Skocz do zawartości

Sprzęt na dobry początek


Recommended Posts

Dzień dobry. Poczytałam trochę, żeby nie zawracać głowy bzdurami. Odkopałam stare zasoby muzyczne i pilnie zachciało mi się słuchać🙂. Ale nie mam potrzebnego sprzętu. Proszę o podpowiedź. Stan posiadania:pokój 20m2/odległość słuchania 4m, gramofon Unitra GS 431, amplifier Pioneer 227(50/60 330 wat), Lp,cd, mp3. O kolumnach wolę nie pisać, bo wstyd(ale na początek z bólem wystarczą)🤭. Muzyka elektroniczna(Vangelis, TG), klasyczny rock,trochę jazzu. Lubię bas, ale i dużo tła. Muszę kupić cd(o Denonie pisaliście dosyć ciepło) ,czyli 800NE. Kolumny podstawkowe- Edifier odpada absolutnie, a Klipsch podłogowy niestety też(cena zaporowa). Niecierpliwość i budżet powodują, że kolumny kupię na końcu.  Gramofon zostawiam, reszta sukcesywnie.Zakupy raczej używane, budżet na początek 1500. Poproszę o sugestie. Serdecznie pozdrawiam, pewnie wywołałam uśmieszki pobłażania , ale liczę na wsparcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ok. Ale nie wiem,czy ten wzmacniacz uciągnie  ,

12 minut temu, Gargan napisał:

@Maria D. Za 1700 PLN kupisz nowego Rotel CD 11 Tribute - model fabrycznie tuningowany przez Kena Ishiwata. Po co Ci jakieś używki w stanie niewiadomym? 

Rotel-CD11-Tribute-BLACK-Audiofilo-Store-3.jpg

no a kolumny?

Bo to też mnie czeka, 

Bo to też mnie czeka, 

Właśnie zerknęłam. Wygląda na to, że nie będę mogła słuchać mp3.🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria D. napisał:

Dzięki,ok. Ale nie wiem,czy ten wzmacniacz uciągnie  ,

no a kolumny?

Bo to też mnie czeka, 

Bo to też mnie czeka, 

Wzmacniacz miałby nie uciągnąć odtwarzacza? 🙂

Kolumny musisz dobrać do pomieszczenia. Celuj w takie, które będą łatwym obciążeniem dla wzmacniacza. Zaocznie tego nie dobierzesz. 

Kiedy przeglądałaś oferty sklepów to jakiś model kolumn wpadł Ci w oko? Spodobałby Ci się jakieś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria D. napisał:

W ucho to Klipsch. Ale takiej kasy nie wydam. Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę  uwzględniając wzmacniacz. Pokój nie duży. Na podłodze brak miejsca. Pisałam o Denonie, bo może odtwarzać mp3. 

To chcesz jakiegoś samograja do wszystkiego? Mp3 😕 No weź... Na forum audiofilemońskim jesteś 😄

Klipsch? Do małego pomieszczenia? OK. Kto co lubi 🙂

A może pójść na całość i kupić np. Primare I15 Prisma MK2? Darować sobie odtwarzacze CD i całkowicie pójść w streaming? Kolumny na razie zostawić jakie masz a jak będzie kasa to kupić coś ciekawego. 

To małe Primare jest bardzo dobre, proste w obsłudze, całkiem mocne, ładne i nie zajmuje miejsca. Ma dwa kolory wykończenia. Marka prestiżowa to nikt Ci nie powie, że lipa i taniocha 😉

Potrafi grać z telefonu lub laptopa... i czyta MP3 😁

 

9-1743-i15-prisma-logga.jpg

images (4).jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria D. napisał:

Super podpowiedź  Rotel🙂. To poproszę o podpowiedź: Unitra zostaje, Pioneer zostaje(?), Rotel. No to w jakie kolumny mam uderzać? No takie cenowo bez przesady, 2tys wystarczy? Fanką jestem,ale nie tylko muzyki i na inne fanaberie też sporo idzie😁

Za 2500 PLN możesz w TopHiFi kupić komplet wzmacniacz Rotel A10 + kolumny IL Tesi 261. Jeśli nie chcesz więcej wydać to może być dobry zakup. 

A tego starego Pioneer i resztę gratów na OLX.

0114_a10_tesi-261_cz-cz.webp

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maria D. napisał:

Kwota chyba śmiesznie niska, ale nie siedząc w tematyce tak pomyślałam. Napisz proszę czym się kierować przeglądając oferty.

Oooo, o coś takiego mi chodziło. Proste,jak budowa cepa. Serdeczne dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.🙂👍

Znaczy wzmacniacz Rotel A11 Tribute byłby lepszy, ale jeśli liczy się każdy grosz to A10 też będzie OK.

Najlepiej zadzwoń do jednego czy drugiego salonu audio i powiedz ile chcesz wydać. Niech Ci coś doradzą. Może mają coś ciekawego w przecenie? Od razu mówię, że tak do 5000 PLN nie spodziewaj się niczego ponad podstawowe plumpanie. Teraz tak wszystko zdrożało, że chcąc kupić coś konkretnego trzeba przeskoczyć 10 tysięcy złotych. A jeśli idziesz w audiofilskie kaprysy to sam wzmacniacz przeskoczy 15 tysięcy złotych. To już się robi absurdalne 🙂

Kiedyś przynajmniej były te małe zabawki od Pioneer, Yamaha czy Denon. Ale już ich nie ma. Teraz jeśli chcesz kupić mini wieżę to idziesz w Primare, TEAC, Cyrus, Atoll, Naim... To są koszmarne pieniądze 😄

Ostatnio wyszedł fajny... Nie wiem jak to nazwać? Wynalazek muzyczny od Cambridge Audio. Evo One. Takie wszystko w jednym. Do małego pomieszczenia pewnie by się nadał. Możesz i takie coś rozważyć 🙂 Tylko to już jest 7000 PLN. 

p-cambridge-audio-evo-one.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wcześniej u Was poczytałam, stąd starałam sie nie pisać jak przysłowiowa blondynka. Zauważyłam, jakie ceny chodzą. Napisałam z nadzieją na sensowne sugestie. Dzięki wielkie. Oczywiście, że można wydać niebotyczną kasę na sprzęt muzyczny. Pytanie tylko, ile tak naprawdę poświęca sìę na wnikliwe skupienie się wyłącznie na niuansach muzycznych, możliwych do usłyszenia na takim sprzęcie. Bardzo dziękuję Tobie jeszcze raz za chęć podzielenia się swoją wiedzą i czasem. Twoje uwagi absolutnie biorę pod uwagę. Życzę wielu ciekawych, muzycznych doznań🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria D. Rotel CD11 Tribute + Rotel 10 + kolumny Indiana Line Tesi 261 to razem będzie 4300 PLN .

Dużo czy mało to pojęcie względne. Na pewno zestaw wart rozważenia. 

Są inne marki, są różne ceny. Ale poniżej tego nie ma sensu schodzić. Musisz samodzielnie poszukać. Ja Ci nie odpowiem na co Cię stać i co polubisz. 

Powodzenia 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...