Skocz do zawartości

Dlaczego harczy ???


KrzysztofWGC

Recommended Posts

Hej

Zakupilem wzmacniacz NAD 3240 PE plus kolumny Kef q1 ( nowe) oraz wiim pro, zrodlo dzwieku to telefon.

Mam pytanie dlaczego gdy podglosnie za bardzo w telefonie dzwiek to kolumny zaczynaja harczec i znieksztalcac dzwiek ? Wszystko jest ok jesli w tel mam gloanosc na 10% max i podglasniam wzmacniacz nawet bardzo.. jak zaczynam podglasniac tel to nawet na bardzo sciszonym wzmacniaczu juz slychac ze cos sie nie dobrego dzieje. Tel samsung s20 fe. Czy to wina tel i zbyt slabej karty dzwiekowej np ?? Dodam ze wzmacniacz oddalem do serwisu i wszystko jest z nim ok ( wyczyscili i tyle )

Dzieki jesli ktos odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to stara konstrukcja, nie wiem jakie napięcie ma Wim pro na wyjściu ale jak około 1V lub więcej to jest to zupełnie normalne,  doczytaj w instrukcji jakie napięcie wyjściowe ma Wim pro.

Stare wzmacniacze były przystosowane do niskich czułości (napięć wejsciowych) max około 500mV po prostu kiedyś tak się to robiło, dziś standardy się zmieniły i nowe odtwarzacze mają  na wyjściu 2V a nawet i więcej..

Ps. Jeżeli używasz Wim pro to telefon jest tylko pilotem a nie źródłem dźwięku 😉

 

Po prostu obniż na telefonie głośność na tyle aby nie było przesteru, ewentualnie jak Wim pro ma opcję zmniejszenia sygnału wyjściowego to go zmniejsz i po problemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartek_86 napisał:

Wzmacniacz to stara konstrukcja, nie wiem jakie napięcie ma Wim pro na wyjściu ale jak około 1V lub więcej to jest to zupełnie normalne,  doczytaj w instrukcji jakie napięcie wyjściowe ma Wim pro.

Stare wzmacniacze były przystosowane do niskich czułości (napięć wejsciowych) max około 500mV po prostu kiedyś tak się to robiło, dziś standardy się zmieniły i nowe odtwarzacze mają  na wyjściu 2V a nawet i więcej..

Ps. Jeżeli używasz Wim pro to telefon jest tylko pilotem a nie źródłem dźwięku 😉

 

Po prostu obniż na telefonie głośność na tyle aby nie było przesteru, ewentualnie jak Wim pro ma opcję zmniejszenia sygnału wyjściowego to go zmniejsz i po problemie.

Dzieki 

Tak jak napisales sa opcje od 500 do 2 i jak zmniejszam to przester ustepuje. Wczesniej nie moglem do tego dojsc poniewaz podglasniajac pilotem lub na telefonie podbijalo za wysoko ale jest opcja ustawienia max volume i zrobilem na 40 % i gitara. 

Wzmacniacz stary to prawda chyba 1998 rok jak i kolumny ale udalo mi sie znalezc nie uzywane .. od nowosci 2002 lezaly sobie w kartonie nie rozpakowane i czekaly. 

dzieki za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...