Skocz do zawartości

uzzet

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Karty różnią się cenowo, jaki masz budżet? Jeśli nie jesteś wymagający to powinna starczyć karta do 170zł, możesz celować w tego Asusa którego podałeś na ostatniej pozycji.
 2. Podaj, sprawimy że będzie jeszcze głośniej. Nie brałbym F-180, zastanów się nad czymś innym mimo że uparłeś się na łupanki, to obsługi nie polecam. Tym bardziej, że kierownik jest zalatany i z dotarciem kolumn trochę poczekasz.
 3. Pomyliłeś kategorię. Kolumny Stereo STX, czy to FX 300/FX 200/ FX 280/ czy też właśnie F 180. Jeśli posiadasz pokój powyżej 25m^2. Lubisz gdy odpada tynk od ścian to szczerze polecam. Do hip-hopu się nie nadaje nic. Reggae, tutaj z kolumn można wykrzesać odrobinę więcej, problem jest z doborem wzmacniacza. FX-300 to trochę większe 'fajerwerki' wszystko inne z ww kolumn nie jest warte zachodu, nawet na darmowy odsłuch. Btw. Dubstep to nie muzyka elektroniczna. Muszę przyznać szczerze, że czytając tego posta ubawiłem się całkiem nieźle. Mnie ze względu na wrodzoną delikatność, nie stać na taką szczerość. Po prostu gdy widzę posty dotyczące Altusów, to omijam je z daleka. Nie wdaję się w żadne "religijne" dysputy, nikogo nie sprowadzam na ziemię. Altusy, to było coś, ale 30 lat temu. Sam w latach 80-tych bawiłem się w budowanie kolumn na bazie Altusów, ale omijałem z daleka tubowe głośniki wysokotonowe. W sumie zbudowałem w tym czasie 2 zestawy całkiem udanych kolumn. Oprócz tego bawiłem się w naprawy przepalonych głośników wysokotonowych dla moich znajomych. To były dobre czasy. Minęło trochę czasu, i teraz już wiem trochę więcej. Dobranie odpowiedniego systemu audio jest ważne, ale satysfakcja ze słuchania muzyki niekoniecznie jest bezpośrednio powiązana z ilością wydanych pieniędzy na sprzęt audio. Mój znajomy całkiem niedawno wydał 80 tyś. złotych na Hi-Endowy system i zaprosił mnie na wstępny odsłuch. Wszystko było OK, ale mi i tak bardziej odpowiadało brzmienie mojego systemu w tamtym czasie. Dziwne? - wcale nie. A najbardziej jestem zadowolony z tego co mam obecnie. Nie mam powalającego basu, ale za to słucham muzyki bez zmęczenia całymi godzinami. Chyba głównie za sprawą zgrania pomieszczenia odsłuchowego i kolumn. Masło maślane. Zbyt duża nagonka na siedzenie w domu i 'dłubanie'. Altusy nie były jedynym wyjściem 30lat temu. Jeśli masz pouczać kolegę wcześniej, nie zasłaniaj się sprzętem kolegi, czy naprawami. Dość dobrze jest mi znana sytuacja sprzed 30lat.
 4. Zastanawiam się nad: Acoustic Energy Aegis Evo Three TONSIL Fiesta / Siesta Pokój 20m^2. Pokój względnie wytłumiony.
 5. Temat do usunięcia.
 6. Tannoye z tego co widzę poszły tanio. AA i ESA będę ich wypatrywał . Polepszenie akustyk. Muszę mieć jakiś początkowy punkt odniesienia i widok na to wszystko jak to będzie brzmieć w moim pokoju.
 7. KD mam na oku, znajomy posiada na sprzedaż. Oczywiście KD będzie opcją ostateczną gdy nic nie kupię lub będę pewny, że nie trafi się żadna okazja. Kolumny oczywiście używane, będą to moje 1-sze prawdziwsze kolumny, tym bardziej nie powinny być nowe, gdyż można dopaść coś używanego w dobrej cenie. Pokój jest średnio wytłumiony, powoli brnę w poprawianie akustyki. JBL studio 190 testowałeś, lub miałeś okazję gdzieś je odsłuchać?
 8. Witam, Przymierzam się do kupna 1-szych 'prawdziwszych' kolumn . Tak więc prosiłbym o propozycje kolumn - 1000zł. Możliwe propozycje wzmacniacza - 600zł .
×
×
 • Utwórz nowe...