Skocz do zawartości

stereotyp

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez stereotyp

 1. oktagon,co do Twoich frustracji względem zbyt dużego wyboru i w szczególności rozbieżności w testach to powodem owych może być fakt,że recenzujący sprzęty hi-fi w przeróżnych pismach nie podają w swych recenzjach najważniejszego parametru co do zestawionego sprzętu,a mianowicie wielkości i poszczególnych rozmiarów pomieszczenia,a także umeblowania i/lub wyposażenia w ewentualne ustroje akustyczne tegoż. Ci "wieszcze" potrafią z niewiadomych przyczyn podać nazwy kabli sieciowych i kondycjonerów użytych w czasie testowania danego sprzętu jednocześnie zapominając o podaniu najważniejszego czyli danych nt pomieszczenia. Bardzo rzadko zdarza się aby recenzent sprzętu hi-fi podał chociaż metraż pomieszczenia.Przecież jest to najważnieszy i podstawowy parametr mający wpływ na dźwięk.Nie wspomnę już o tym,że równie ważna jest dokładna informacja o wyposażeniu pomieszczenia i rozmieszczeniu w nim ustrojów,mebli,okien. Co mi z recenzji skoro nie wiem w czym dany sprzęt był odsłuchiwany. Szkoda pieniędzy i czasu na takie pisma.Lepiej kupować ulubione płyty.
 2. Wpadliśmy,a druga część genialna jest.Dziękuję.
 3. Niestety mam tylko płyty "Tarab" i "The sultan's picnic".
 4. Tak,Pink Floyd są super ale teraz coś z innej beczki.Rabih Abu Khalil. http://www.youtube.com/watch?v=brmo8LtwNOU...feature=related
 5. W polskiej prasie właściwie nie ma nic o urządzeniach tej legendarnej firmy poza jedynym chyba testem przedwzmaka SL1.Czy macie jakieś doświadczenia z pozostałymi urządzeniami tego producenta?
 6. Polecam do słuchania i także do testowania sprzętu. http://www.youtube.com/watch?v=ptgoaudxo9s
 7. Tak,też myślałem o Harbeth-ach Super HL 5 ale czy one nie będą za duże do 15 m2 ?Oczywiście pod względem brzmieniowym.
 8. Dzięki Wam za odpowiedzi. Słucham wszystkiego poza disco polo.Głównie folk,jazz,acid jazz,rock progresywny,połączenie różnych gatunków muzycznych.Jestem za brzmieniem neutralnym ale może być też lekko ocieplone.Nie chcę problemów z basem i lepiej,żeby było go za mało niż za dużo.Pokój ma wymiary 3/5 metrów i 2,5 metra wysokości i jest dość gęsto umeblowany,kolumny będą stać na krótszej ścianie około 30 cm od bocznych (z tyłu za kolumnami są drzwi balkonowe) i około 1 metra od tylnej ściany licząc do tylnej ścianki kolumn.Obecnie mam amplituner Pioneera i odtwarzacz dvd więc te dwa elementy również będą do wymiany ale kompletowanie zacznę jednak od monitorów. Kolumn podłogowych nie chcę dlatego,że pokój i tak jest już dość gęsto umeblowany.Z jednej strony meble tak mniej więcej do połowy ściany (no może trochę więcej niż do połowy) i fotel obok tych mebli ale też pod tą samą ścianą,a przy drugiej ścianie wersalka i komoda o wysokości około 1 metra.Na środku pokoju ława o wymiarach 120/60 cm,a na podłodze dywan o wymiarach 3/2 metry.W rogu pokoju ale z tyłu (tzn. obok miejsca odsłuchowego) szafa.Między kolumnami telewizor 32". Jakie macie zdanie o kolumnach ATC SCM 19? Aha,chodzi mi o kolumny nowe,nie używane.
 9. Witam wszystkich.Jestem świeży na tym forum ale w temacie hi-fi już od 1996 roku chociaż mówiąc (pisząc) szczerze nieco zaniedbałem ten (hi-fi) temat ostatnimi czasy. Przez to mam (narazie) jedno pytanie.Jakie kolumny polecilibyście w/w cenie do pokoju o powierzchni 15m2.W głównej mierze chodzi mi o brak problemów z basem.Myślałem o Dynaudio Contour S1.4 ale ponoć te kolumny nie stwarzają problemów z basem dopiero w pomieszczeniach o powierzchni powyżej 25m2.Oczywiście chodzi też o to aby basu nie było zbyt mało.Ogólnie brzmienie jak najbardziej neutralne.Co myślicie o Harbeth-ach Super HL 5? Oczywiście kolumny nie muszą kosztować równe 10000 zł.Jeśli będzie troszkę więcej lub zdecydowanie mniej za porównywalną jakość brzmieniową tym lepiej.
×
×
 • Utwórz nowe...