Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Tutaj nie mogę się zgodzić. Po długim słuchaniu różnych, dobranych par lamp z niskiej i średniej półki w moim Magnacie na stałe zostały Siemensy z lat 60. Nie będę rozpisywał się o brzmieniu, ale powiem jedno różnice słychać od razu. 
    • Wartość importu podał już wcześniej kolega, któremu odpowiedziałem, więc tej wartości już nie szukałem/nie weryfikowałem. Ale ok, można zerknąć na dane z GUSu, gdzie masz już obydwie wartości. Wynika z nich, że faktycznie mamy nadwyżkę eksportu, a więc prostuję to co wcześniej napisałem (mój błąd, założyłem, że podana wcześniej na forum wartosc to był eksport za 2024 rok) - czyli jest nadwyżka https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5466/1/145/1/obroty_towarowe_handlu_zagranicznego_ogolem_i_wedlug_krajow_w_styczniu_-_sierpniu_2024_r..pdf
    • gęstość nie wpływa bezpośrednio na parametry pochłaniania dźwięku, więc nie da się tak założyć że ta włóknina ma gęstość dużą więc będzie na niższe częstotliwości grubości się nie oszuka, a i tak nie ma to większego sensu bo niskich częstotliwości nie pochłania się materiałami włóknistymi lub porowatymi bo by musiały mieć z metr grubości  
    • A w temacie wyborów. Jak zna ktoś jego podcasty z ''radykalnego centrum'', to nie trzeba. Jak nie zna, to można. Pare ciekawych wniosków powyborczych.   I gdzie tam jest stwierdzenie/dane, że import jest jeszcze wyższy od eksportu? Może źle czytam, ale nie widzę.   
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...