Skocz do zawartości

Zbyt cichy dźwięk wzmacniacz Denon X2800h


Szalik

Recommended Posts

Witam.

Nie wiem co jest grane :/

Ja mam ciągle pecha z każdą elektroniką. Kino domowe: Głośniki Teufel razem ze wzmacniaczem Denon AVR X2800h. Wszystko super grało aż zauważyłem ostatnio że na source TV/Audio czyli tak jak zawsze kiedy to wzmacniacz jest podłączony i oglądamy czy TV czy netflixa nagle nie mogę ustawić głośności więcej niż 66 kresek. Chociaż nie mam atmosa to wcześniej na pilocie od wzmacniacza kiedy przełączałem na rodzaje movie sound miałem np na dekoterze Dolby Atmos itp. teraz tego też nie widzę. 

Co może być przyczyną? Na innych źródłach dźwięku też max volume np. 74 mam a kiedyś na wszystkim szło na maxa i powyżej np. 65 słychać. Było jeden raz charakterystyczne puknięcie ze wzmacniacza że załączał jakby "dodatkową moc" kiedy volume szedł do góry. Teraz tego nie robi. Wzmacniacz mam zaledwie parę miesięcy. Jestem załamany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez polaczenie LAN lub wifi uaktualnic firmware,potem reset ampitunera i na nowo skonfigurowac denona 1st

dzwiek atmos czy dolby przelacza sie na sciezkach audio serwisu streamingowego wybierajac  jezyk preferowany

amplituner sam wykrywa automatycznie sciezke i informuje napisem na wyswietlaczu jaki to typ konkretnie

zazwyczaj angielska oryginalna jest w atmos a polska raczej w dolby

cos mi sie kojarzy ze ECO  jest odpowiedzialne za cichy dzwiek ale nie pamietam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pełen reset i głośność wróciła do pełnego zakresu 0-98. 

Chociaż widzę że wszystko gra troszkę ciszej. Kiedyś film miałem na volume 65 max. Teraz tak 75, ale i tak nie dochodzę do maksymalnych zakresów więc jest spoko. Zmieniłem kabel HDMI na lepszy i teraz już nie zanika mi głos kiedy przełączam między źródłem dźwięku: TV/Ampli.

Co jeszcze zauważyłem to moje ustawienia dźwięku w TV były skopane. Zrobiłem pełen reset i znów mogę wybrać dolby Atmos czy DDD.

Dzięki wszystkim za rady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...