Skocz do zawartości

Pierwsze stereo max 1300zl - chińczyk, kolumny aktywne czy miniwieża


Killer121

Recommended Posts

Witam Was drodzy forumowicze. 

W końcu nastała wstępna decyzja o stereo w domu.

Do czego mi stereo? Do TV filmy i telewizja oraz radio (może byc internetowe) plus kolekcja cd i mp3 (może być to zgrane na dysk np w flacu tedy usb,a odtwarzacz nie konieczny) oraz youtube czy Spotify. Także ogólnie do wszystkiego. Komputer nie będzie dawcą audio

Skłaniam się ku nowemu sprzętowi kosztem jakości (jestem tego świadomy) oraz minimalizmem-wymóg lepszej połówki.

Fajnie jakby człowiek się zamknął w 1000zl a im mniej tym lepiej. Max 1300zl

Oczekuję prostoty w obsłudze (gniazdo arc) ewentualnie jak namniejsze żonglowaniem źródłami. Pilot must have.

Dotychczas spiąłem po rxa wieże km 1584 i dla mnie było w miarę ok. Teraz plastikowe kino domowe philips-badziew.

Chciałbym osiągnąć neutralność i sporą scenę, przejrzyste dialogi w filmach, bas mniej ważny-tylko do TV. Muzyka słuchana to rock, pop.

Do nagłośnienia salonik z kuchnią około 13m2. (Jak bedzie świetnie, przejdzie zestaw do sypialni 15m2)

Kolumny chciałbym postawić na komodzie rtv około 120cm od siebie plus ewentualny sub kolo komody luka 40 cm między komoda a szafką kuchenna. Odsłuch ogólny przy codziennym życiu plus kanapa z boku do tv.

Moje zestawienia 

1. Sabaj a4 albo a3 jeśli ktoś może to czym się różnią? + indiana 240 bądź 250 używka + streamer około plus switch na 2 optyki by nie zmieniać źródła( jeśli dobrze rozumiem bo albo TV albo streamer będzie grał, na pewno nie jednocześnie, coax ewentualnie też albo dochodzi zmiana wejścia).  budżetowa opcja bez hdmi?

Ewentualnie dać smsl a100 (DAC po rca i switch) albo loxjie a30. Plus 300zl może przeżyje.

2. Monitory aktywne magnat reference a2 (hdmi jest brak subout)albo multi 220 plus streamer plus coś z wejściem na usb. 

 

3. Denon m39, pianocraft jakis ewentualnie panasonic sc-pmx 90 plus streamer. Mam wtedy duza szanse na spanie w domu(na sypialnie nie mam co liczyć)

 

Dodatkowo jaki streamer do radia i spotify uzywka? Wiim mini chyba nie ma radia internetowego? Ogólnie czy takie połączenia mają prawo zagrać z punktu widzenia technicznego?

Przepraszam że dość długi wątek ale lubię wszystko razem połączyć. 

 

Edytowano przez Killer121
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Killer121 changed the title to Pierwsze stereo max 1300zl - chińczyk, kolumny aktywne czy miniwieża

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...