Skocz do zawartości

Iron

Uczestnik
 • Zawartość

  69
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Iron

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wieliczka
 1. Myślę, że spokojnie może być "Y".
 2. Jest to typowy kabel do subwooferów, tak zwany "Y". Niektóre subwoofery posiadają podwójne wejścia 'line in" i stąd takie kable do ich podłączania. W twoim wypadku wystarczy kabel 1RCa/1RCA. Czyli kabel podłączasz w amplitunerze do wyjścia "pre out subwoofer" a w subwooferze do "line in" i wszystko ma grać .
 3. Skąd te informacje ? Wg strony Yamahy jak najbardziej obsługuje https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v781/index.html
 4. Harman kardon avr 255 subwoofer

  Nie wiem jak jest w HK, ale w większości amplitunerów jest możliwość takiego ustawienia opcji , aby bas był odtwarzany jednocześnie przez kolumny ustawione jako duże i subwoofer. Tyle, że w przypadku wyjścia na subwoofer, sygnał będzie obcięty do wartości podziału ustawionej w amplitunerze. Nie wiem też , jak masz ustawiony (umiejscowiony ) sub, weź jednak pod uwagę, że do 80Hz człowiek nie jest w stanie określić kierunkowości fali dźwiękowej. A zatem taką wartość proponuję do ustawienia w amplitunerze, jako częstotliwość odcięcia.
 5. No zdecydowanie aktywny. Zdecydowana większość subwooferów do kina jest aktywna. A szczerze mówiąc, poza dedykowanymi (i dołączanymi ) do zestawów all in one, to chyba na rynku inne nie występują. W każdym razie ja się nie spotkałem.
 6. Brak DD z nowego dekodera

  Tak , ale pod warunkiem, że sygnał nadawany jest w 5.1. Co w wypadku DD nie jest oczywiste. Specyfikacja tego standardu obejmuje wiele konfiguracji dźwięku, począwszy od 1.0 czyli mono , poprzez inne konfiguracje, aż do 5.1
 7. Brak DD z nowego dekodera

  Powinien być na pilocie od amplitunera przycisk "option'. Można nim wybrać pozycję "signal info" i tam sprawdzić jaki sygnał dochodzi do amplitunera.
 8. Subwoofer czy ma sens??

  Zdecydowanie się z tym zgadzam. W zasadzie służą one raczej do przedstawiania tła dźwiękowego i czasami jakiś efekt typu: uderzenie pioruna lub warkot śmigłowca. Tak więc, również uważam , iż możesz śmiało zainwestować w mniejsze modele. Dodatkową zaleta będzie to, że nie będą się tak rzucać w oczy na ścianie, jak większe kolumny.Choć oczywiście będą widoczne ;-)
 9. Subwoofer czy ma sens??

  Szczerze mówiąc nie wiem. Być może chodziło mu o to, że dobrze brzmiący subwoofer zarówno w kinie jak i muzyce jest nieosiągalny w tej cenie. Najlepiej jak sam sprecyzuje swoją wypowiedź . Może warto się skupić na subwooferze przeznaczonym stricte do kina ( może ktoś z branży coś sensownie dobierze) , a muzyki słuchać w stereo ( jednocześnie akceptując ograniczenia subwoofera w muzyce albo ... nie używać go wtedy ). Ale to tylko moja opinia.
 10. Subwoofer czy ma sens??

  Owszem, jest w tym wypadku . Gdyby kolega Jacek82 urządzał typową salę kinową przeznaczoną tylko i wyłącznie do oglądania filmów, to wtedy się zgodzę. Wszystko byłoby podporządkowane akustyce pomieszczenia. Jednak myśląc w ten sposób , to właściwie nigdzie nie dałoby się zbudować poprawnie brzmiącej instalacji audio bez dedykowanych temu pomieszczeń. Niestety, życie jest sztuką kompromisów i w znaczącej ilości przypadków instalacji audio dotyczy przestrzeni mieszkalnej w której, jest tylko dodatkiem. Nie wiem , dlaczego uważasz, że miejsce koło kominka jest złe. I tak jest lepsze niż w szafce ( a gdzieś go postawić musi ), jak to pierwotnie planował założyciel wątku. Myślę, że subwoofer spokojnie może stać koło kominka. Zresztą przecież nikt nie zabrania dokonywania korekt miejsca postawienia subwoofera . Zawsze można poeksperymentować.
 11. Chyba nie do końca się zgodzę. Mimo,że są to niskie modele , to warto posłuchać i wybrać charakter brzmienia dopasowany pod siebie. Te amplitunery diametralnie się różnią, choć to są jakby nie patrzeć, podstawowe modele w ofertach tych firm. A zatem pozostaje odsłuch i decyzja ... Więc to nie jest jeden kij jednak ...
 12. O tym nie pomyślałem, a nawet nie wiedziałem. Mój ampli nie ma trybu "direct", a jedynie "straight". A w tym trybie filtry działają i tym się sugerowałem.
 13. Propozycja kolegi MobyDicka ma jedną wadę. Aby mieć pełne pasmo , musi być koniecznie włączony subwoofer. W przypadku słuchania muzyki w stereo (np. w trybie "direct"), gdzie grają tylko kolumny główne, moim zdaniem lepsze jest ustawienie ich jako "Large". Eliminuje to potrzebę ciągłego włączania subwoofera. Ja mam Tannoy M1 ustawione jako "large" i nic się im nie dzieje. A najlepiej wypróbuj kilka ustawień i wówczas sam zdecydujesz, co dla ciebie jest lepsze
 14. Skoro kolumny główne masz ustawione jako "Large", to "crossover" ustaw na maks 80 Hz. Przy włączonej funkcji "ekstra bass" wzmocni to odtwarzanie basu. Po prostu bas odtwarzany przez kolumny główne, będzie dublowany przez subwoofer. A pozostałe kolumny możesz ustawić jako "small", do nich wtedy będzie kierowane pasmo powyżej ustawiena "crossover".
 15. Do częstotliwości 80Hz nie można ustalić kierunkowości basu. A zatem proponuję maksymalnie taką częstotliwość odcięcia ustawić w parametrze "Crossover" w amplitunerze. Poza tym pozostaw włączoną funkcję "Extra Bass", spowoduje ona, że pasmo niskotonowe będzie jednocześnie kierowane(dublowane) do subwoofera i innych kolumn, w twoim wypadku ustawionych jako "Large" , czyli przyjmujących pełne pasmo. Ustawienie głośników jako "small" powoduje, że pasmo kierowane do nich będzie obcięte do wartości ustawionej w parametrze "crossover" i z reguły zalecane jest po prostu do małych kolumn. A zatem wyreguluj poziom głośności na subwooferze, tak , aby ci odpowiadał i powinno wszystko być ok.
×