Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do kina domowego


Recommended Posts

Hej!

 

Może ktoś polecić dobre kolumny do kina domowego z basrreflex które będą grały na dobrym poziomie wraz z głośnikiem centralnym i głośnikami surround ?  (Amplituner to "Yamaha HTR-2067" o mocy 240W system kanałowy 5.1).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowano przez Alexander
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Alexander changed the title to Kolumny głośnikowe do kina domowego
11 minut temu, Alexander napisał:

Hej!

 

Może ktoś polecić dobre kolumny do kina domowego z basrreflex które będą grały na dobrym poziomie wraz z głośnikiem centralnym i głośnikami surround ?  (Amplituner to "Yamaha HTR-2067" o mocy 240W system kanałowy 5.1).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Masz juz cos i zmieniasz, czy to pierwszy wybor?
Sluchales juz czegos? Masz jakies wstepne typy?
Jakie masz mozliwosci ustawienia tego kina?
Subwoofer juz masz?
Ile chcesz na to przeznaczyc?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
55 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Masz juz cos i zmieniasz, czy to pierwszy wybor?
Sluchales juz czegos? Masz jakies wstepne typy?
Jakie masz mozliwosci ustawienia tego kina?
Subwoofer juz masz?
Ile chcesz na to przeznaczyc?
 

Mam głośniki/kolumny frontowe firmy "Prism" o mocy 80W 87db surround i centralny także prism oraz subwoofer firmy yamaha. System posiadam od 7 lat. Szukam czegoś nowego i lepszego żeby trochę lepiej grało i miało trochę basu. Pomieszczenie nie jest typowo kinowe, pokój otwarty na pietrze tak zwany mały salon. Zastanawiałem się też nad zmianą na dobry soundbar, ponieważ muzyki słucham na systemie stereo które posiadam, aczkolwiek ciągle coś chcę ulepszać w kinie domowym. I mam dylemat, czy inwestować w nowe kolumny czy sprzedać system i kupić dobrze brzmiący soundbar. Od początku chodziło mi o lepszy dźwięk z filmów które oglądam. Muzykę słucham ze stereo które mam. Jeszcze nie byłem w salonie audio żeby posłuchać jakiś kolumn, narazie tyko tak orientacyjnie się pytam. Możliwości ustawianie są niewielkie, tak jak wspomniałem jest to salon otwarty na pietrze także dźwięk się trochę rozchodzi. Tak to wygląda.

Edytowano przez Alexander
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alexander napisał:

subwoofer firmy yamaha.

Zgaduje - to pasywny subwoofer?

14 minut temu, Alexander napisał:

żeby trochę lepiej grało i miało trochę basu

Tu kolumnami sie nie sugeruj, wymiana suba (jesli faktycznie masz pasywny) moze dac poprawe.

14 minut temu, Alexander napisał:

Zastanawiałem się też nad zmianą na dobry soundbar

Odpusc sobie taka opcje.

14 minut temu, Alexander napisał:

czy inwestować w nowe kolumny czy sprzedać system i kupić dobrze brzmiący soundbar

Jesli zalezy Ci na lepszym dzwieku, ale w jakims stopniu jestes zadowolony, z tego co masz aktualnie, to inwestuj w kolumny. 

14 minut temu, Alexander napisał:

Pomieszczenie nie jest typowo kinowe, pokój otwarty na pietrze tak zwany mały salon.

Jesli masz mozliwosc, to wrzuc jakas fotke tego pomieszczenia, zobaczymy jak to wyglada i cos sie bardziej doradzi. Czasami nie ma sensu kombinowac i upychac niepotrzebnie kasy w sprzet, jesli wszystko bedzie stalo niepoprawnie :)  

15 minut temu, Alexander napisał:

narazie tyko tak orientacyjnie się pytam.

Ustal budzet, to wazne pytanie.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...