Skocz do zawartości

Nagłośnienie pomieszczenia 150 m2


lokuero

Recommended Posts

Cześć,

potrzebuje nagłośnić pomieszczenie 150 m2 o wymiarach 10x15 m, a dokładniej siłownie. Budżet jaki na to jest przeznaczony to 5000 zł brutto, w czego skład powinny wejść kolumny, wzmacniacz, okablowanie. Budżet jest podany maksymalny, nie musi być wykorzystany w całości. Na zdjęciu zaznaczyłem przykładowe rozmieszczenie czterech kolumn (kolor pomaranczowy) oraz lokalizacje gdzie będzie stał wzmacniacz. Kolumny będą wisieć na ścianie, brak możliwości na suficie. Źródłem dźwięku będzie podpięty laptop.

Z mojej strony nasuwa się pytanie czy rozmieszczenie kolumn jest ok oraz jaki sprzęt wybrać?

dzięki

obraz_2024-09-07_130604180.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2024 o 13:07, lokuero napisał:

Cześć,

potrzebuje nagłośnić pomieszczenie 150 m2 o wymiarach 10x15 m, a dokładniej siłownie. Budżet jaki na to jest przeznaczony to 5000 zł brutto, w czego skład powinny wejść kolumny, wzmacniacz, okablowanie. Budżet jest podany maksymalny, nie musi być wykorzystany w całości. Na zdjęciu zaznaczyłem przykładowe rozmieszczenie czterech kolumn (kolor pomaranczowy) oraz lokalizacje gdzie będzie stał wzmacniacz. Kolumny będą wisieć na ścianie, brak możliwości na suficie. Źródłem dźwięku będzie podpięty laptop.

Z mojej strony nasuwa się pytanie czy rozmieszczenie kolumn jest ok oraz jaki sprzęt wybrać?

dzięki

obraz_2024-09-07_130604180.png

Cześć,

jeżeli nie masz opcji wykorzystania sufitu to rozmieszczenie może według mnie zostać. Przynajmniej w przeważającej części pomieszczenia będziesz w stanie przybliżyć się do efektu stereo, ale takie typowe stereo będzie ciężkie do uzyskania. Jeśli mogę coś zasugerować to rozważ w przyszłości dorzucenie subwoofera, fajnie uzupełni dolne zakresy. Jeżeli celujesz w typowe monitory na uchwytach to żeby zmieścić się w budżecie musiałbyś rozważyć takie modele jak 

Pylon Pearl Monitor (https://planetadzwieku.com/pylon-audio-pearl-monitor-orzech.html)
Klipsch R-50m (https://planetadzwieku.com/klipsch-r-50m.html)

To bardzo dynamiczne konstrukcje oparte na fajnej podstawie basowej. Dodatkową zaletą Klipscha z kolei jest ich wysoka skuteczność więc po prostu zagrają głośniej przy niższej mocy. 

Co do samej elektroniki to problem wzmacniaczy w tym budżecie jest taki, że praktycznie żaden z nich nie posiada asynchronicznego USB typu B do podłączenia komputera. Tego typu rozwiązanie zapewni Ci bowiem optymalną jakość dźwięku dlatego ja sugerowałbym Ci zastosować Cambridge Audio AXR85 w połączeniu z DAC`iem ifi Audio ZEN Air DAC lub Topping D10s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...