Skocz do zawartości

Yamaha RN 602a nie włącza się


Piobotras

Recommended Posts

1 godzinę temu, Piobotras napisał:

Teraz chciałem odłączyć dwie końcówki z kolumny i pozostawić je nie podłączone i założyć zworki na terminale w kolumnie

W ten sposób można jak najbardziej. 

1 godzinę temu, Piobotras napisał:

Gdzieś właśnie jest to słabsze ogniwo, pytanie czy to kable, czy inny sposób podłączenia czy naprawa obwodu wzmacniacza coś popsuła

Obstawiam, że to kable. Nie słuchałeś swojej Yamahy przez pewien czas a po zmianie okablowania zmienił się dźwięk do którego byłeś przyzwyczajony.

Chyba że na poprzednich kablach Oehlbach również jest słabo to wtedy napisałbym do serwisu, żeby konkretniej odpowiedzieli czy naprawa obejmowała układy odpowiedzialne za jakość dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Palmos napisał:

No przecież ci napisałem wyżej. Szukasz jeszcze dodatkowej opini dla pewności?

Nie, nie szukam potwierdzenia ani dodatkowej opinii, po prostu równolegle odpowiadałem koledze tomikin i tak z rozpędu mi się napisało😊

 

19 godzin temu, Palmos napisał:

Jak gdzieś nie pomyliłeś plus z minusem to będzie ok

Nie, na 100% nie pomyliłem, za nim włączyłem do sieci sprawdzałem wszystko ze 3x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomikin napisał:

Chyba że na poprzednich kablach Oehlbach również jest słabo to wtedy napisałbym do serwisu, żeby konkretniej odpowiedzieli czy naprawa obejmowała układy odpowiedzialne za jakość dźwięku. 

Mój błąd, że za nim wszystko poprzeciągałem i poustawiałem, nie sprawdziłem czy jest jakaś różnica między kablami Oehlbach a Klotz.

No właśnie porównuję do tych kabli Oehlbach (z których byłem zadowolony) i te Klotz"e tak nie grały... i świadomie piszę w czasie przeszłym, bo chyba znalazłem  przyczynę🤔

Tak jak wcześniej pisałem, wszystko podłączałem według instrukcji i znalazłem jedną różnice w ustawieniach. Mianowicie, w instrukcji napisane jest żeby ustawić 4 Ohm w amplitunerze dla głośników o impedancji 4 Ohm lub większej, ale mniejszej niż 8 Ohm i tak poprzednio miałem ustawione (Heco ma opisane jako 4 -8 Ohm), a po serwisie było ustawione 8 Ohm.

Po przestawieniu na 4 Ohm efekt jest taki, jakbym właśnie ściągnął ten koc z kolumn, jest czyściej i bardziej dynamicznie... a jeszcze nie kombinowałem z kablami😊 Dla pewności poprosiłem syna żeby posłuchał, nic nie mówiąc co robię i dla czego i stwierdził to samo, że grają czyściej.

Tak więc chyba problem rozwiązany, ale jeszcze sprawdzę tą opcję z odłączeniem tych kabli, ale to już na spokojnie, bo już mnie to zadowala, a i zdaję sobie sprawę że ze sprzętu budżetowego nie zrobię nie wiadomo czego.

 

Dzięki za podjęcie tematu i podpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piobotras napisał:

Po przestawieniu na 4 Ohm efekt jest taki, jakbym właśnie ściągnął ten koc z kolumn, jest czyściej i bardziej dynamicznie...

Że też na to nie wpadliśmy wcześniej 😄 

Było już kilka takich tematów, kombinowanie z kablami, przestawianie kolumn, grzebanie w ustawieniach a nawet pomysły na zmianę kolumn czy wzmacniaczy bo nie chciało grać. 

Tych przełączników impedancji powinni zabronić 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomikin napisał:

Że też na to nie wpadliśmy wcześniej 😄 

Może dla tego, że nie wszystkie sprzęty mają taki przełącznik/opcję?

Tłumaczył mi to też pan z doradztwa technicznego z firmy LBX jak dzwoniłem w sprawie właśnie doboru kabli... swoją drogą bardzo miły, sympatyczny i odpowiadający na moje pytania w bardzo zrozumiały sposób pan.

1 godzinę temu, tomikin napisał:

Tych przełączników impedancji powinni zabronić 😉

Tutaj fizycznego przełącznika nie ma, tylko ustawia się w opcjach na wyświetlaczu, ale żeby wejść w tą opcję trzeba z wyłączonego ampli wejść naciskając power i return jednocześnie i dopiero jest możliwość przestawienia. Domyślne ustawienie, to właśnie 8 Ohm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piobotras napisał:

Tutaj fizycznego przełącznika nie ma, tylko ustawia się w opcjach na wyświetlaczu, ale żeby wejść w tą opcję trzeba z wyłączonego ampli wejść naciskając power i return jednocześnie i dopiero jest możliwość przestawienia. Domyślne ustawienie, to właśnie 8 Ohm

To mi się nawet podoba bo nikt przypadkowo nie pstryknie przełącznika jak popadnie ale dziwi mnie te 8 Ohmów domyślnie skoro większość kolumn na rynku to przedział 4-8 Ω ze wskazaniem na 4Ω.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...