Skocz do zawartości

Połączenie Marantz UD7007 z PM7007N a jakość dźwięku. Jaki kabel?


darektz

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie,


Od jakiegoś czasu posiadam wzmacniacz Marantz PM7000N oraz odtwarzacz Blu-ray/CD Marantz UD7007. Obydwa urządzenia mam połączone ze sobą kablem SPDIF Coaxial. Zastanawiam się jednak czy takie połączenie daje mi najlepszą możliwą jakość dźwięku?
Mam w swojej kolekcji płyty DTS CD, które są dekodowane przez odtwarzacz (bo wzmacniacz nie posiada takiej możliwości). Odtwarzacz rozpoznaje, że jest to DTS CD a na wyświetlaczu wzmacniacza widzę: PCM44.1KHz, czyli zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak dla zwykłej płyty CD.

Mam też płyty DVD z dźwiękiem DTS o lepszej jakości, rozpoznawanej przez odtwarzacz jako DTS 96/24. Na wzmacniaczu jednak widzę jedynie PCM48kHz. I tu powstaje pytanie: czy to oznacza, że przez to, że używam SPDIF Coaxial, tracę na jakości?

I kolejna rzecz: zastanawiam się nad zakupem kilku płyt SACD, natomiast zanim to zrobię, chciałbym się dowidzieć, czy to ma sens, bo czytałem, że żeby wykorzystać w pełni jakość dźwięku z takiej płyty, powinienem podłączyć odtwarzacz ze wzmacniaczem kablem HDMI i to wzmacniacz powinien dekodować sygnał. Mój wzmacniacz PM7000N nic jednak nie zdekoduje. Dekodowanie musi nastąpić w samym odtwarzaczu. Tu pojawia się kilka pytań:
Czy po zdekodowaniu płyty SACD w odtwarzaczu, sygnał może być przesłany do wzmacniacza kablem SPDIF Coaxial? Czy to w ogóle ma sens, jeśli zależy mi na dobrej jakości dźwięku?
Czy może powinienem połączyć odtwarzacz i wzmacniacz kablem analogowym 2xRCA? Czy wtedy odtwarzając z płyty SACD wykorzystam w pełni jej potencjał?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...