Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe w sypialni


Krzysztof Piękny

Recommended Posts

Cześć wszystkim dzwiękomaniakom 😀

Jestem szczęśliwym użytkownikiem Denona DRA 800h, który ma możliwość strefy A/B.

 

Amplituner jest na stałe w salonie z kolumnami podłogowymi Pylona i to jest główne miejsce czerpania przyjemności z dźwięków - srefa A.

 

Chciałbym wykorzystać funkcje tych stref tworząc w sypialni strefę B z głośnikami sufitowymi. Ziomki ze sklepu poleciły mi głośniki Magnat IC62.

Pytanie 1

Odległość głośników od wzmacniacza to ok 18metrów. Jaki rozsądny kabel poprowadzić pod sufitem by mieć czyste sumienie i nie zbankrutować.

Pytanie 2

Czy te głośniki są ok, ktoś zna, słyszał? Może ktoś ma sprawdzone inne 

Pytanie 3

Amplituner korzysta z systemu Heos gdzie można temat ogarnąć jakimś głośnikiem bezprzewodowym. Czy lepszy będzie taki głośnik Heos czy jednak rozwiązanie z pytania nr 1?

Ps. Nie zależy mi na żadnym kinie domowym itd to ma być przede wszystkim do słuchania muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heos to moim zdaniem słaby system no ale działa.

Zobacz ile kosztuje taki głośnik, porównaj do ceny 2 głośników Magnata bo to dobry wybór i 18 metrów kabla solidnego 2x2,5mm na przykład Van domme czy oelhbach.

Inna sprawa czym to się będzie różnic jak kupisz po prostu głośnik BT do sypialni albo inna mini wierze?

Będziesz przesyłał coś z urządzenia podłączonego do DRA do sypialni?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...