źrodła.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć czy w serii 265/365 był już zasilacz impulsowy czy jeszcze normalny. Te na 100% były w 270/370 i po moich doświadczeniach odradzam każdemu.

460 to była jeszcze stara solidna mega ciężka konstrukcja. Ponieważ miałem 460 i 370 i 370 grał sporo gorzej w stereo od 460 to zakładam że 265/365 jako niższe modele zagrają gorzej od 370 który szałowy nie był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...