Skocz do zawartości

Akustyka - walka z echo


TDO

Recommended Posts

Cześć !

Piszę z prośbą o poradę jak mógłbym poprawić akustykę w salonie. Po przeprowadzce do domu, jestem rozczarowany dźwiękiem, jest spore echo. Rozważam zakup paneli akustycznych, powieszenie obrazów, postawienie kwiatów. Przesyłam rzut salonu z opisem, może ktoś bardziej doświadczony mógłby doradzić co mógłbym kopic i gdzie zamontować aby było lepiej. W salonie na ten moment brak zasłon, ściany i meble tak jak na projekcie. 

Sprzęt to Focal aria 936, wzmak Atoll in100 (kiedyś będzie wymieniony, jak będzie na to budżet), na ten moment bardzo słabo z basem oraz bije wysokimi tonami. 

rzut-salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie przy takiej przestrzeni to paneli trochę będziesz musiał zastosować

Na pewno sytuację musisz analizować w momencie w którym będzie już wszystko zamontowane (zasłony, kwiaty, dywan?) wtedy można zastanowić się nad panelami akustycznymi.

Co masz na suficie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na suficie zabudowa z płyty GK a na niej wełna mineralna. A gdzie widzisz potencjalne miejsca na panele ? Jedynie to po prawej miedzy oknami, po lewej ma wisieć duzy obraz.  Z tyłu po całości kuchnia :/ Tylko pytanie czy parę  paneli w ogóle co kolwiek daje ? Nigdy nie miałem okazji spawdzić w praktyce a nie chce kupować w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie mozesz zrobic sufitu z plyty gk perforowanej, ona by ci zalatwila olbrzymia czesc problemow. 

Screenshot_20240507_183451.jpg

zielone panele, pomaranczowe geste zaslony

zaslony mozesz bardzo zaciagnac zeby na codzien nie przeszkadzały a do ofsluchow rozciagac. Wykorzystaj przestrzen i daj te panele, drukowane fajnie beda wygladaly. Daj gruby dywanik przed kolumnami. Szkoda z tym sufitem. 

Screenshot_20240507_183617.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TDO napisał:

Na suficie zabudowa z płyty GK a na niej wełna mineralna.

To na pewno pomaga w niskich częstotliwościach. Jednak gdybyś na etapie budowy częściowo zrobił płyty perforowane pogłos miałbyś już z głowy. Teraz przy takiej przestrzeni walka z nim może być trudna.

Pogłos a echo to dwie różne rzeczy - raczej doskwiera ci to pierwsze.

Musisz walczyć zasłonami i panelami pochłaniającymi, tutaj trudno będzie wymyślić cokolwiek innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za porady. A może macie jakiś konkretny produkt do polecenia ? Wtym temacie jestem zielony a widze są panele, absorbery, dyfozuroy. Z tego co czytam odpowiedni byłby Dyfuzor Binarny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TDO napisał:

Super, dzięki wielkie za porady. A może macie jakiś konkretny produkt do polecenia ? Wtym temacie jestem zielony a widze są panele, absorbery, dyfozuroy. Z tego co czytam odpowiedni byłby Dyfuzor Binarny ?

Przewidujesz zasłony? Firanki? Bo jeśli tak one sporo poprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...