Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR 6100 komunikat "Select Model"


Recommended Posts

Dzięki za dodanie do forum. Witam wszystkich i od razu małe , ale kłopotliwe dla mnie pytanie. Pacjent Onkyo 6100, w którymś momencie na wyświetlaczu pokazał się komunikat "Select Model", którego nie jestem w stanie wygasić. Obok komunikatu strzałki w górę i w dół dające szansę wybrać jakieś warianty symbolu tego modelu ampli z rozwinięciem literowym , ale nie daje się tego wyboru zatwierdzić.Z poziomu aplikacji Onkyo Controller tego komunikatu nie ma i można sterować telefonem , ale wyświetlacz z informacjami mam zablokowany.Reset do ustawie fabrycznych nic nie dał, zaraz po odpaleniu znowu ten komunikat.Wersja systemowa aktualna.Poza tym amp działa poprawnie.Czy to jakieś uszkodzenie czy tylko moja nieudolność ?Pomóżcie proszę, bo zmarnowałem 2 dni i dalej jestem ciemny jak tabaka w rogu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyświetla Ci się jeszcze Select Model ? , Jeśli tak to https://support.onkyousa.com/hc/en-us/articles/16563287309716-My-receiver-is-showing-Select-Model-on-the-front-display-what-can-I-do-to-remove-this-message

I teraz , jeśli źle wybierzesz to uwalisz DAB i Radio FM . Jeśli masz wersję europejską zaznacz model  z końcówką xx  ( tak ktoś pisał na AVS )

https://www.avsforum.com/threads/onkyo-tx-nr-6050-display-showing-select-model.3286451/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jozek23 napisał:

A wyświetla Ci się jeszcze Select Model ? , Jeśli tak to https://support.onkyousa.com/hc/en-us/articles/16563287309716-My-receiver-is-showing-Select-Model-on-the-front-display-what-can-I-do-to-remove-this-message

I teraz , jeśli źle wybierzesz to uwalisz DAB i Radio FM . Jeśli masz wersję europejską zaznacz model  z końcówką xx  ( tak ktoś pisał na AVS )

https://www.avsforum.com/threads/onkyo-tx-nr-6050-display-showing-select-model.3286451/

 

Dzięki Jozek23 , zadziałało. Wiesz może czemu tak się zdarzyło ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jozek23 napisał:

Tego nie wie  nikt , nawet serwis . Ja tego doświadczyłem w Onkyo TX-NR7100 , ale nikt nie wiedział co wybrać i zaznaczyłem DC a potem okazało się że to USA . A tam niema DAB i FM

Zrobiłem to po wrzutce linka na innym forum i tam nie było wiadomości o tych literkach. Całe zatem moje szczęście , że intuicyjnie wybrałem to "XX"   :) . Dzięki jeszcze raz za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Onkyo TX-NR 6100 , ale w Onkyo TX-NR7100 po wejściu w tryb "Select Model" do wyboru były jeszcze  Onkyo NR7100 / RZ50 Pioneer LX305 / LX505 Integra DRX 3.4 / 5.4

w wersjach:

 DC
 xx
 xA
 xR
 JJ
 xP

Wychodziło by z tego że jest jeden wspólny firmware do 6 modeli w 6 wersjach .

Ale nigdzie nie dowiedziałem się co powoduje wejście amplitunera w tryb "Select Model" i jak go ewentualnie wywołać .
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie modelu jest na nalepce z bar code w prawym gornym roku drukowanymi literami 

Zrzut-ekranu-2024-02-05-o-09-32-47.png

Zanim wyrzucisz karton od sprzetu elektronicznego to warto wyciac nozykiem wlasnie nalepke z barcode bo pomaga to  w serwisie pogwarancyjnym urzadzen !!!

Najlepiej trzymac pudelko bo uzywana sztuka w oryginalnym pudelku zawsze jest warta 20% wiecej od takiej bez pudelka.

Edytowano przez bora902
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

Oznaczenie modelu jest na nalepce z bar code w prawym gornym roku drukowanymi literami 

Zrzut-ekranu-2024-02-05-o-09-32-47.png

Zanim wyrzucisz karton od sprzetu elektronicznego to warto wyciac nozykiem wlasnie nalepke z barcode bo pomaga to  w serwisie pogwarancyjnym urzadzen !!!

Najlepiej trzymac pudelko bo uzywana sztuka w oryginalnym pudelku zawsze jest warta 20% wiecej od takiej bez pudelka.

Dzięki, słuszna uwaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jozek23 napisał:

To nie jest ten kod

Też tak myślę , bo nie zgadza się również na moim pudełku. Temat jednak do zamknięcia , bo w kwestii zasadniczej został rozwiązany. Jeszcze raz dziękuję wszystkim , którzy zainteresowali się moim problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bora902 napisał:

masz jakas inna nalepke na kartonie i pod literami MMP jest CE   

a jakie litery masz w srodku numeru seryjnego ktory zamazales?

"Oznaczenie CE lub oznakowanie CE (Conformité Européenne) umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany wyrób spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej (UE)." - wikipedia

Niechcący rozpętałem burzę. Panowie , dajcie spokój z literkami. Wklepałem "XX" nie mając pod ręką pudełka i wszystko działa , mam FM i DAB , czy to nie wystarcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...