Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu sprzętu potrzebna!


grn_p1lgrim

Recommended Posts

1 minutę temu, Michał Gałązka napisał:

To nie są monitory tylko kolumny podłogowe :)nie wiem jak z większym pomieszczeniem ale spokojnie 20-25 m nagłośnią bez najmniejszego problemu :)
 

 

no nie wiem, pełnoprawna nazwa to "Magnat Monitor Supreme 802"

Przed chwilą, grn_p1lgrim napisał:

no nie wiem, pełnoprawna nazwa to "Magnat Monitor Supreme 802"

może mnie ta nazwa zmyliła:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz na zdjęcie, monitor to kolumna, którą stawiasz na szafce, na standzie a ten magnat ma 85 cm wysokości ;) 

Druga sprawa, miałem w biurze tonsile mniej więcej takie jak Twoje( zresztą mam je nadal z sentymentu) i grały na przemian z Magnat supreme 202 ( typowymi monitorami, były mniejsze od tych tonsili) i Te magnat naprawdę zagrały dużo lepiej od tych Tonsili. Powiem więcej, postawiłem je przed sprzedażą w domu, żeby kupujący mógł ich posłuchać i w 30 metrowym salonie wysokim na 3,4m zagrały zadziwiająco dobrze ;) Więc zakładam, że te podłogówki wypadną jeszcze lepiej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał Gałązka napisał:

No popatrz na zdjęcie, monitor to kolumna, którą stawiasz na szafce, na standzie a ten magnat ma 85 cm wysokości ;) 

Druga sprawa, miałem w biurze tonsile mniej więcej takie jak Twoje( zresztą mam je nadal z sentymentu) i grały na przemian z Magnat supreme 202 ( typowymi monitorami, były mniejsze od tych tonsili) i Te magnat naprawdę zagrały dużo lepiej od tych Tonsili. Powiem więcej, postawiłem je przed sprzedażą w domu, żeby kupujący mógł ich posłuchać i w 30 metrowym salonie wysokim na 3,4m zagrały zadziwiająco dobrze ;) Więc zakładam, że te podłogówki wypadną jeszcze lepiej :) 

e no to źle nie jest:) przecież nie chodzi o to żeby rzeczy z półek spadały podczas słuchania muzyki, ale fajnie jest móc "wypełnić" tą przestrzeń:) myślisz że ten Akai który wysłałeś będzie pasował do tych magnatów? czy może lepiej kupić jakiegoś suba aktywnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw skup się na wzmacniaczu, czymś musisz zasilić te kolumny, sam napisałeś, że rzeczy nie mają pospadać Ci z półek. a kolumny trzeba podpiąć do wzmacniacza, Inna sprawa, że akceptowalny subwoofer w używanych to jest już stety niestety powyżej tysiąca złotych :).

Mocowo da sobie z nimi bez problemu radę, ale do takich magnatów możesz też pójść w używane wzmacniacze Yamahy . W takim budżecie zwracaj głównie uwagę na stan urządzenia, to nie ma za bardzo kasy by jakoś super to zgrywać ze sobą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał Gałązka napisał:

najpierw skup się na wzmacniaczu, czymś musisz zasilić te kolumny, sam napisałeś, że rzeczy nie mają pospadać Ci z półek. a kolumny trzeba podpiąć do wzmacniacza, Inna sprawa, że akceptowalny subwoofer w używanych to jest już stety niestety powyżej tysiąca złotych :).

