Skocz do zawartości

KD 5.1 - 60% koncerty, 40% filmy


Arturum

Recommended Posts

Witajcie Forumowicze

Jestem po lekturze wielu tematów na tym forum, staram się jak najbardziej merytorycznie przygotować do zakupu zestawu 5.1 do salonu, z ewentualną rozbudową do 5.1.2. Mam prośbę do Was o pomoc w wyborze poszczególnych komponentów. Zestaw generalnie w 60% wykorzystywany będzie do słuchania/oglądania koncertów zarówno tych ze ścieżką 5.1 jak i tych z dźwiękiem 2.0 - I tutaj nie ukrywam zależy mi na  przyzwoitym algorytmie, który „zasymuluje” dźwięk 5-kanałowy z sygnału 2-kanałowego. 40% to filmy – Netflix, Max itp. Uprzedzając pytanie nie zakładam zakupu systemu tylko 2-kanałowego. Bardzo ważna jest dla mnie koncertowa „przestrzeń” której nie daje mi zestaw 2.0.

Całość będzie ustawiona w salonie , także nie mam niestety pola do adaptacji akustycznej. Salon ma prawie 19,5 m2 (5,4 x 3,6). Telewizor jest na węższej ścianie, mniej więcej 3 metry od telewizora jest „miejsce odsłuchowe”, z tyłu stoi kanapa, po jej bokach stoją obecne surround’y.

Poszukuję KD które musi mieć możliwość kalibracji Dirac Live, wstępnie celuję w model Onkyo TX-NR7100.

Do tego chciałbym dobrać zestaw 5 kolumn i jeśli budżet pozwoli to oczywiście odpowiedni subwoofer. Jeśli nie starczy kasy, to rozważam ewentualny zakup subwoofera w późniejszym terminie.

Poszukuję dynamicznego brzmienia z „zadziornym pazurem” możliwie najszerszą sceną oraz potężnym basem, schodzącym w bardzo niskie wartości pasma. Mieszkam w bloku, także całość musi brzmieć prawidłowo na niskiej głośności.

Budżet – 15K z ewentualną niedużą „górką”.

I tutaj Was poproszę o pomoc, co byście doradzili/polecili, jaki zestaw w oparciu o powyższe kryteria będę w stanie skompletować. Na tę chwilę nie zakładam zakupu sprzętu używanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Dnia 14.10.2024 o 16:25, Arturum napisał:

I tutaj nie ukrywam zależy mi na  przyzwoitym algorytmie, który „zasymuluje” dźwięk 5-kanałowy z sygnału 2-kanałowego.

Od razu Ci powiem działą to dość słabo na różnych amplitunerach. Yamaha ma chyba najwięcej takich ustawień. Ale cudu ci z tego nie zrobi.

Jak masz stereo to słuchaj w stereo.

Dnia 14.10.2024 o 16:25, Arturum napisał:

Poszukuję KD które musi mieć możliwość kalibracji Dirac Live, wstępnie celuję w model Onkyo TX-NR7100.

No to Onkyo, Pioneer, Arcam albo Denony-Marantz po dokupieniu.

W tym budzecie do Onkyo Heo Aurora 700 z dwoma subwooferami

ELAC F6.2 to samo z dwoma subami.

Albo dac na rzód coś lepszego a reszta z innej lini? Wchodzi takie rozwiazanie? Ale to znowu amplituner nie będzie odpowiwedni, nie wiem czy jest sens. Chyba że monitory?

Monitor audio Gold 100 wyprzedawane, Elac Vela 403, KEF R3, Audio Physic Classic 3, Dali Menuet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Heja

Od razu Ci powiem działą to dość słabo na różnych amplitunerach. Yamaha ma chyba najwięcej takich ustawień. Ale cudu ci z tego nie zrobi.

Jak masz stereo to słuchaj w stereo.

No to Onkyo, Pioneer, Arcam albo Denony-Marantz po dokupieniu.

W tym budzecie do Onkyo Heo Aurora 700 z dwoma subwooferami

ELAC F6.2 to samo z dwoma subami.

Albo dac na rzód coś lepszego a reszta z innej lini? Wchodzi takie rozwiazanie? Ale to znowu amplituner nie będzie odpowiwedni, nie wiem czy jest sens. Chyba że monitory?

Monitor audio Gold 100 wyprzedawane, Elac Vela 403, KEF R3, Audio Physic Classic 3, Dali Menuet.

Wielkie dzięki Piotrze za polecenie w/w kolumn, postaram się ich posłuchać. Natomiast im więcej tematów na tym forum czytam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że na złożenie czegoś co zadowoli moje ucho powyższy budżet może być zbyt niski :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no aż tak to bym nie przesadzał.

:)

No chyba że oczekiwania masz wysokie ale to jesteś w stanie ocenić przy odsłuchu.

Idź do salonu posłuchaj. Od razu zaznaczam że posłuchasz na amplitunerze kina zapewne tylko frontów. Ale to już coś Ci pokaże. Mało który salon wyciąga centralki z pudełek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...