Skocz do zawartości

zestaw stereo ok. 25-30tys.


mson

Recommended Posts

20 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

No tak, masz rację, mogli je nazwać 504, 505 czy 602 (cokolwiek), bo sporo osób nie zauważy lub nie zrozumie dopisku "SP".

Jednak po cenie na fakturze klienci powinni się kapnąć, że nabyli już coś innego ;) :) 

Dokładnie tak. Ja bym poszedł w oznaczenie 602. No ale to ja. Po prsotu uważam że przez to sa nieco niedoceniane to wszystko.

Ale z Tannoyem tez tak mieli.

19 godzin temu, Dzieńdoberek napisał:

Chciałem napisać tylko (a potem się rozpisałem), że w kefie to NIE jest ta sama kolumna. Słuchałem przed kupnem r7 i r7meta (chciałem do kina po taniości), róznica jest chyba większa niż pomiędzy 502 i 502sp, w ogóle nie ma czego porównywać, brak tej separacji instrumentów z serii meta, dynamiki, sceny, nie ta barwa, wszystko jest inaczej.

Oczywicie że nie jest. To był skrót myslowy. Meta zmienia sporo. Jednak KEF nie ma wersji bez Meta. Jaka wypyszcza serię R z Meta to bez nie ma już w produkcji.

Tak 502SP i 703 to pdoobne ale nie identyczne. Model SP jest wyraźnie uzupłnieniem luki pomiedzy seria 500 a 700

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dzieńdoberek napisał:

Dzień dobry, pierwszy post na forum, witam wszystkich.

Chciałem napisać tylko (a potem się rozpisałem), że w kefie to NIE jest ta sama kolumna. Słuchałem przed kupnem r7 i r7meta (chciałem do kina po taniości), róznica jest chyba większa niż pomiędzy 502 i 502sp, w ogóle nie ma czego porównywać, brak tej separacji instrumentów z serii meta, dynamiki, sceny, nie ta barwa, wszystko jest inaczej.

Słuchałem też w sklepie 502sp w porónaniu do 703 i jest to podobne granie, ale w 703 więcej dynamiki, głębsze zejścia na basie, większa swoboda i naturalność, bardziej koncertowy, duży charakter. 

Mam porównanie tych kolumn bo mam teraz w domu fyne 703 do stereo i kef r7 meta do kina w drugim pokoju. Ale męczyłem je długo w jednym pokoju z ciekawości w stereo. Grają zupełnie inaczej, Fyne gra swobodnie, od niechcenia, głębokim i konturowym basem (ale musi mieć dużo watów wzmacniacz), kef bardziej rozdzielczo, lepsza separacja instrumentów, więcej szczegółów słychać, ale barwa dźwięku jakby chłodniejsza, bas też bardzo dobrze kontrolowany, słuchać dokładnie co gra, ale nie ma oczywiście tego zejścia i potęgi co fyne. Opisuje subiektywne wrażenia, ale wspólne dla kilku osób. W tych samych utworach inne instrumenty wychodzą na pierwszy plan, no zupełnie inaczej się słucha.

Słuchałem przed zakupami kilku innych kolumn hypeowanych na forach, w recenzjach i każda okazywała się dla mnie nie tyle gorsza, co z jakiegoś powodu nieporozumieniem. Warto pojeździć i posłuchać w tych samych warunkach jak najwięcej konstrukcji na dobrze znanych i różnorodnych utworach.

Obydwie klumny są ślicznie wykonane, choć w zupełnie innym stylu, podobno Fyne w Polsce ma robione skrzynki. Jedyna uwaga estetyczna - Kef ma brzydkie nóżki.

 

 

Z jakim wzmacniaczem graja Kefy a z jakim Fyne?

No i na czym sluchales w sklepie R7 bez meta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie tak. Ja bym poszedł w oznaczenie 602. No ale to ja. Po prsotu uważam że przez to sa nieco niedoceniane to wszystko.

Ale z Tannoyem tez tak mieli.

Oczywicie że nie jest. To był skrót myslowy. Meta zmienia sporo. Jednak KEF nie ma wersji bez Meta. Jaka wypyszcza serię R z Meta to bez nie ma już w produkcji.

Tak 502SP i 703 to pdoobne ale nie identyczne. Model SP jest wyraźnie uzupłnieniem luki pomiedzy seria 500 a 700

 

Można normalnie kupić w sklepie kolumny bez meta i są sporo tańsze, dlatego poprosiłem o odsłuch.

 

18 minut temu, alzawada napisał:

Z jakim wzmacniaczem graja Kefy a z jakim Fyne?

No i na czym sluchales w sklepie R7 bez meta?

U mnie w domu słuchałem na MF6 500cośtam obydwie, w sklepie nie wiem, jakiś tranzystor, ale ważne, że grały jedne po drugich, w tym samym pokoju, ten samo tor, etc. a róznica dramatyczna, myślełem, że to całe meta to martketingowy bełkot, ale okazało się, że tak nie jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dzieńdoberek napisał:

Można normalnie kupić w sklepie kolumny bez meta i są sporo tańsze, dlatego poprosiłem o odsłuch.

