Skocz do zawartości

Dali Oberon 1 vs Indiana tesi 261 - bass reflex z przodu ważne pytanie ?


Przemek 100

Recommended Posts

Cześć

Mam do Was jedno ważne pytanie 

Jestem przed wyborem kolumn do pomieszczenia 25m2, mam do wyboru :

Dali Oberon 1

Indiana tesi 261

Obie kolumny odsłuchałem i obie mi się podobają, jedna ważna sprawa - mam dość małe pomieszczenie  i krótką szafkę 40cm - Oberon ma bass reflex z tyłu kolumny i prawdopodobnie minimalne odsunięcie od ściany powinno być 10cm , co nie wygląda dobrze na meblu , natomiast Indiana ma bass od frontu sprawę rozwiązuje - dosuwam kolumnę do ściany i jest pełny odsłuch.

Czy możecie mi doradzić- czy Oberon 1 faktycznie powinien być odsunięty ok 10cm od ściany (ogólnie podstawkowe z bassem reflexem) ? 

 

Prawdopodobnie wypożyczę kolumny   na odsłuch do domu, ale pytanie mnie nurtuje, ponieważ Oberon chyba lepiej brzmi, ale Indiana również mi się podoba, ale czy jest sens wchodzić w głośnik z basem umieszczonym z tyłu kolumny w moim przypadku ?

pozdrawiam

Edytowano przez Przemek 100
dod
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemek 100 napisał:

Prawdopodobnie wypożyczę kolumny   na odsłuch do domu, ale pytanie mnie nurtuje, ponieważ Oberon chyba lepiej brzmi.

Tak zrob i poznasz odpowiedz. Bassreflex z przodu, czy z tylu to za malo informacji, zeby Ci odpowiedziec, bo nie ma zlotego srodka… duzo wiecej zalezy od pomieszczenia, calej budowy kolumny itd. 
Ten zawezony wybor kolumn na pewno zamyka sie na te dwie pozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Przemek 100 changed the title to Dali Oberon 1 vs Indiana tesi 261 - bass reflex z przodu ważne pytanie ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...