Skocz do zawartości

Prosba o pomoc. (Kino, amplituner)


Turas

Recommended Posts

Cześć, 

Chcialbym prosić o pomoc.

Aktualnie mam małe stereo/kino domowe, chcę je lekko doposazyć. Zmienić.

Część video -aktualny tv to złom (42") i bedzie zmieniony na jakieś sredniej klasy Qled/oled.

Na tę chwile wszystkie kolumny zawieszone poza zasiegiem dzieci. Aktualnie jest 5.0 ale wykorzystywane jest stereo.

Front to Tannoy mercury 7.2 (male)

Central Tannoy mc

Tylne elektowe to mxr.

Amplituner którym zasilam, to stary Onkyo TX-SR501E niestety coś w nim sie psuje czesto nie załącza ktoregoś z glosników w stereo. W wymuszonym 5.0 tez czesto gubi scieżki.

Nie wiem, czy jest sens go naprawiać?

Czy waszym zdaniem zamiast naprawiać dołożyć jakąś kwotę i kupić nowszy? (Budzet na używany powiedzmy ok 1200? Da sie coś kupić zeby miał tuner DAB?) 

Co planuję: te 5.0 zostanie dokupię suba tannoy 10' do kompletu, po wymianie tv chcę oglądać prime video z dźwiekiem przestrzennym, posłuchać radia w jakosci Dab. Strumieniowanie muzyki po wifi to powiedzmy nice to have.

 

Czy moglibyscie doradzić co zrobić naprawiać ten/wyrzucić? Ew jaki inny uzywany amplituner kupić? Tak aby dało sie z niego usłyszeć również przyzwoitą muzykę? (Tak wiem ze te monitory mercury 7.2 to zaden szał, ale na razie zostają, kiedyś dołożę drugie audio - stereo z jakimiś podłogowymi, a to co jest jako kino zostanie).

Z góry dziekuje za porady i pomoc

Pozdrawiam!IMG_20231218_172204.jpg.4b4e927a515e8dd17ad289f8caf3c5d9.jpgScreenshot_2023-12-18-17-19-35-922_com.google.android_apps_docs.jpg.eff7a36e9483c1e41d893a05b5ed1e50.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nie podalem wymiarów pomieszczenia, rozmieszczenia itp.. a sam zestaw jest mocno budżetowy. Do 5.1 myślę że wystarczyloby dodać subwoofer tannoya chyba m10, zdaje sobie sprawę żdnie jest to mocarz, ale zestaw jest nieduzy ze wzlgedu na mieszkanie w bloku, oraz male dzieci, rzadko mogę sobie pozwolić sluchać glosniej niż cicho. 

Chce czasem włączyć lepszy dźwięk w amazon/netflix... No i posłuchać muzyki. Choć wiem że to low end.

Stąd pomysł aby zmienić ampli na coś co bedzie nadążało za rozwojem technologii, jednoczesnie, nie mogę rozbudować sprzetu do standardu innego/wyzszego niż 5.1. 

Zakladając budżet na nowy amplituner do 2k, czy np które używane modele  powinienem wziąc pod uwagę? Onkyo 696? Mógłbym prosić o porady?

 

Edytowano przez Turas
Dodanie preferencji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...