Skocz do zawartości

Marantz 40n+CD60 jakie kolumny


Darek1602

Recommended Posts

3 godziny temu, pawgro1 napisał:

Darku, też jestem szczęśliwym właścicielem nowych Focal Aria Evo x N2, grają u mnie ks kilku dni z MF M6si, na odsłuchach pokonały zdecydowanie wszelką konkurencję. Powiedz proszę ile h potrzebowałeś na ich wygrzanie? Po jakim czasie dźwięk się ułożył? U mnie na razie różnica jest spora między egzemplarze testowym a tym zakupionym i zastanawiam się ile czasu te kolumny potrzebują :)

Cześć

Gratuluje zakupu.
Potrzebowały dużo czasu. Nie mierzyłem dokładnie ale z każdym miesiącem moje ulubione nagrania brzmiały coraz lepiej. Po ponad trzech miesiącach było już świetnie.  Jako że miesięcznie było to 30-40 godzin wychodzi 90-120 godzin wygrzewania. I to jest tyle, ile podają fora. Tak więc zgadza się. Pierwsze dni słuchania były "dziwne". W porównaniu do odsłuchów na wygrzanych Focal Vestia n2 wręcz zaskakująco słabiej. Ale to już historia. Absolutnie nie żałuję zakupu. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Darek1602 napisał:

Cześć

Gratuluje zakupu.
Potrzebowały dużo czasu. Nie mierzyłem dokładnie ale z każdym miesiącem moje ulubione nagrania brzmiały coraz lepiej. Po ponad trzech miesiącach było już świetnie.  Jako że miesięcznie było to 30-40 godzin wychodzi 90-120 godzin wygrzewania. I to jest tyle, ile podają fora. Tak więc zgadza się. Pierwsze dni słuchania były "dziwne". W porównaniu do odsłuchów na wygrzanych Focal Vestia n2 wręcz zaskakująco słabiej. Ale to już historia. Absolutnie nie żałuję zakupu. Pozdrawiam 

Dzięki wielkie za info, uspokoiłeś mnie, choć byłem świadom że trzeba wygrzać kolumny to byłem w ogromnym szoku jak wielka była różnica między nowymi egzemplarzami a tymi wygrzanymi. 

Miałem identyczne odczucia jak Ty, że wygrzane Vestie (które też testowałem w domu kilka tygodni temu) grały o sporo lepiej. Arie mam do kilku dni ale grają po ok. 15h dziennie i pewnie ok 70h już mają i już czuć sporą różnicę na plus, pojawił się wreszcie bas (na początku go prawnie nie było) i już się ich słucha bardzo przyjemnie, a jak mówisz że będzie jeszcze lepiej to jestem już w pełni spokojny :)

 

Ogólnie świetne kolumny, w tym budżecie nie znalazłem nic lepszego a przesłuchałem z dobre 10 modeli (m. in. Lumina V, MA Silver 500, B&W 704 s3, Vestie), oczywiście są jeszcze setki innych kolumn, których nie słuchałem ale nie chciałem wybierać ich przez pół roku 😅 A a te Arie Evo X N2, zagrały świetnie więc była prosta decyzja. Mogę je szczerze polecać. 

Również pozdrawiam serdecznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...