Skocz do zawartości

Android - cykliczny brak głosu z głośników TV


Adaxis

Recommended Posts

Cześć, docieram aż tutaj bo na forum Sony cienko. Mianowicie mam problem z głosem w TV KD-65XF9005 z androidem -zanika głos na TV naziemnej oraz na IPTV z głośników TV.  Żeby było ciekawiej, to podobnie dzieje się na starszym TV Panasonic TX-L39E6EK z przystawką  XIAOMI MI TV Stick n androidzie, więc domyślam się, że problem tkwi w systemie. android. Czasem dzieje się tak kilka razy na dobę, a czasem kilka razy na godzinę -koszmarek!

Jak głos zaniknie to trzeba wyłączyć tV i załączyć ponownie tracą ciągłość oglądania, czasami dzieje się to kilka razy dziennie. 
Korzystam z podpowiedzi Sony o resecie, czyszczeniu pamięci podręcznej i danych. Ostatnio jak to zrobiłem to zniknęły wszystkie ustawienia, hasła itp. więc to nie jest dobry pomysł, zęby codziennie tracić wiele czasu na taką "zabawę". Co sugerujecie? I jak czyścić pamięć, aby hasła i ustawienia nie skasowały się?
Znalazłem jeszcze coś Wyłączanie aplikacji interaktywnej* (HbbTV) i będę znowu testował. 
Z jednej strony Android elastyczny i można coś tam instalować, ale takie niedoróbki, że szkoda gadać. A SONY z androidem to chyba sięgnęło dna, bo jeszcze na gwarancji jak zgłaszałem problem, to ich lekarstwo to RESET, przytrzymanie wyłącz na pilocie przez 30 sekund  i czekać na aktualizacje. czekać, czekać i... nic.

I chyba najważniejsze -ostatnie odkrycie::  jak brakuje głosu z głośników TV, to jednak sygnał na amplituner idzie i głos z kina jest, ale nie zawsze chcę korzystać z kina. Tak jest na Sony, a na Panasonicu nie mam możliwości sprawdzenia z amplitunerem.

Edytowano przez Adaxis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes jedyna osobą którą ma Andoid TV a o tym nie słyszałem do tej pory.

Ja bym stawiał że może sygnał słaby?

Albo coś jest nie tak z Twoim TV, może byc po prsotu uszkodzony.

Czy dzieje się tak na TV kiedy odpalisz na nim YT albo inny streaming?

Wiem chore zeby ogladac cały dzien YT ale dla testów....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...