Skocz do zawartości

Iron

Uczestnik
 • Zawartość

  89
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Iron

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wieliczka

Ostatnio na profilu byli

1 099 wyświetleń profilu
 1. Witam.Ostatnio pojawiło się info o nowych modelach amplitunerów Marantz ( między innymi na naszym portalu 😀). I teraz zastanawiam się , jakie są różnice pomiędzy modelami SR 5013 i SR 5014 ( na pierwszy rzut oka brak wejścia 7.1 w nowszym modelu i wyższa cena 😉). A, że w niedalekiej, mam nadzieję, przyszłości będę rozglądał się za nowym amplitunerem (między innymi brałem model 5013 pod uwagę) to jestem tym zainteresowany. Może ktoś bardziej zgłębiał ten temat ?
 2. Dzięki za odpowiedzi. Czyli można przyjąć, że w tych dwóch modelach Audyssey ma nieznaczną przewagę. Musze przyznać, że jeśli chodzi o wygląd to kolejny punkt dla Marantza ( przynajmniej wg. mnie). Pozostaje kwestia brzmienia ale tu już konieczny jest odsłuch obydwu urządzeń. Nie znam urządzeń Marantza, a Yamaha mi odpowiada swoim charakterem brzmienia ( opieram się na modelu , który posiadam. Myślę, że im wyższa cyferka w nr modelu tym lepsze wrażenia). Ale, tak jak pisałem jest to pieśń przyszłości 😀
 3. Korzystając z okazji to może i ja się dołączę do dyskusji. Czy audyssey jest bardziej efektywne od YPAO? Pytam się pod kątem amplitunerów SR 5013 Marantza i RX-V 685 Yamahy, powoli bowiem dojrzewa we mnie myśl wymiany sprzętu. Do tej pory użytkuję Yamahę ( ale niski model rx-v371) i charakter jej brzmienia zdecydowanie mi odpowiada.Po kalibracji przez YPAO ( w przeciwieństwie do Pioneera, którego wcześniej posiadałem,. Niestety nie pamiętam modelu, ale też raczej niski). Ale na pewno można lepiej 😀😉, stąd wstępnie te dwa moje typy (kino 70%, muzyka 30%).
 4. Ewentualnie będzie przestrzenny w analogowym Dolby Surround. Ale o pełnej separacji 5.1 nie ma mowy. Jeśli da się podłączyć przez optyk to będzie optymalne połączenie. Wtedy dźwięk 5.1 uzyskasz pod warunkiem oczywiście, iż materiał źródłowy będzie miał ścieżkę dźwiękową w takiej konfiguracji. Niektóre stacje TV nadają taki sygnał.
 5. Myślę, że wtedy trzeba wybrać taki, który mieści się w budżecie i wywoła największe "wow" 😉. Wybrany zestaw ma Tobie dawać przyjemność podczas użytkowania 😀
 6. Amplituner (i TV też) musi obsługiwać HDMI CEC.
 7. PCM to niestety tylko stereo. Nie jest to format dźwięku przestrzennego
 8. Sprawdź jak masz ustawione kolumny przednie, jeśli jako " duże" ( large), wtedy musisz uaktywnić opcję superbass lub extrabass . Nazywają się różnie w zależności od producenta . Alternatywnie ustaw przednie jako " małe" (small) i zobacz czy sub zagada.
 9. Racja, ale też musisz przyznać, iż jest to forum na którym zawsze lub prawie zawsze uzyskasz pomoc. Pamiętam, wszedłem kiedyś na forum linuksa. Nawet nie zadałem pytania i zrezygnowałem z pomocy , widząc ton wypowiedzi niektórych użytkowników. No i z linuksa też oczywiście. Ale to już inna bajka, odbiegająca od tematyki tego forum😀
 10. Napisałeś o tym w swoim temacie. Lecz dla laika może być to niezrozumiałe 😉...
 11. Podłącz kablem optycznym TV(digital audio out, optical) i amplituner (wejście optyczne poniżej opisanych jako Coaxial 1 i 2).I powinno hulać.
 12. Nie warto kupować konwertera, gdyż system Dolby Surround Prologic jest z założenia systemem analogowym. Spokojnie wystarczy kabel chinch. Nawet podpinająć przez konwerter nie uzyskasz w pełni odseparowanych kanałów 5.1, 6.1 itd. W systemie surround są to cztery kanały zapisane w ścieżce stereo ( kanały efektowe L+R są monofoniczne, czyli ten sam sygnał idzie do prawego , jak i lewego kanału)
 13. Musisz wejść ( w Kodi) w Ustawienia->System, wejść na zakładkę "Dźwięk" i zaznaczyć opcję "Przekazywanie Dźwięku". Później włączyć formaty przez obsługiwane Twój amplituner. Co ważne, ustaw tryb ustawień na zaawansowany lub ekspercki w Kodi, aby mieć możliwość wyboru formatów .
 14. A może niech autor wątku poda model kina (swojego sprzętu)? Może wtedy uda się zweryfikować ilość i rodzaj wejść ?
 15. Niekoniecznie, bo jeśli dobrze widziałem, to ten sprzęt ma wejście Toslink. A wtedy przynajmniej można korzystać ze ścieżek dzwiękowych w DD lub DTS w oryginalnej postaci
×
×
 • Utwórz nowe...