Iron

Uczestnik
 • Zawartość

  34
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Iron

 • Ranga
  Debiutant
 1. Pisząc "przynajmniej" miałem na myśli niezbędne minimum, nie wykluczając jednak rozbudowy systemu o dodatkowe elementy .
 2. Witaj. Moim zdaniem potrzebujesz przynajmniej amplitunera kina domowego np. z bluetooth i USB. Na pewno umożliwi Ci to podłączenie telefonu , a być może i laptopa , jeśli ten posiada odpowiedni osprzęt. Te dwa urządzenia mogą spokojnie służyć jako źródła dźwięku i obrazu. Niemniej jednak warto rozważyć zakup odtwarzacza bluray lub multimedialnego( i oczywiście okablowanie , choć w tym przypadku dwa kable HDMI powinny załatwić sprawę ).Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz.
 3. To super, jednak przy takim podłączeniu skazany jesteś na analogowy suround, nie ma mowy o DD (nadawany nieraz choćby w TVN), ale z tym już nic nie zrobisz. Pozostawałaby jedynie wymiana sprzętu (np. na jakiś budżetowy amplituner).
 4. No tak ,powstaje tylko pytanie czy kino LG obsługuje ARC? A poza tym, podałeś błędny model , lg ht355sd nie posiada gniazda HDMI, natomiast Twój model to prawdopodonie lg ht305su (jest na naklejce z tyłu urządzenia). Obawiam się jednak,że nie posiada ARC, jednak pod klawiszem "function" jest opcja TV-Audio , ale co ona oznacza? Instrukcja tego nie wyjaśnia. Tu jest link do instrukcji tego modelu http://www.lg.com/pl/wsparcie/instrukcje-obslugi?keyword=HT305SU&search=HT305SU&superCateId=
 5. Witam. Myślę, że przedłużenie kabli pod kolumny , de facto efektowe, nie będzie miało zbyt degradującego wpływu na dźwięk. Tym bardziej ,że kolumny te raczej służą do uzyskania tła w seansie filmowym i przestrzeni wokół słuchacza. Wiadomo ,że kable w całości są lepszym rozwiązaniem, jednak w tym wypadku koszt i nakład pracy wydaje się niewspółmierny do uzyskanych efektów.
 6. Witam, prawdopodobnie musisz przypisać gniazdo optyczne do wejścia TV (dźwięk z TV może być ustawiony jako np. coaxial), popatrz w instrukcji lub spróbuj metodą prób i błędów. Sprzęt jest zapewne używany, i zakładam brak instrukcji (choćby sądząc po pytaniu ). Tu masz link do instrukcji http://download.yamaha.com/search/result/?...;search=rxv+350 , niestety po angielsku , ale może pozwoli na rozgryzienie struktury menu (chyba str. 41 w instrukcji, ale przeglądnij całą ) . Pozdrawiam
 7. Witam , myślę ,że spokojnie , w sumie dlaczego nie miałyby grać? Nie znam tych kolumn , ale sądząc po opiniach powinny zagrać http://www.ceneo.pl/19288724#tab=reviews
 8. Witam , zmian kolumn na "small" powoduje ,że do kolumn dociera sygnał obcięty na dole , zgodnie z ustawieniem "crossover", natomiast reszta kierowana jest do subwoofera. W przypadku ustawienia "extra bass" na "on"pełne pasmo przesyłane jest zarówna na kolumny (jeśli ustawione są na "large") , jak i na subwoofer (zdublowane pasmo przesyłane jest do progu ustawionego w parametrze "crossover")
 9. Witam , funkcja ta nazywa się "Extra Bass" . Znajdziesz ją w "Setup=>Speaker Setup=>Config=>Extra Bass" , strzałkami góra/dół przewijasz kolejne pozycje na danym poziomie menu, a lewo/prawo zmieniasz nastawy.
 10. Witam Wydaje mi się ,że do oglądania tego typu plików lepiej jest kupić odtwarzacz sieciowy np.WD TV Live lub jakiś model Mede8er. Posiadają zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o kodeki , aktualizacje itp. Natomiast odtwarzacz płyt lepiej wykorzystać do oglądania filmów na płytach lub słuchania muzyki z płyt.
 11. Witam , według specyfikacji, amplituner ten posiada jedynie wejścia optyczne. Tak więc, niemożliwe jest wyprowadzenie poprzez amplituner sygnału audio w cyfrowej postaci (poprzez Toslink).
 12. Witam Jeśli amplituner posiada autokalibrację głośników , to myślę ,że sobie spokojnie poradzi z ustawieniem odpowiednich parametrów dźwięku w kinie domowym i dopasuje kolumny. Natomiast z ustawieniem kolumn (tu warto podeprzeć się instrukcją od amplitunera, gdzie powinno być zasugerowane ustawienie kolumn, co jednak nie wyklucza innych wariantów ustawienia ), najlepiej byłoby jednak, samemu poeksperymentować, używając wspomnianej kalibracji przy różnych ustawieniach/odległościach głośników lub samemu przypisując odpowiednie parametry (odległość, opóźnienie , itp). Ja posiadam amplituner Yamahy i jeśli chodzi o system YPAO (autokalibracja) to do kina sprawuje się znakomicie. Pozdrawiam
 13. Witam Wydaje mi się ,że jednak lepiej wiercić, a to z z dwóch powodów, 1: można zamontować uchwyty do głośników, które umożliwiają np. zmianę kąta ustawienia głośnika , 2: jeśli przykleisz na taśmie to mimo, ze taśma ma zadeklarowaną wytrzymałość , to jednak "działa" powierzchniowo i w przypadku np.odparzenia tynku/uszkodzenia ściany nietrudno przewidzieć co się stanie (miałem przypadek odparzenia tynku u siebie w mieszkaniu). Reasumując , wiercenie wymaga więcej wysiłku i precyzji , jednak daje większą pewność zamocowania/ ustawienia głośnika.
 14. W zasadzie sam sobie opowiedziałeś na pytanie , wybierz te , które Tobie bardziej odpowiadają.W końcu to Ty będziesz ich słuchał. Każdy człowiek ma nieco inne wymagania odnośnie dźwięku, dlatego też osobista weryfikacja jakości jest najlepszym gwarantem dobrego wyboru. Ewentualnie możesz sprzedać obydwie pary/zestawy kolumn i poszukać czegoś innego, wtedy wybór będzie o wiele większy .
 15. Możesz podłączyć odtwarzacz sieciowy do ampitunera za pomocą kabla HDMI, a z Yamahy wyprowadzić kolejny kabel HDMI do TV. Wadą tego rozwiązania jest konieczność włączania za każdym razem amplitunera aby uzyskać dźwięk i obraz na TV(no chyba ,że ta Yamaha ma możliwość przepuszczania sygnału AV przez HDMI w trybie stanby). Inna możliwość to wykorzystanie złącza optycznego lub koaksjalnego do przesłania dźwięku w postaci cyfrowej do amplitunera , natomiast wizję do TV można przesłać za pomocą analogowych gniazd video. Tu z kolei wadą, oprócz wymienionej powyżej (można to ominąć stosując analogowe podłączenia dźwięku i fonii do TV , jednak wtedy decydujemy się na dźwięk dwukanałowy z głośników TV), jest ograniczenie sygnału cyfrowego do AC3 lub DTS w podstawowej postaci ( nie uzyskamy dźwięku DTS-MA i podobnych lub DD TrueHD)