Skocz do zawartości

Iron

Uczestnik
 • Zawartość

  40
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Iron

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wieliczka
 1. Wybór amplitunera 4K

  Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć. Pytałeś się o najlepszy wybór w podanym przez Ciebie zakresie cenowym i takie dostałeś odpowiedzi. Natomiast ta Yamaha jest już modelem sprzed kilku lat i do tego najniższym . I prawdopodobnie są już po gwarancji. Na znanym portalu aukcyjnym są od 700 zł. Twoje pieniądze i twój wybór. Myślę, że do okazjonalnego słuchania muzyki w tle lub oglądania filmów tej klasy amplituner wystarczy, tym bardziej, że ma dekodery HD. Jednak w takim wypadku źle sformułowałeś pierwszy post.
 2. Wybór amplitunera 4K

  Obawiam się, że więcej Ci nie pomogę. Piszę o amplitunerach Yamahy, gdyż ze wszystkich, które posiadałem, ten gra najprzyjemniej w moim odczuciu. A poza tym , sam sugerowałeś Yamahę, jako możliwy zakup. Natomiast zawsze można podjechać do jakiegoś salonu i odsłuchać interesujące Ciebie modele. Albo poczekać na kogoś z branży. Z tego co wiem , to również niektórzy oferują używany sprzęt, a już na pewno posiadają wiedzę większą od mojej.
 3. Wybór amplitunera 4K

  Dlatego napisałem, że być może udałoby się upolować :-) , na dzień dzisiejszy, w jednej z porównywarek cenowych znalazłem za 1639 zł ten model. Ale może poczekajmy na odzew kogoś z branży :-). A kolega , post wyżej, znalazł ten model w wymaganej przez Ciebie cenie. Na pewno warto dołożyć do modelu oczko wyżej, niż jednak podstawowy, jakby nie patrzeć RX-V 377. Od siebie, Yamahę w niskim przedziale cenowym, zdecydowanie mogę polecić. A tu kolejny link http://allegro.pl/yamaha-rx-v481-musiccast-wifi-bluetooth-spotify-i6730347879.html , sprzedawca jest , z tego co pisze autoryzowanym dealerem tej marki
 4. Wybór amplitunera 4K

  W tym przedziale cenowym być może udałoby się upolować w Yamahę RX-V481 , choć obawiam się ,że jednak wymagałoby to zwiększenia wkładu finansowego o ~ 200 zł. Kiedyś również stałem przed takim dylematem i teraz żałuję , że jednak nie dołożyłem do modelu wyższego (rx-v 371 vs rx-v 471).
 5. Amplituner+kolumny 3,5tys

  Witam. Przy 2.0 lub 2.1 nie ma szans na uzyskanie efektów kina domowego tzn. o dźwięku dookólnym możesz zapomnieć. Jeśli chodzi o stereo , to amplituner dwu kanałowy da zdecydowanie lepszy dźwięk stereo niż wielokanałowy (mowa tu oczywiście o amplitunerach w jednym przedziale cenowym). Więc , reasumując ,jeśli głównie chcesz oglądać filmy , grać w gry na konsoli ( z reguły oferują dźwiek wielokonałowy), a muzyki słuchasz ze źródeł przez Ciebie wymienionych i w tle (nie oszukujmy się , nie jest to wyrafinowana jakość ;-) ) , to idź w amplituner KD ( może Yamaha RX-V 481? ). W zasadzie możesz poprzestać na razie na dwóch kolumnach frontowych i subwooferze , a resztę głośników dokupić z czasem. Jednak jeśli muzyka jest dla Ciebie najważniejsza , to w tym budżecie zdecydowanie idź w zestaw stereo, lecz wiąże się to ze zubożeniem wrażeń przy oglądaniu filmów lub graniu w gry. A co do playera hd :-) , to wydaje mi się ,że XBOX one może z powodzeniem pełnić tę rolę.
 6. Yamaha RX-V767 z Wharfedale Vardus 300

