Skocz do zawartości

Reanimacja sprzętu UNITRA gs464/ unitrapw7010


damianp95

Recommended Posts

Witam. Jestem laikiem, dostałem sprzęt który leżał przez wiele lat w pudełku na strychu. Chciałbym to uruchomić i sprawdzić czy to wogole jeszcze działa. Posiadam jeszcze CD Crown CD-80

Z tego co zauważyłem to muszę dokupić wkładkę z igłą. 

Wiem, że jest to stary i pewnie nie za dobry sprzęt. Jednak chce dać mu drugie życie. Potrzebuje też kolumn. Budżet na kolumny to jakieś 500zl. Będą w pomieszczeniu 11m2.

Chciałbym dowiedzieć się jak to ze sobą połączyć, proszę też o polecenie kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kręci się. Ramię się opuszcza, chyba wszystko jak należy. Obroty też zmienia. Wzmacniacz mam UNITRA pw1070.

Tak jak pisze jest to stary sprzęt lecz wiem, że dobrzy był użytkowany i właściciel mega o niego dbał. Dostałem jeszcze do niego nową oryginalna wkładkę z igłą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Musisz jeszcze sprawdzić czy da się ustawić obroty. Włóż płytę i sprawdź. 

Jak masz wkładkę z igła to proponuję ją zmienić. To nie jest trudne tylko trzeba uważać. Jaką masz tą nową wkładkę?

No i nie pozostaje Ci nic innego jak zobaczyć jak gra. Wcześniej oczywiście kalibrujac wkładkę. W Twoim wiele do kalibracji nie ma. Tylko antiskating i nacisk (najwaniejszy).

Zwróć uwagę że w takich podstawowych gramofonach za brzmienie w największym stopniu odpowiada wkladka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie odpisuje. Widocznie mało osób ma ten wzmacniacz co Ty i nikt nie wie jak to zagra z tymi kolumnami.

Dnia 28.01.2024 o 20:56, damianp95 napisał:

ELAC Debut 2.0 B5.2

Nie znam tych kolumn ale chyba myślisz o nich jako nowych. Jedynie co w tej chwili przychodzi mi na myśl to: kupić je i przetestować i jak nie podejdą to oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...