Skocz do zawartości

kordonio

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Reset niesety nie pomaga, w tym modelu robi się go poprzez przyciski Select + ATT
 2. Tak, odłączałem i tak resetowałem 2 razy już pamięć- nie pomaga. Faktycznie musze spróbować z innym pilotem, ale myślę że to nie kwestia pilota.
 3. To chyba nie to, bo pilot wszystkie pozostałe funkcje pilota działają dobrze. Nie działa tylko przycisk Power.
 4. Myślę. że pilot działa dobrze, bo gdy naciskam POWER świeci się na czerwono dioda na pilocie. Jest jeden przycisk Power. Wczoraj rozkręciłem amplituner, myślałem że może się coś poluzowało w transporcie i po dociskałem różne końcówki. Po ponownym włączeniu z przycisku na amplitunerze, zaświeciła się dioda Standby, ale amplituner nie reagował, na wyświetlaczu nic się nie pojawiało i nie działała żadna funkcja (dokładnie tak jakby był w standby), a po myślę 30 sekundach coś "pstryknęlo" w środku, zgasła dioda standby i działał jak zwykle. Więcej razy się to już nie stało mimo że odłączałem i włączałem różne przewody. W każdym razie nic to nie pomogło ale chyba muszę go do jakiegoś specjalisty zanieść.
 5. Cześć, mam problem z amplitunerem SR5400, który kupiłem ostatnio. Wszystko co mogłem przetestować działa bardzo dobrze, natomiast nie jestem wstanie przy użyciu pilota wyłączyć go przyciskiem Power, wszystkie inne opcje działają dobrze, tylko ta jedna nie. Czy ktoś miał z czymś takim problemy? Nie wiem czy go dawać do serwisu z taką drobnostką, a jednak przeszkadza to użytkowaniu. Michał
 6. Rozumiem, ale w tej sytuacji trzeba ze zdania wykreślić przymiotnik "dobry". Powtórzę stare powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego, to najczęściej do niczego W tym przedziale cenowym i nie tylko lepszy byłby wzmacniacz stereo, tuner i przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Mission M35 (35i) są to całkiem niezłe kolumny (może można by trochę więcej wymagać od wysokich tonów), ale wymagają niestety dobrego napędu. wówczas mogą zagrać naprawdę dobrze. W przeciwnym razie mogą zrazić swoim brzmieniem. Dodatkowo trzeba je odstawić chociaż 80-100 cm od ścian, bo nie uzyska się dobrego stereo, dobrej przestrzenności. Za 1500zł można kupić dobre kolumny. Nawet lepsze niż ww Mission, ale na pewno nie do tego amplitunera. Tu zapytasz być może, czy na pewno nie zagrają z Marantzem? No zagrają, ale to będzie raczej "odegranie" muzyki niż płynna i pełna emocji prezentacja. Ok, załóżmy że mnie przekonałeś Ampiltuner już jest, ale zawsze z mniejszą czy większą stratą mogę go odsprzedać. Natomiast muszę wiedzieć co w zamian. Duża prośba w takim razie o propozycję Wzmacniacz + Tuner w cenie 500-800 (absolutny max 1000). Używany. Załóżmy, że do kolumn mission m35.
 7. Dzięki, całkiem fajne, opis zachęca, ale mam jedną wątpliwość. Na stronie - http://audio.com.pl/testy/mission-m35:1, napisano że mają one impedancję 4ohmy, natomiast na tylnej stronie amplitunera wyjściach głoścnikowych- 6-8 ohm. Czytałem, że w najlepszym wypadku powinno być odwrotnie, ale nie znam się. Czy to nie problem?
 8. Być może popełniłem błąd, ale chciałem podejść do tego uniwersalnie. Po pierwsze nie chciałem wydać za dużo (dałem 600 zł), zawsze mogę ten sprzęt sprzedać i kupić coś lepszego jak nie spełni oczekiwań - na razie jeszcze nie wiem czego oczekuję, to będzie mój pierwszy sprzęt grający. Natomiast potrzebuję przede wszystkim w jednym module: tuner, dobry wzmacniacz, wejście optyczne (mam tzw. apple tv, które umożliwia streamowanie muzyki cyfrowej z telefonu i komputera bezprzewodowo), mam też rzutnik w tym pomieszczeniu i czasem oglądam tam filmy. Reasumując chciałem mieć dobry wzmacniacz z tunerem i wejściem optycznym.
 9. Mam nadzieję, że o takie uzupełnienie Wam chodziło Potrzebuje pomocy w doborze kolumn podłogowych: 1. Wydatek do 1500 PLN 2. Używane (no chyba że jest coś naprawdę dobrego, nowego w tej cenie) 3. Kolumny stereo 4. Mam Amplituner SR5400 oraz gramofon Dual CS607 5. Powierzchnia pokoju 35m2 6. Słucham głównie muzyki filmowej, ale też rock i muzyka instrumentalna. 7. Nie zamierzam zestawu w najbliższych czasie rozbudowywać.
 10. Chciałbym dokupić kolumny sterero do nieco starszego amplitunera sr5400. Sprzęt będzie grał w 35 metrowym pokoju (wysokie pomieszczenie w kamienicy). Mam zamiar słuchać głównie muzyki filmowej z kompa (typu H. Zimmer) + czasem stare gramofonowe płyty Springsteen, Sting, Gabriel, itd... Chciałbym nie wyjść poza 1500 zł. Duża prośba o wsparcie, wertuje allegro, ale nie mam pojęcia co wybrać.
 11. Witam, Prośba o pomoc w kwestii wyboru Amp. AV, waham się nad Marantz sr 5006 oraz Denon avr-1912. Pierwszy jest o 1000 PLN droższy i zastanawiam się czy warto. Zastanawiam się nad tymi, gdyż oba obsługują Airplay. Zestaw chcę umieścić w pokoju wielkości 32m2 (na wysokość 3,5 m), ma służyć 50/50 do słuchania muzyki (stereo) oraz do oglądania filmów. Prośba o uwagi, nie jestem fachowcem. Druga kwestia to kolumny, wybrałem Cantony gle 470.2, wachałem się nad 490.2 gdyż różnica cenowa jest prawie żadna, ale gdzieś przeczytałem że do pomieszczenia 32m2 490.2 będą gorsze. Także prośba o pomoc w tej kwestii. Z góry dzięki.
×
×
 • Utwórz nowe...