Skocz do zawartości

Zestaw do TV/muzyki, 18m2 do 2000-3000zł


Siewca93

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak jak w tytule szukam zestawu kolumn aktywnych, bądź kolumn + wzmacniacz do 2000 - 3000zł (max maxów).

Ogólnie to chodzi mi by mieć coś co polepszy dźwięk z TV i będzie w miarę kompaktowe (na głębokość)
Salon ma 3,5m szerokości i niestety "komunikacja" biegnie koło TV  i chciałbym by kolumny nie odstawały od ściany bardziej niż na te 35cm.

Obecnie mam grajbelkę samsung q800c ale będę ją zwracał ponieważ bas w niej jest mocno przesadzony i przy słuchaniu muzyki/tv co chwilę muszę skręcać subwoofer bo wszystko zaczyna dudnić (mieszkanie w wielkiej płycie, nie chcę drażnić sąsiadów).

Muzyki nie słucham jakiejś wyrafinowanej i zwykle z YT ale jestem w stanie wyłapać że taki Q800c w kawałkach metalowych/rockowych zlewa perkusję i gitary w jedną papkę (na moich słuchawkach CAL! i SMSL M2 brzmi to wszystko dokładniej). Z racji mieszkania w bloku muzyki słucham w okolicach 70dB (mierzone 0,5m od TV) i raczej staram się nie przekraczać tej granicy (może że okazja typu sylwester)

Ogólnie to od tygodnia czytam różne fora i już ręce załamuje bo odbijam się od jednego produktu do drugiego (np.AP A28/38 wydawał się ok dopóki tu nie trafiłem ale i tak postaram się przesłuchać ) a na samym końcu jest rada "zwiększ budżet". Niestety ja już nie mogę bo mam inne żarłoczne hobby i zobowiązania a wiem że w przypadku audio to w 80% puszczane będą typowe popowe łupanki i filmy(czasem jakiś rock, metal, muzyka filmowa).

Jaki zestaw najlepiej by zagrał w tym budżecie (lubię mocny bas ale to z q800c to taka jazda bez ładu i składu na sam dół).

Fajnie jak by miał hdmi (wygoda jednego pilota) ale jeżeli się nie da to pójdę na kompromis. Preferowałbym też kolumny podłogowe bo podstawki pod kolumny nie za bardzo mi leżą wizualnie ale jeżeli się nie da to też odpuszczę.
Ogólnie jako że to ściana nośna w wielkiej płycie to im mniej kabli biegnących do głośników tym lepiej (na szafce RTV mam miejsce by dać jakiś wzmacniacz ale też w miarę kompaktowy)

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem ale nie mogłem edytować.
Czytając forum wytypowałem 2 opcje:
1. Elac Connex
2.LOXJIE A30+ELAC Debut 2.0 B6.2.

Która opcja by była lepszym wyborem?
Z namacalnych rzeczy to za pierwszą przemawia wygoda (jeden pilot do tv) a za drugą bass reflex na foncie co da mi możliwość dosunięcia kolumny do ściany.
A jak będą wypadać one względem siebie pod względem dźwięku?
Możliwe jest w tym budżecie dorwanie jakiegoś dobrego wzmacniacza z hdmi tak aby współgrał z telewizorem i tymi kolumnami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie opcja numer 2. Byłem w takiej samej sytuacji, przerobiłem wiele głośników aktywnych żaden zestaw nie oferował więcej niż tani wzmacniacz i tanie głośniki pasywne jak te które wymieniłeś. Osobiście sam mam zestaw za nieco ponad 2000. Smsl AL200 i do tego Polk es20. Wszystko nowe za 2300 zł. Wcześniej miałem na testach Klipsch r51pm The Fives, Elac, Edifiery czy AudioPro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...