Skocz do zawartości

IC oraz zasilające do zestawu CA A500 + D500SE


krzysztoff

Recommended Posts

Dzień dobrym wszystkim.

Mój zestaw:

- CA A500

- CA D500SE

- kolumny AE120

- Yamaha WXC-50 streamer

- kable głośnikowe Van Den Hul Clearwater

- IC do streamera: MELODIKA MD2R05 0,5m

- IC do CD: Cable Talk Monitor 2 1m

- zasilające: zwykle no-name

 

Jeśli chodzi o dźwięk to jestem naprawdę zadowolony i nie zamierzam zmieniać dużych elementów. Jest scena, szczegółowość, detale, dobry bas, piękny wokal.

Jeśli miałbym na siłę już trochę czegoś szukać to chciałbym nieco złagodzić dźwięk i go ocieplić. Nie jest to jednak coś, co odbiera mi przyjemność ze słuchania.

No i zacząłem teraz zastanawiać się czy jest może sens protestować inne IC oraz kable zasilające. Ile osób tyle opinii, jeden powie: każdy element toru ma znaczenie. Drugi powie: racja, ale przy tańszym zestawie wpływ będzie marginalny. Trzeci powie: to jest wyciąganie kasy. Czwarty powie: sam się przekonaj.

I właśnie trochę chciałbym chociaż spróbować czy usłyszę różnicę czy jednak to jest kilka procent wpływu na całość.

Moje pytanie: jakie IC (minimum 1m) mógłbym spróbować do CD i jakie kable zasilające dla wzmaka i CD (idealnie kątowe a nie proste) mógłbym rozwazyc pod moje oczekiwania zmian? Budżet ~ 200zl per kabel.

Wielkie dzięki za pomoc,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest sens TESTOWAĆ. Zaczałeś jednak taki temat który zgromadzi wokól siebie dyskusję z ktorej nic się nie dowiesz.

Spróbój sobie sam. Serio. Najwyzej będzie 20-30 zł za koszty wysyłki w plecy. A ile wiedzy zdobędziesz to Twoje.

Wireworld Stratus uważam za dobry a tani kabel zasilajacy. Jest też sporo chińczyków, fajnych na Ali. Niestety niektóre z kradzionym logo.

RCA od Oehlbacha

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...