Skocz do zawartości

Amplituner a głowica FM


Maunio

Recommended Posts

Witam wszystkich uczestników forum.

Zastanawiam się nad zakupem amplitunera. Skłaniam się ku Pioneer SX-N30AE lub innemu w tym przedziale cenowym. W odróżnieniu od innych forumowiczów priorytetem jest dla mnie czułość głowicy radiowej, jako że głównie amplituner będzie służył do słuchania audycji radiowych które są nadawane z przekaźnika oddalonego o ok. 80km. Na mojej wiekowej wieży odbieram tylko kilka stacji w dobrej jakości, natomiast pozostała większość  jest odbierana w nie najlepszej jakości (i wiele zależy tutaj od warunków pogodowych). Producenci piszą niewiele o parametrach tunera FM, więc mogłoby się okazać po zakupie że nowy amplituner wcale nie będzie lepszy od tego co mam. Jeżeli ktoś z forumowiczów mógłby wspomóc mnie swoją radą byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wykluczam używania internetowego radia skoro amplituner umożliwia taką funkcjonalność. Natomiast skoro w urządzeniu jest głowica FM to wolałbym by była w pełni funkcjonalna, a nie tylko jako dodatek o ograniczonych możliwościach. Poza tym nie chcę traktować internetu jako jedyne medium przekazu treści muzycznych i nie tylko. To trochę tak jakby porównać "Trójkę" i radiem 357 lub 'Nowy Świat', niby to samo ale jednak czegoś mi brakuje.

Dodam jeszcze że używam anteny kierunkowej Dipol 3 RZ B, i w miarę mocnego wzmacniacza. Co prawda nigdy tego nie robiłem ale mógłbym się jeszcze pokusić by samemu zbudować antenę lecz wtedy była by to dość duża konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...