Jeszcze. Ale generalnie sa juz nie produkowane. Kto ma na sklepie to ma. Trzyma.

19 godzin temu, Dzieńdoberek napisał:

U mnie w domu słuchałem na MF6 500cośtam obydwie, w sklepie nie wiem, jakiś tranzystor, ale ważne, że grały jedne po drugich, w tym samym pokoju, ten samo tor, etc. a róznica dramatyczna, myślełem, że to całe meta to martketingowy bełkot, ale okazało się, że tak nie jest

No nie, nie jest.

Ale mimo wszystko KEF nie do tego wzmacniacza.

To jest M6 500 i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeszcze. Ale generalnie sa juz nie produkowane. Kto ma na sklepie to ma. Trzyma.

No nie, nie jest.

Ale mimo wszystko KEF nie do tego wzmacniacza.

To jest M6 500 i

dlaczego nie do tego wzmacniacza? dla mnie różnice między wzmacniaczami tranzystorowymi tutaj są na granicy percepcji, poza tym to jest kwestia mocno subiektywna jakie brzmienie kto lubi, a te kolumny są bardzo neutralne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 20:12, Dzieńdoberek napisał:

dlaczego nie do tego wzmacniacza? dla mnie różnice między wzmacniaczami tranzystorowymi tutaj są na granicy percepcji, poza tym to jest kwestia mocno subiektywna jakie brzmienie kto lubi, a te kolumny są bardzo neutralne

No oczywiscie że tak. Gdyby tak nie było bylby jeden sprzet. I wszyscy by mieli to samo w danym przedziale cenowym.

A tak nie jest.

Kefy graja łagodnie górą, Musical gra mega wycofanymi sopranami. Połączenie powoduje mało przestrzeni, Głeboki, ciepły czasem zbyt bardzo dzwiek. Brakuje mu wigoru mimo wielkiej mocy.

Jak ktoś tak lubi to ok. Jednak to jest rzadko wybierane połączenie.

Serio nie słyszysz różnicy miedzy na przykład Musicalem a Lyngdorfem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No oczywiscie że tak. Gdyby tak nie było bylby jeden sprzet. I wszyscy by mieli to samo w danym przedziale cenowym.

A tak nie jest.

Kefy graja łagodnie górą, Musical gra mega wycofanymi sopranami. Połączenie powoduje mało przestrzeni, Głeboki, ciepły czasem zbyt bardzo dzwiek. Brakuje mu wigoru mimo wielkiej mocy.

Jak ktoś tak lubi to ok. Jednak to jest rzadko wybierane połączenie.

Serio nie słyszysz różnicy miedzy na przykład Musicalem a Lyngdorfem?

 

Ja nie jestem tutaj reprezentacyjnym przykładem, mam autystyczne mizofonie, nadwrażliwy słuch, pewnie dlatego tak lubię. 

U mnie kefy grają teraz w kinie z denonem, pewnie jakąś końcówkę im dokupię z czasem.

Lyngdorfa nie słuchałem nigdy świadomie, w sensie w ramach odłuchu z porównaniem z czymś.

Zawsze na koniec dnia mnie ciągnie do ciepłego, łagodnego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dedal napisał:

Dalej to będzie przedwzmacniacz z Denona .

Jeśli różnicy nie słyszysz między integrami to co chcesz osiągnąć  dorzucając końcówkę ?

Pytam z ciekawości 🙂

Odciążyć transformator w Denonie, mam wrażenie, że jak gram na zewnętrznym wzmacniaczu (podłączyłem na próbem Argon klasy D) to wszystkie głośniki dookoła mają więcej dynamiki. Druga sprawa, jeśli zamiast końcówki wstawię takiego musicala, czy inną integrę, która ma wejście na swoją końcówkę, to mogę ze stereło grać niezależnie od Denona. Trzecia sprawa, jest lepsza kotrola basu na wzmacniaczu stereo w porównaniu do Denona, co akurat w kinie nie ma znaczenia, bo mam dwa suby, ale w stereo bez subów ma.

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Dalej to będzie przedwzmacniacz z Denona .

Jeśli różnicy nie słyszysz między integrami to co chcesz osiągnąć  dorzucając końcówkę ?

Pytam z ciekawości 🙂

A i jeszcze jedna kwestia, w sklepie słuchałem na wzmacniaczu za 10k w porównaniu do ampli za 3k to słyszałem istotną różnicę w dynamice. W domu nie robiłem takiego porównania, bo mi się nie chciało nosić rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś,  dołożyć końcówke 🤔

Teraz Integra .

Jednak są różnice .

Klasa D (często) gra równo od góry do dołu obciążenie nie robi na nich wrażenia  

Źródło gdzie wepniesz.zrodlo ?

