Skocz do zawartości

Pierwsze posty na forum


Recommended Posts

Cześć

Potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu? Ułatw forumowiczom zadanie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by przejrzeć podobne wątki, a jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat, zastosuj się do poniższych wskazówek, które niegdyś opracował dla Was jeden z naszych nieocenionych moderatorów, czyli RoRo:

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

I co ważne :D

9. Korzystaj ze znajomości zasad poprawnej polszczyzny, abyś został zrozumiany i dał sobie pomóc. Staraj się nie pisać niechlujnie i bez znaków interpunkcyjnych.

PAMIĘTAJ!

Na forum panuje ZAKAZ zamieszczania treści reklamowych. Konta z linkami reklamowanymi będą usuwane.

Bezwzględnie przestrzegamy też zasad kultury osobistej. Szanujemy się wzajemnie i nie dajemy ponosić emocjom. Konta użytkowników, którzy nie będą stosować się do tych zasad, po kilku ostrzeżeniach, zostaną zablokowane bądź usunięte.

Pozdrawiamy serdecznie,
Redakcja

PS1. Oto wersja rozszerzona powyższych wskazówek:

PS2. To bardzo ważne - kłótni unikamy :) Koniecznie z dźwiękiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem I nie wiem za bardzo gdzie sie poradzic wiec pisze tutaj. Mam problem z doborem a wlasciwie wyborem miedzy zestawem z kolumnami podstawkowymi czy podlogowymi. Nakresle kilka zdan I prosze o wskazowki. Pomieszczenie prostokatne ok 45 m2 (8,1x5,5m) nad garazem zbudowane w taki sposob ze od podlogi (wykladzina dywanowa) mam scianke kolankowa do ok 140cm a potem z kazdej sciany ida skosy do ok 260cm. Typowa koperta u gory "zebrana" w niewielkiej powierzni sufit ok8m2. W kazdym narozniki zrobilem fragment powierzchni ok 25x35 cm na podwieszenie glosnikow a na srodku obu tych dluzszych scian pod oknem uchylnym wyprowadzilem kable pod aktywny subwoofer. Kable w naroznikach wypuscilrm na wysokosci 120 cm. Ufffff... napisalem co mialem napisac a, teraz mam dylemat czy kolumny podstawkowe a wlasciwie podwieszane wsparte subwooferem dadza jakis przyzwoity dzwiek do odsluchu muzyki (slucham rocka, metalu I o dziwo Depeche Mode a jaknie trzeba to I muzyke klubowa) a czasami bede chcial obejrzec jakis film czy koncert dvd. Kolumien podlogowych zeby zakryly wystajacy kabel na 120 cm praktycznie nie ma. Mam do dyspozycji badziewny zestaw yamahy htr 6030 z zestawem glosnikow ale to z pewnoscia nie da rady wiec pytam co mam (oczywiscie w normalnych pieniadzach) sobie sprawic zeby brzmialo w miare przyzwoicie I dosyc glosno jezeli najdzie mnie ochota. A I w jednym narozniku jest winda (podnosnik do motocykli I schody) wiec otwarta przestrzen ok 2,5x2m (studnia). Problem w tym ze jest to to jednak garaz wiec nie chcialbym przeginac paly z, wydatkiem. Sprzet moze byc oczywiscie uzywany. Dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Andrzej Masternak napisał:

Jestem nowym uzytkownikiem I nie wiem za bardzo gdzie sie poradzic wiec pisze tutaj.

Andrzej Masternak - witaj na Forum Audio.

To nie jest prawidłowy dział - więc napisz nowy wątek w dziale KINO DOMOWE (bo raczej chcesz zestaw do oglądania filmów niż do muzyki w STEREO) oraz podaj więcej szczegółów (zgodnie z "Pierwszymi postami" - bo nie podałeś np. ile pieniędzy możesz na to przeznaczyć).

Pozdrawiam
PS. Proszę używaj polskich znaków diakrytycznych!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...