Skocz do zawartości

Amplituner kupiony i co dalej ?


pebewrc

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Przewertowałem kilka tematów i ostatecznie i tak postanowiłem napisać swoją historię ;)

Najpierw tęgie rozważania stereo czy ampli, lubię słuchać muzyki filmowej to mój główny target muzyczny, natomiast już od dawna chodził za mną też temat kina: słuchania i oglądania w jednym. Stanęło więc że idę w kierunku amplitunera kina.

Pod kątem amplitunera przyjąłem założenie że będzie to w pewnym sensie główny sprzęt audio więc zależało mi na dość szerokiej integracji a więc zarówno pod kątem podłączenia urządzeń zewnętrznych przez HDMI oraz innych dodatków typu radio internetowe, Spotify itp.

To wymusiło w pójście w nowsze rocznikowi sprzęty, stąd rynek wtórny trochę odpadł.

Nie nastawiałem się tutaj już jednak na żadne marki pod kątem odsłuchu, mój research był można powiedzieć że marny - nastawiałem się na okazje w budżecie do 2000zl. Tutaj od razu zaznaczę że nie celowałem w gotowe zestawy z głośnikami o czym trochę później.

W orbicie zainteresowań było kilka modeli Denonów, Yamahy, dość popularne tutaj również entry level modele.

Wybór padł na Denona avc-s660h, po prostu nie mogłem przejść obojętnie obok ceny 1400zl za nowy sprzęt w sklepie.

Więc jestem teraz z tym Demonem na dobre i na złe, i szukam kolumn. Tak jak pisałem wcześniej nie interesowały mnie gotowe zestawy, bo chce sobie dać trochę swobody, np. zacząć od 2.1 i później docelowo rozbudować do 5.1.

Dodatkowo wydaje mi się, że chciałbym iść w używki - mieszkam w dużym mieście i przewija się dużo ofert, na pewno coś by się dało wybrać na moje potrzeby w rozsądnym budżecie. To czego mi trochę brakuje to trochę określenia kierunku w jakim skoncentrować poszukiwania, czy iść w monitory i suba, czy już podłogowki.. czy szukać niższych modeli lepszych marek czy solidnych średniaków itp.

Gdzie to ma grać ? 

Otwarty pokój na poddaszu - skosy. Tv na ścianie szerokiej na 5 metrów, odległość do tv 2,5 metra.

Z tyłu jeszcze prawie 5 metrów podłogi - całą powierzchnia to ok 35-40 M2 po podłodze.

Budżet ? Ok, celujemy na ten moment w kolumny i suba. Na kolumny myślę że max 1500zl, sub totalnie nie wiem niestety..

Będę wdzięczny za Wasze sprawdzone typy i dobre rady, krytykę też chętnie przyjmuję ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...