Skocz do zawartości

Gramofon Thorens - przydżwięk


BartF

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam dziwny problem z przydźwiękiem w gramofonie i skończyły mi się pomysły.
Posiadam wzmacniacz Music Fidelity m3si. Do tego miałem połączony gramofon Project Debut Carbon z niebieskim ortofonem i wszystko grało bardzo dobrze i na przydźwięk nigdy nie zwróciłem uwagi (Nie mogę tego sprawdzić bo gramofonu już nie mam). Wymieniłem gramofon na nowy Thorens 403 DD (również blue ortofon). Podłączam w tym samym miejscu, tymi samymi przewodami i nagle uderza mnie wyjątkowo głośny przydzwięk. Oczywiście gramofon uziemiony do wzmacniacza, kable sprawdziłem, podłączyłem również te oryginalne z gramofonem - bez zmian. Gramofon nawet nie musi być włączony do zasilacza, wystarczy że są podłączone interkonekty. W zasadzie w gniazdku mam tylko wzmacniacz. No i teraz dziwna część. Odłączam wzmacniacz z gniazdka z uziemieniem i przełączam do gniazdka bez uziemienia i przydzwięk znika (jest akceptowalny). Pociągnałem nawet prąd z sąsiedniego domu co by wykluczyć trefną instalację eletryczną. Przewód zasilający do wzmacniacza wymieniłem. Testowałem z listwą i bez listwy zasilającej.

Pytanie czy problemem jest gramofon, czy raczej wzmacniacz. Od początku podejrzewam Thorens'a, że ma jakąś wadę ale podłączyłem go do wielkiego ampli denona (kino domowe) i tam tego przydźwięku tak nie słychać. Oczywiście Gramofon jest nowy i moge go odesłać ale zanim wymienie go na nowy lub inny model chciałbym wykluczyć że to jednak mój wzmacniacz jest chory. Wzmacniacz bez podłączonego gramofonu, w trybie phono daje tylko delikatny szum.

Jakieś wskazówki?

Dzięki. Bartek.

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć/usłyszeć efekt to tutaj:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...