Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne zamknięte o charakterystyce "U" około 2000 PLN


Recommended Posts

Witam jako nowy i pozdrawiam. 

Szukam słuchawek wokółusznych zamkniętych ok. 2000 PLN. Będę słuchał z PC przez Spotify > Qudelix-5K. Lubię dźwięk z mocnym sprężystym basem i niemal kłującą w uszy górą. 

Słyszałem już że podobną charakterystykę mają niektóre Ultrasone, Audio-Technica i Beyery. Chociaż w przypadku tych ostatnich niektórym użytkownikom brakuje basu.

Jeśli będzie warto, mogę nieco przekroczyć budżet.

Uprzejmię proszę o wskazówki. 

Edytowano przez Kazymyr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dorzucamy do tej listy znane już wszystkim Audio Technica A1000Z

Przypominają "V-ke" są rozjaśnione, choć bass do najmocniejszych tam nie należy.

Warto posłuchać, warto sprawdzić.

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-a1000z.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwjLGyBhCYARIsAPqTz1-iAD-P1TWtLbGcJCYDV0hA1_6TAOA4H4qv-ZfDnEUJjGOyLedHdjIaAlDiEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bang & Olufsen Beoplay HX. Komfort i jakość wykonania (patrz użyte materiały) bije na łeb większość konkurencji w zbliżonym zakresie cenowym i sporo wyższym. Muzycznie rewelacja, (choć to słuchawki z zamysłu bezprzewodowe, po budżetowym kablu Cordial naprawdę zaskakująco świetnie grają :)). Moja sugestia, niczego nie wykluczaj. Sprawdź czy "tędy droga" i ewentualnie odeślij. W ogólnym zarysie, brzmienie ciut ocieplone ale nie zamulone, wszystko krystaliczne, scena i separacja super jak na konstrukcję zamkniętą, bas głęboki ale nie dudniący (przywykłem do konstrukcji otwartych z krótkim, punktowym basem, więc początkowo było go aż nadmiar, jednak teraz przywykłem :), góra wyraźna i soczysta, fajnie słychać wszelkie szczegóły. Nie są to słuchawki zimne/analityczne, ale co kto lubi, wg mnie powinny się wpasować w twoje (opisane) gusta. Dla mnie bomba, a kawałki przesłuchane wcześniej milion razy cieszą na nowo :).

PS. Zainwestowałbym w jakiegoś niedrogiego DAC-a, np SMSL C200, koszt niewielki a zgrywa się super.

Powodzenia w poszukiwaniach, wiem jaką kołomyję we łbie potrafi to porobić :).

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Chciałbym jeszcze spytać czy ktoś  ma lub słuchał kiedyś wspowniane przeze mnie Ultrasone, szczególnie Signature Master MKII i Pro 900i?

Chcę oprócz tego doprecyzować temat kupienia na próbę i odsłuchania. Obawiam się mianowicie takiej sytuacji, że słuchawki nie będą dla mnie brzmiały dobrze, ponieważ nie będą jeszcze wygrzane, albo przeciwnie, spodoba mi się brzmienie, lecz już po wygrzaniu zmieni się i nie będzie mi się podobać. Czy moje obawy są uzasadnione?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem sluchawek w sklepie, wiec pewnie nie byly wygrzane a dzwiek byl bardzo przyjemny - ktores z tych Denonow.

Inne sluchawki - Focal Clear i Denon AH D9200 - zamowilem i dopiero uslyszalem jak graja w domu. Czyli tez nie wygrzane. 

Nie bylo problemu z jakoscia. Od razu pokazaly co potrafia.

Moim zdaniem jesli jakies sluchawki maja dzwiek ktory ci odpowiada, to to od razu, bez okresu wygrzewania, uslyszysz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2024 o 07:07, Artur Brol napisał:

Sluchalem sluchawek w sklepie, wiec pewnie nie byly wygrzane a dzwiek byl bardzo przyjemny - ktores z tych Denonow.

Inne sluchawki - Focal Clear i Denon AH D9200 - zamowilem i dopiero uslyszalem jak graja w domu. Czyli tez nie wygrzane. 

Nie bylo problemu z jakoscia. Od razu pokazaly co potrafia.

Moim zdaniem jesli jakies sluchawki maja dzwiek ktory ci odpowiada, to to od razu, bez okresu wygrzewania, uslyszysz.

 

Tutaj się nie zgodzę, bo po wygrzaniu sluchawki potrafią zrobić dużo zmian na przykład w zakresie prezentacji basu: 

kontroli,zejścia czy też ilości.

Nie wspomnę, że na przykład góry może być więcej lub też może się skurczyć...

I tak dalej...

Dlatego warto jednak słuchać wygrzanych, demówek przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...