Skocz do zawartości

Unitra WS432


jpv

Recommended Posts

Szanowni audiofile prosze o poradę odnośnie wzmacniacza WS 432 a konkretnie, postanowiłem temu wzmacniaczowi dać drugie życie i okazało się że po 15 latach leżakowania tegoż sprzętu na strychu nie działa jeden kanał i potencjometry bardzo trzeszczą. Serwis wycenił mi tę naprawę na około 700 - 1000 zł, chociaż wygląd zewnętrzny jest niemal idealny. Stąd moje pytanie, czy warto ten wzmacniacz reanimować za taką kasę czy lepiej zakupić inny a w grę wchodzi kwota do 2000 max. Nadmienię iż kupuję gramofon Audio-Technica AT-LP120 oraz kolumny  TRIANGLE BOREA BR08 8 OHM lub  TRIANGLE BOREA BR08 8 OHM. Czy to dobry wybór? nie wiem, bardziej chodzi mi o opinię czy z tej Unitry można coś wycisnąć czy lepiej dołożyć i zakupić coś konkretnego. Zupełnie nie mam pojęcia jak gra ten wzmacniacz  w stanie super odnowionym i czy będzie faktycznie przepaść między nim a np. jakimś Rotelem, Nad-en czy Technicsem. Jeśli ma ktoś z Was jakieś rozeznanie w tym temacie, bardzo prosze o poradę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Myślę że jednak konkretny wzmacniacz stereo to jest ten klimat o który mi chodzi. Pytanie tylko co wybrać w kwocie do 1500zl 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem co rozumiesz pod pojęciem konkretny wzmacniacz. Ma konkretnie wyglądać czy konkretnie grać czy jedno i drugie czyli jak? Za kwotę jaką dysponujesz to niestety trzeba pójść na jakiejś kompromisy. 

Z nowych napisałem co ja bym wypróbował w tym budżecie. Ale nie namawiam. Zwracam jedynie uwagę że pozory mogą mylić i coś co na zdjęciu wygląda jak dekoder do kablówki może nieźle zagrać. Tu mam na myśli nie tylko wiim.

Druga opcja to używki. Może się trafi coś nawet lepszego.

A kolumny które wybrałeś i Ci podeszły to z czym słuchałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak jak piszesz, ma i grać i wyglądać. Dlatego rozglądam się za używanym sprzętem i raczej markowym. Gdzieś na forum przeczytałem że nowe wzmacniacze do kwoty 2 czy 3 tysięcy to po prostu śmietniki, dlatego wolę kupić używany. A kolumny wybrałem czytając tylko opinie ale przed zakupem chciałbym ich odsłuchać, oczywiście będę wdzięczny za każdą podpowiedz w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jpv napisał:

A kolumny wybrałem czytając tylko opinie ale przed zakupem chciałbym ich odsłuchać,

Kolumn nie kupuje się w ciemno tylko na podstawie opini w internecie. Musisz ich posłuchać. Może się też zdarzyć że u Ciebie w domu zabrzmią inaczej niż w pomieszczeniu odsłuchowym w salonie audio. Dlatego warto przed zakupem ich posłuchać u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jpv napisał:

zechcę ich posłuchać

Musisz.

Poczytal kilka tematów tutaj w dziale stereo, zobacz jak to się robi.

Ustal budżet na cały zestaw i jak ma grać Możesz zapytać tutaj na forum o zestawy lub w salonie audio, umów się na odsłuchy u nich.

 

Zastanów się jeszcze czy gramofon chcesz mieć teraz. Ja tam broń boże nie zniechęcam bo to fajna sprawa ale budżet masz nie duży i czy nie lepiej wydać to na wzmacniacz plus kolumny i będziesz już grał np. ze streamingu, a na gramofon dozbierasz. No chyba że masz dużo płyt i to będzie Twoje główne źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...