Mocowo da sobie z nimi bez problemu radę, ale do takich magnatów możesz też pójść w używane wzmacniacze Yamahy . W takim budżecie zwracaj głównie uwagę na stan urządzenia, to nie ma za bardzo kasy by jakoś super to zgrywać ze sobą. 

w specyfikacjach tych magnatów jest zalecana moc wzmacniacza od 30 do 340 Wat
to chodzi o to żeby 30-340w było na kanał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Michał Gałązka napisał:

tak, żeby moc na kanał mieściła się w tych widełkach :) Oczywiście 340W to tak z wielkim optymizmem jest podane. moc spokojnie w okolicach 60-80 czy tam 100 W jest bardziej niż wystarczająca 

cholera, ciekawe czy ten subwoofer co teraz mam by z nimi grał... tylko że informacje o nim na necie są szczątkowe, a na nim też niewiele...
tylko Denver DSS-100 "5.1 power amplified home theatre speaker system w/ remote control"  pobór prądu 200w i tyle:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał Gałązka napisał:

nie, nawet tego nie podpinaj to jest zwykły marketowy elektrośmieć

kumam, dzięki!

myślisz że coś takiego będzie pasowało? https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/kina-domowe/subwoofery/subwoofer-magnat-monitor-supreme-sub-202a-czarny
ta sama firma, seria
rms 80w
moc maksymalna 160w

Edytowano przez grn_p1lgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw kup wzmacniacz jakiś i na to przeznacz budżet a nie na subwoofer. kolumny bez odpowiedniego wzmacniacza nie zagrają. potem z czasem możesz dokupić subwoofer jak będzie Ci bardzo potrzebny ale to też nie ten co wysłałeś tylko jeżeli już 302A ale  jak miałbym kupować kolumny za 800 zł i przeznaczać z 800 na subwoofer to wolałbym kupić po  prostu lepsze kolumny za cenę 1 600zł... Co Ty się tak uparłeś na ten subwoofer ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał Gałązka napisał:

najpierw kup wzmacniacz jakiś i na to przeznacz budżet a nie na subwoofer. kolumny bez odpowiedniego wzmacniacza nie zagrają. potem z czasem możesz dokupić subwoofer jak będzie Ci bardzo potrzebny ale to też nie ten co wysłałeś tylko jeżeli już 302A ale  jak miałbym kupować kolumny za 800 zł i przeznaczać z 800 na subwoofer to wolałbym kupić po  prostu lepsze kolumny za cenę 1 600zł... Co Ty się tak uparłeś na ten subwoofer ? 

wydaje się prostszy w obsłudze dla takiego laika jak ja;)
ale to była tylko sugestia, i tak nie uda mi się od strzała skompletować i tego i tego, także bez różnicy co kupię pierwsze, bo kolumna nie zagra bez wzmaka, a z samego wzmacniacza też będe miał niewiele pożytku
zdaje się że lepiej będzie mi najpierw kupić kolumny, te co wysłałeś cenowo fajnie wypadają, nowe kosztują 800 zł za sztukę, tu trochę dołożę i mam 2, także no
no to cóż, będzie wzmacniacz, ten akai trochę drogi, zobaczę czy coś taniej nie da rady wyrwać
więc jeśli te kolumny mają 170w rms, ile powinien mieć wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak prostszy w obsłudze? przecież jedno i drugie( kolumny) stoi i grają, 

To poszukaj jakiegoś wzmaka w budżecie jaki masz, Nie wiem Stara Yamaha, Pioneer, Technics, cokolwiek byleby było sprawne. miało te 50W na kanał i impedancję albo od 4 ohm albo od 8 ohm i tyle. Ważne by to działało i nie było dojechane wizualnie bo wtedy pewnie elektronika po dupie mogła dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ale jak prostszy w obsłudze? przecież jedno i drugie( kolumny) stoi i grają, 

To poszukaj jakiegoś wzmaka w budżecie jaki masz, Nie wiem Stara Yamaha, Pioneer, Technics, cokolwiek byleby było sprawne. miało te 50W na kanał i impedancję albo od 4 ohm albo od 8 ohm i tyle. Ważne by to działało i nie było dojechane wizualnie bo wtedy pewnie elektronika po dupie mogła dostać.

rozumiem, przystępuje do szukania:)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Miałem kiedyś takie kino i nawet w stereo dało się tego słuchać (jak to JBL basu Ci nie braknie a i ten harman się broni).

