Skocz do zawartości


  • Ostatnie posty

    • Cześć wszystkim.  Takie pytanie. Mam duże fronty i małe głośniki surround w kinie. Ogolnie to nie takie małe bo za surroundy robią mi aktualnie Monitory Bose studiocraft 200.  Mam możliwość kupić w dobrej cenie podłogówki Polk TS x330t. I zastanawiam sie czy te głośniki nadadzą sie do roli surround. Te Bose ogolnie bardzo ładnie grały, ale kiedyś przesadziłem z głośnością  i teraz jeden trzeszczy i jeszcze trzeba by w nim zawieszenie wymienić wiec pomyślałem nad wymianą na te Polki.  Co sądzicie?  
    • Ale  dlaczego do moich wpisów odnosisz się jak bym pisał coś do Ciebie😳 ? Pod przykrywką głupio mądrych  słówek próbujesz umniejszać temu co napisałem 🤨 i w sumie chyba obrazić .!!! Czytałem , Twoje wpisy i niczego mądrego się nie dowiedziałem więc proszę nie udzielaj mi rad jeśli pojęcia nie masz . 🤪 Tak samo jak co oglądam i co lubię,  to dopiero jest ciekawe 🤨 Rozmawiamy w temacie gdzie ktoś chce zrobić coś w kierunku KD , nie go zlikwidować  . Więc zluzuj majty 😂    Nie no ,do takich akcji nie dopuszczam 😂
    • Możesz jeszcze spróbować pobrać bezpłatną wersję  BubbleUPnp, tylko po to by stwierdzić która aplikacja bardziej Tobie odpowiada. Skoro masz wybór i nic cię to nie kosztuje to warto sprawdzić. Lecz wydaje mi się że są bardzo podobne, reszta to kwestia gustu. 
    • Dzień dobry wszystkim Jestem laikiem w temacie dźwięku, ale lubię jakość - są to moje początki w których doświadczam słuchania muzyki na lepszym sprzęcie niż ten podstawowy. Na tę chwile posiadam słuchawki jak w temacie oraz kartę muzyczną Creative Sound BlasterX G1. Kartę dzwiękową wspomaga program BlasterX Acoustic Engine. W programie w zakładce ''Ustawienia zaawansowane'' mam dwie opcje do wyboru: Wzmocnienie wejścia słuchawkowego:  a) normalne wzmocnienie - słuchawki 16 - 64 om  b) wysokie wzmocnienie - słuchawki 64 - 300 om      (Uwaga ustawienie wysokiego wzmocnienia może       spowodować uszkodzenie słuchawek jeśli ich impedancja      nie odpowiada wymaganemu poziomowi) Po włączeniu wzmocnienia mam wrażenie, ze wszystkie dźwięki są bardziej selektywne i mają o dużo głębszy i trójwymiarowy dźwięk (masło maślane? może trochę tak, tak jak mówiłem, są to moje początki i nie wiem czy terminologia którą się posługuje jest trafna). Nawet określiłbym go aż nazbyt głębokim. Różnica jest ewidentna, lecz czy bezpieczna dla moich słuchawek? Na normalnym wzmocnieniu dźwięk nadal pozostaje na dobrym poziomie i jest dla mnie zadowalający, ale jest mocno wypłaszczony i przyciszony w porównaniu do wysokiego wzmocnienia. I tu nasuwają mi się pytania. Jak parametr om odnosi się do moich słuchawek - czy to to samo co ohm? Jeżeli posiadam 80 ohm to znaczy, że mogę pozwolić sobie na korzystanie z takowego ''wzmocnienia''? Dlaczego miało by to uszkodzić głośniki słuchawek? (zbyt duża eksploatacja głośników na dźwięk? ) Czy mogę prosić by ktoś pomógł mi zrozumieć ten aspekt na chłopski rozum? a wtem może poleciłby mi jakieś materiały które pomogły by mi rozszerzyć wiedzę na ten temat. Tak jak widać jestem kompletnie zielony 🟩 Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem i pozdrawiam.  
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...