Skocz do zawartości

Zestaw DAC-AMP + 2.1 (2000zł) vs. Edifier S360DB


Recommended Posts

Witam, obecnie używam głośników Edifier S360DB ale miałem okazję ostatnio pożyczyć na test głośniki Edifier AirPulse A80 + T5 subwoofer. S360DB podłączone optykiem przez przejściówkę USB, A80 bezpośrednio przez USB. Myślałem, że przeskok będzie duży, ale ostatecznie nie zawsze drugi zestaw gra lepiej, ale średnie tony wyraźnie lepsze. Oprócz brakujących tonów średnich w S360DB, wkurza mnie trochę problem wygaszania wyjścia optycznego przy choćby chwilowym braku dźwięku. Głośniki mam podpięte pod KVM dlatego w grę wchodzi tylko podłączenie przez USB. Wyjście audio w KVM jest marnej jakości. Żeby jakoś poprawić problem wyjścia optycznego musiałbym wydać min. 500zł na jakiś DAC USB z przejściem Coax. Ewentualnie podłączyć głośniki po RCA przez DAC'a ale testowałem już iFi Go i efekt był gorszy niż przy połączeniu optycznym. S360DB ma wbudowany DSP, więc i tak potem była konwersacja na cyfrę i z powrotem na analog.

Pomyślałem, że jeżeli połowę droższy zestaw (A80+T5) gra niewiele lepiej, to może to już jest koniec możliwości dla zintegrowanych rozwiązań. Dlatego chciałbym zbudować zestaw z osobnym wzmacniaczem, ale dalej kompaktowy, do odsłuchu przy biurku. Ostatnio pojawiło się dużo ciekawych rozwiązań i jako źródło chciałbym wykorzystać LOXJIE A40 (1160zł) albo bardziej budżetowo Arylic B50 (570zł) czy jest szansa dobrać dwie małe monitory i aktywny subwoofer, które zagrają lepiej jako zestaw niż S360DB i dalej zmieścić się w budżecie? Jeżeli nie, to jaki jest minimalny zestaw, żeby poprawić jakość średnich tonów?

Edytowano przez Brute4C
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ulepszenie twojego dźwięku, wydajesz się mieć już niezłą wiedzę. Po testach różnych zestawów, masz jasny obraz tego, czego oczekujesz.

Jeśli chodzi o wzmacniacz, zarówno LOXJIE A40, jak i Arylic B50, są spoko. Wybór między nimi zależy od twoich potrzeb i ile masz do wydania.

Co do głośników, warto spojrzeć na takie firmy jak Audioengine, JBL lub KRK. Mają dobre monitory, które równo grają, i subwoofery, które potrafią łupnąć dając ci ten basowy efekt, który lubisz.

Gdybyś jeszcze nie był pewny, warto sprawdzić też moc, jaką ma dany subwoofer, żebyś mógł poczuć bas w kościach. Ważne jest też, żeby cały zestaw współgrał ze sobą, żeby dźwięk był zbalansowany i przyjemny dla ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach muszę przyznać, że największy problem mam z subwooferem. Jest Edifier T5, a wszystko inne dużo droższe, więc nie ma szans zmieścić się w budżecie. Mam też wrażenie, że ten z S350DB mimo, że wygląda tak samo, to jednak gra dużo lepiej. Źródło było co prawda inne, ale nawet na papierze SUB z S360DB ma 75W a T5 70W. Zamówię chyba S2000 MKIII, być może wystarczy mi basu, jak nie, to chyba na razie zostanę przy S360DB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę, że FIIO BTA30 Pro rozwiązało problem, DAC w nim gra przyjemnie i adekwatnie do klasy sprzętu. Ładnie wyciągnął wokale, nie słyszę utraty jakości z powodu podwójnej konwersji. Chyba że, AUX w Ediferach jednak nie idzie przez DSP, chociaż wątpię, bo regulacja tonów działa normalnie. Cały zestaw poniżej 2k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namyśliłem i chyba dałbym szansę zestawowi Arylic B50 + kolumny podstawkowe, ale z solidnym basem, zamiast zestawu 2.1. Mam trzy typy, ale to jednak już spore klocki i nie wiem jak się sprawdzą przy bliskim odsłuchu. Biorę pod uwagę:

  • Polk Audio Signature Elite ES20

  • Heco Aurora 300

  • Indiana Line Tesi 261

Będą stały dość blisko ściany na dużym biurku, więc obawiam się czy bass reflex z tyłu w Polk i Heco nie zepsuje całej zabawy. Sam DAC-AMP to też chyba najtańsze co da się kupić i nie wiem czy nie jest po prostu za słaby na te kolumny. Byłbym wdzięczny na wszystkie opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestem w kropce, zamówiłem do porównania Heco Aurora 300 i Polk ES20 napędzane przez SMSL SA300. Wybór pomiędzy tymi dwoma był banalnie prosty. ES20 zmiotły Heco w moich warunkach odsłuchowych. Zależało mi głównie na mocnym i czystym basie i obecnej średnicy, liczyłem że, 32Hz w Heco zrobią robotę, ale okazało się, że to ES20 mają dużo lepszy bas, czysty i słyszalny już nawet od tych 27Hz, wiadomo że to nie to co subwoofer, ale dla mnie wystarczające. Generalnie i tak ES20 zagrały dla mnie lepiej i czyściej w całym zakresie. Jestem też zaskoczony, jak dobrze sprawują się w bliskim odsłuchu na biurku, zwłaszcza jak na swoje duże gabaryty. Już 60-70cm wystarczy, żeby głośniki znikły.

Niestety tutaj zachwyt już lekko opada, bo okazuje się, że Edifiery wcale dużo nie odstają. Mają tweetery wstęgowe, może i małe, ale jednak 4 calowe drivery. Scena jest równie szeroka, znikają trochę dalej, bo z bliska jednak słychać mała średnicę divera, ale już tak z 80-90cm czasami głośniki są nie do odróżnienia. Robiłem ślepe testy żonie i moje odczucie się potwierdziły. Raz lepiej zagrają S360DB, raz ES20 i nie ma wyraźniej przewagi. Tam gdzie jest naprawdę niski bas wygrywają Edifiery, tam gdzie się dużo dzieje w całym zakresie tam lepiej sobie radzą Polk'i. Obu słucha się przyjemnie, ES20 męczą trochę mniej, ale jak dla mnie oba zestawy to głośniki na cały dzień słuchania.

Biorąc pod uwagę, że S360DB grają super nawet bez DAC'a to dochodzę do wniosku, że są nie do pobicia w swojej cenie. SMSL + ES20 to przynajmniej 600zł więcej, a jakość dźwięku poprawia się tylko odrobinę. Do tego rozmiarowo dużo łatwiej zmieścić gdzieś Edifiery, Polk'i są naprawdę duże. Mam jeszcze trochę czasu na testy, więc pewnie jeszcze będzie podsumowanie i ostateczna decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...