Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem 5.1 denon avr 3808


Mazur81

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Mam problem z amplitunerem denon avr 3808. Nie działa mi wyjście hdmi na monitor. Przez to nie mam możliwości uruchomienia menu GUI. 
Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników orientuje się czy zakres ustawień z poziomu ampka jest taki sam jak poziomu GUI? Bo mnie wydaje się okrojony. 
konkretnie chodzi mi o taki układ: 

Mam podłączony amplituner do komputera a konkretnie to do karty zewnętrznej creative x-fi. Za pomocą kabla optycznego. I kiedy robię test poszczególnych głośników z poziomu ustawień karty dźwiękowej,  to przednie działają prawidłowo, środkowy również. Tylne milczą. 
naotomiast jak robię test dźwięku 5.1 np uruchamiając film testowy na yt to tylne graja cicho i razem z odpowiadającymi im przednimi. 
 

nie mogę znaleźć nigdzie odpowiednich ustawień żeby to skonfigurować. Instrukcji po polsku nie ma a mój angielski leży i kwiczy 🫣

za naprawę hdmi w denonie (jedynie którzy chcą się tego podjąć) powiedzieli mi ok700zl czyli połowa aktualnej wartości ampka… trochę dużo jak dla mnie. Szczególnie ze obraz z kompa puszczam kablem hdmi do tv. A dźwięk optykiem do amplitunera. Wiec byłaby to naprawa dla samego GUI. Jeśli nie będzie wyboru to pewnie to naprawie. Ale może da się uniknąć… pomoże ktoś? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś ci pomoże? Masz instrukcję elektroniczna i możesz zaznaczać tekst i kopiować do google translator.

https://www.denon.com/on/demandware.static/-/Library-Sites-denon_northamerica_shared/default/dwc5a439ba/downloads/archived/avr-3808ci-owners-manual-en.pdf

W moim nowszym denonie można po podłączeniu kablem do sieci lan, wejść do ustawień przez adres IP i przez aplikację na telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 25.03.2024 o 08:10, Piotr Sonido napisał:

O ile dobrze pamiętam to w tym modelu dało się dojść do wszystkiego z poziomu urządzenia.

Te serie spotykały się z wieloma komentarzami że ich kofiguracja jest tragiczna. Ale spokoj i cierpliwosc i sie uda.

 

Rzeczywiście, jest tak jak mowisz. Można wszystko ustawić z poziomu urządzenia.  Po ciężkiej batalii udało mi się skonfigurować sprzęt jak należy. Choć pewnie będę przez to konfigurowanie dwa lata krócej żył 😃😃. Ale wszystko działa jak należy… po tym wszystkim mogę się mianować expertem D/s ustawień tego ampka 🤣 całe to menu mam w małym palcu 😎

 

dzieki 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...