Mieścisz się w budżecie. Ale może ktoś jeszcze pomoże w doborze używanego taniego wzmaka stereo bo ja nie mam w tej materii doświadczenia.

 https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-harman-kardon-avr-235-CID99-IDV1eRx.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-glosniki-jbl-balboa-30-kolumny-e80-e60-podlogowe-klon-CID4042-IDTgJSw.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Józef Herczek napisał:

A może coś takiego? Miałem kiedyś takie kino i nawet w stereo dało się tego słuchać (jak to JBL basu Ci nie braknie a i ten harman się broni).

Mieścisz się w budżecie. Ale może ktoś jeszcze pomoże w doborze używanego taniego wzmaka stereo bo ja nie mam w tej materii doświadczenia.

 https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-harman-kardon-avr-235-CID99-IDV1eRx.html

 

https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-glosniki-jbl-balboa-30-kolumny-e80-e60-podlogowe-klon-CID4042-IDTgJSw.html

 

coś takiego znalazłem https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/rx-v430.shtml  cena 250zł, będzie pasowało?

Edytowano przez grn_p1lgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli Magnat Supereme zostanie wybrany to do nich trzeba dobrać wzmacniacz jasny, szybki, trzymający w ryzach całe brzmienie. One mają spory dół, mocno ciepły.

Wiesz, że tu się poruszamy już we wzmacniaczach w kwocie 300 zł? To dobrze pójdzie jak wzmacniacz będzie względnie blisko pierwotnych wartości jeśli chodzi o elektronikę a co tu marzyć o wybieraniu jaśniejszego brzmienia ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2023 o 09:02, Piotr Sonido napisał:

Jeśli Magnat Supereme zostanie wybrany to do nich trzeba dobrać wzmacniacz jasny, szybki, trzymający w ryzach całe brzmienie. One mają spory dół, mocno ciepły.

te magnaty są już w drodze do mnie, jak masz jakieś typy co do wzmacniacza to chętnie wysłucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2023 o 17:07, Michał Gałązka napisał:

Wiesz, że tu się poruszamy już we wzmacniaczach w kwocie 300 zł? To dobrze pójdzie jak wzmacniacz będzie względnie blisko pierwotnych wartości jeśli chodzi o elektronikę a co tu marzyć o wybieraniu jaśniejszego brzmienia ;D

gdzieś wyczytałem że do Magnat Supreme dobrze pasują wzmacniacze pioneera, może A-66x? albo a-441?

Edytowano przez grn_p1lgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2023 o 17:07, Michał Gałązka napisał:

Wiesz, że tu się poruszamy już we wzmacniaczach w kwocie 300 zł? To dobrze pójdzie jak wzmacniacz będzie względnie blisko pierwotnych wartości jeśli chodzi o elektronikę a co tu marzyć o wybieraniu jaśniejszego brzmienia ;D

 

Dnia 30.09.2023 o 09:02, Piotr Sonido napisał:

Jeśli Magnat Supereme zostanie wybrany to do nich trzeba dobrać wzmacniacz jasny, szybki, trzymający w ryzach całe brzmienie. One mają spory dół, mocno ciepły.

hmm, a co panowie koledzy myślą nad dobraniem do nich Yamaha AX-592? czy z tych co pisałem to raczej Pioneer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał Gałązka napisał:

nie słyszałem tych wzmacniaczy więc nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii 

czytałem opinie o tej yamasze (?), i to nawet z tymi konkretnymi magnatami, ludzie raczej chwalili, w sensie cudów nie ma, ale gra porządnie razem
a że znalazłem tą yamahe za 200 zł, to raczej wybór pada na nią, do najtańszych nie należy że tak powiem, a 200 zł dobra cena
mógłbyś proszę sprawdzić specyfikacje i powiedzieć, czy dobrze myślę? https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/yamahaax592.php https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/ax-592.shtml
wzmak 100w
przy 8ohm, kolumny 170w rms 4-8ohm, jak na mój rozum to chyba będzie hulać razem?

Edytowano przez grn_p1lgrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...