Bo jeśli końcówka do Denona to źródło też do Denona.

Jeśli Integra to źródło do integry 

A jeśli końcówka w integrze to kolejne pre albo źródło z regulacją na wyjściu 🤷🏿‍♂️

Pzdr

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dedal napisał:

Napisałeś,  dołożyć końcówke 🤔

Teraz Integra .

Jednak są różnice .

Klasa D (często) gra równo od góry do dołu obciążenie nie robi na nich wrażenia  

Źródło gdzie wepniesz.zrodlo ?

Bo jeśli końcówka do Denona to źródło też do Denona.

Jeśli Integra to źródło do integry 

A jeśli końcówka w integrze to kolejne pre albo źródło z regulacją na wyjściu 🤷🏿‍♂️

Pzdr

Są końcówki z dwoma wejściami, wtedy można takie eversolo jako pre-amp do końcówki niezależnie. Przy integrze zewnętrzny streamer/dac do pre-ampa, a denona do końcówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz posty , pytam .

A jednak coś na rzeczy jest 🤔

Pozytyw jest taki że nie słyszysz prawie  różnic między wzmacniaczami  to mi wystarczy .

Pojawiłeś się z nikąd i filozofujesz teraz 😂  obrażając . I kto tu jest trollem?

Rozumiem że każdy dociekajqcy to troll  .

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal napisał:

Piszesz posty , pytam .

A jednak coś na rzeczy jest 🤔

Pozytyw jest taki że nie słyszysz prawie  różnic między wzmacniaczami  to mi wystarczy .

Pojawiłeś się z nikąd i filozofujesz teraz 😂  obrażając . I kto tu jest trollem?

Rozumiem że każdy dociekajqcy to troll  .

udajesz, że się chcesz dowiedzieć czegoś, żeby się ponapinać i ponabijać

bez odbioru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 11:46, Dzieńdoberek napisał:

Ja nie jestem tutaj reprezentacyjnym przykładem, mam autystyczne mizofonie, nadwrażliwy słuch, pewnie dlatego tak lubię. 

Jest sporo osób które lubią taki dzwięk. Mówie tylko że jest bardzo delikatny.

ale to nic złego.

Dnia 6.02.2024 o 15:10, Dzieńdoberek napisał:

Odciążyć transformator w Denonie, mam wrażenie, że jak gram na zewnętrznym wzmacniaczu (podłączyłem na próbem Argon klasy D) to wszystkie głośniki dookoła mają więcej dynamiki.

No i tak jest

Dnia 6.02.2024 o 16:23, Dedal napisał:

Dołożysz sobie końcówkę za 12 klocków i sparujesz z nie rewelacyjnym  pre w wymienionym tu chińskim streamerze ? 

To powodzenia .

I grratuluje rozmachu 

Dokladnie!

Eversolo ma mocno przecietny ten preamp

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 16.01.2024 o 13:22, mson napisał:

Na wstępie witam serdecznie na grupie.

Obecnie grają u mnie Yamaha R-N803d wraz z Kef q950. Jednakże apetyt rośnie w miarę jedzenia więc nosze się z zamiarem zakupu porządnego zestawu.

Przeczytałem chyba już wszystkie możliwe fora oraz testy na sieci. A teraz wartałoby umówić się na odsłuch. Tylko odsłuch czego? wszystkiego po kolei? W nawiązaniu do mojej "nauki z sieci" rozważam następujące opcje

1. Vincent svs-237mkII

2. Vincent svs-737 (zaleta duża to obsługa sieci - Spotify connect, Tidal ale już nigdzie nie doczytałem czy Tidal connect również)

3. Musical Fidelity m6si

4. Rega MK5

do tego:

1. Kef r7

2. Fyne Audio F502SP

3. Monitor Audio Gold 300 5G lub Silver

oraz:

wiim pro plus, eversolo, no i mój faworyt ze względu na posiadanie gniazda trigger oraz hdmi - nuprime omnia 2. Niestety niewiele o nim można poczytać, ludzie chwalą sobie v1 ale czy można go uruchomić poprzez aplikację tego nigdzie nie doczytałem.

Moje rozważania ukierunkowane są opiniami z sieci oraz wyglądem. Dużym znaczeniem jest również wygoda obsługi, stąd zależy mi na połączeniu trigger aby streamer automatycznie uruchamiał wzmacniacz. Ideałem byłoby brak użytkownia dodatkowych pilotów tak jak obecnie wygląda to w yamaszce i obsługą misicasta.

Proszę pomóżcie, doradzcie coś, abym mógł udać się na odsłuchy z założeniem co chce posłuchać i na co zwrócić uwagę.

Dodam że sprzęt gra w salonie ok 35m2, jedna z kolumn nie może stać dalej od ściany niż 40cm, druga około 1m - stąd bass refleks raczej z przodu lub dołu.

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki.

 

Udało się cos wybrać albo odsłuchać ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...