  Jednak trzeba dodać, że podłączając dżwięk przez Toslink , w przypadku materiału z dźwiękiem HD , sygnał zostaje zdegradowany do tzw. "core" w przypadku DTS. Czyli np. DTS Master Audio zostanie przesłany w formie zwykłego DTS . W przypadku DD będzie przesyłany również tylko w formie podstawowej. Czyli w żadnym wypadku DD+ i wyższe, nie zostaną przesłane przez to łącze. http://audio.com.pl/vademecum/leksykon/19749-dts-hd
 7. Pisząc "przynajmniej" miałem na myśli niezbędne minimum, nie wykluczając jednak rozbudowy systemu o dodatkowe elementy .
 8. Witaj. Moim zdaniem potrzebujesz przynajmniej amplitunera kina domowego np. z bluetooth i USB. Na pewno umożliwi Ci to podłączenie telefonu , a być może i laptopa , jeśli ten posiada odpowiedni osprzęt. Te dwa urządzenia mogą spokojnie służyć jako źródła dźwięku i obrazu. Niemniej jednak warto rozważyć zakup odtwarzacza bluray lub multimedialnego( i oczywiście okablowanie , choć w tym przypadku dwa kable HDMI powinny załatwić sprawę ).Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz.
 9. To super, jednak przy takim podłączeniu skazany jesteś na analogowy suround, nie ma mowy o DD (nadawany nieraz choćby w TVN), ale z tym już nic nie zrobisz. Pozostawałaby jedynie wymiana sprzętu (np. na jakiś budżetowy amplituner).
 10. No tak ,powstaje tylko pytanie czy kino LG obsługuje ARC? A poza tym, podałeś błędny model , lg ht355sd nie posiada gniazda HDMI, natomiast Twój model to prawdopodonie lg ht305su (jest na naklejce z tyłu urządzenia). Obawiam się jednak,że nie posiada ARC, jednak pod klawiszem "function" jest opcja TV-Audio , ale co ona oznacza? Instrukcja tego nie wyjaśnia. Tu jest link do instrukcji tego modelu http://www.lg.com/pl/wsparcie/instrukcje-obslugi?keyword=HT305SU&search=HT305SU&superCateId=
 11. KD, stereo czy soundbar ???

  Witam. Myślę, że przedłużenie kabli pod kolumny , de facto efektowe, nie będzie miało zbyt degradującego wpływu na dźwięk. Tym bardziej ,że kolumny te raczej służą do uzyskania tła w seansie filmowym i przestrzeni wokół słuchacza. Wiadomo ,że kable w całości są lepszym rozwiązaniem, jednak w tym wypadku koszt i nakład pracy wydaje się niewspółmierny do uzyskanych efektów.
 12. Pogłaśnianie soundbara - pytanie

  Grzebałem trochę po internecie i znalazłem coś takiego http://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar...h2.bhtml#opinie . Z opinii wynika , że soundbar włącza się razem z TV .Na jakąś powalającą jakość dźwięku nie ma co liczyć, ale można iść tym tropem dalej i znaleźć sprzęt , który by spełniał Twoje oczekiwania. Na Twoim miejscu jednak, przychylałbym się do zdania kolegi S4Home , co do rodzaju testowanego sprzętu .
 13. Pogłaśnianie soundbara - pytanie

  Jedynie wtedy , gdyby sprzęt był zgodny z HDMI CEC. Choć to i tak nie zawsze działa, tak jakby się chciało.Różni producenci mają różne nazwy na ten standard np. Samsung chyba Anynet+, LG SimpLink itd. Generalnie chodzi o komunikację różnych urządzeń przez HDMI.
 14. Pogłaśnianie soundbara - pytanie

  W tym wypadku możliwość regulacji głośności jest ograniczona do sterowania dołączonym pilotem lub prawdopodobnie pilotem od dekodera, regulując głośność sygnału wyjściowego (tu nie jestem pewien czy poziom sygnału zmienia się na wyjściu optycznym , jak również na wyjściu HDMI w dekoderze). Ale i tak , aby włączyć soundbar będziesz to musiał zrobić ręcznie lub pilotem od soundbara . Głośniki w TV możesz wyciszyć ręcznie. Aby mieć pełną kontrolę nad głośnością , musiałbyś mieć sprzęt wyposażony w HDMI CEC i TV z ARC.
 15. Witam. W związku z tym, iż na forum w/w kolumny często są polecane jako budżetowy zestaw stereo/kino domowe mam pytanie jak w temacie.Otóż kolumny te wg. producenta mają impedancję 4-8 Ohm. Czy nie mają zbyt niskiej impedancji dla tej Yamahy ( nie chciałbym spalić amplitunera )? Powoli szukam dla niej kolumn, a te zestawy głośnikowe mnie dość mocno zainteresowały. Z góry dzięki za odpowiedzi
×