Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Przykład z netu. Tańszy, renomowanej firmy, ładny tzn wykonany pożądnie. Tylkp musi spodobać Ci się dźwięk, co jest kluczowe. https://m.olx.pl/d/oferta/jadis-orchestra-reference-CID99-IDZvJqU.html
    • Bang & Olufsen Beoplay HX. Komfort i jakość wykonania (patrz użyte materiały) bije na łeb większość konkurencji w zbliżonym zakresie cenowym i sporo wyższym. Muzycznie rewelacja, (choć to słuchawki z zamysłu bezprzewodowe, po budżetowym kablu Cordial naprawdę zaskakująco świetnie grają ). Moja sugestia, niczego nie wykluczaj. Sprawdź czy "tędy droga" i ewentualnie odeślij. W ogólnym zarysie, brzmienie ciut ocieplone ale nie zamulone, wszystko krystaliczne, scena i separacja super jak na konstrukcję zamkniętą, bas głęboki ale nie dudniący (przywykłem do konstrukcji otwartych z krótkim, punktowym basem, więc początkowo było go aż nadmiar, jednak teraz przywykłem :), góra wyraźna i soczysta, fajnie słychać wszelkie szczegóły. Nie są to słuchawki zimne/analityczne, ale co kto lubi, wg mnie powinny się wpasować w twoje (opisane) gusta. Dla mnie bomba, a kawałki przesłuchane wcześniej milion razy cieszą na nowo :). PS. Zainwestowałbym w jakiegoś niedrogiego DAC-a, np SMSL C200, koszt niewielki a zgrywa się super. Powodzenia w poszukiwaniach, wiem jaką kołomyję we łbie potrafi to porobić :). Pozdro.
    • Cześć, niedawno kupiłem airpodsy pro drugiej generacji i grzebiąc w opcjach telefonu znalazłem ustawienie mono, które miałem włączone. Po wyłączeniu muzyka stała się jakby głębsza? Instrumenty były pełniejsze.  Pytanie jakiej opcji wy używacie, jakie są wasze przemyślenia i czy jest jakaś reguła co do tego. 
    • I tu się zgodzę z AudioTube. Nic na szybko. Se, pullpush, 211,el84,300B, el34, cala rodzina kt. Wszystko to trochę inny dźwięk i filozofia. Daleki jestem natomiast od stereotypow typu EL34 ciepło, muliscie, kt chłodno, jasno. Dobry wzmacniacz w niewielkim stopniu narzuca charakter. Lampa powinna być szybka, rozdzielcza itd. "Lampowy charakter" majà nadawać harmoniczne, a nie mulenie i usrednianie, co jest cechą kiepskich wzmacniaczy. Line magnetic akurat jest zaliczany do dobrych firm ale ja zwrocilbym uwagę bardziej na koreanskie. Podstawą dobrego wzmacniacza jest trafo. Nie ma bez niego dobrego wzmacniacza nawet z lampami za pierdyliardy zł. 
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...