-
Zawartość
154 -
Dołączył
-
Ostatnio
-
1100zł z pilotem oryginalnym. Jest to AV-10 Niestety doszedł do mnie z dużą rysą na przednim panelu, jednak udało mi się dostać front panel w idealnym stanie od modelu oczko niższego i tak zostało. Z Quadralami zgrał się super więc nie będę więcej kombinował z oddzielnymi zestawami do kina i stereo.
-
Ten Fine Arts jest mój. Kupiłem go już po wielkim "bum" ( sam jemu uległem : ) ). na te wzmacniacze kiedy to ceny poszły w góre. Pracował trochę w stereo, trochę jako końcówka mocy w kinie. Teraz ze wszystkim radzi sobie Nakamichi ( ten u dołu ) więc go wystawiłem. Nie wiem czy pamiętasz jak chyba na początku 2013r, kiedy to pojawiły się pierwsze pochwalne posty tych wzmacniaczy, ktoś wystawił Grundiga V3 na licytacje bez ceny minimalnej.. skończyło się na prawie 400zł, choć przed tymi postami za 250zł ciężko było znaleźć kupca
-
W porównaniu do Geniusów będzie na pewno dużo lepiej, tak przejrzałem allegro i trochę biedny wybór w tym przedziale cenowym. Na ogółł po kupnie lepszego sprzętu widzi się więcej w muzyce niż tylko wszechobecny bas.
-
Te Tannoy'e jakimś bardzo szczęśliwym wyborem nie były - patrząc na Twoje preferencje. Basu za dużo to one nie mają, ale z drugiej strony patrząc na rozmiar pokoju, powinny dać radę, choć na głęboki bas bym nie liczył. Fajniejszą opcją byłyby Arcusy AS4 ale dawno ich już nie widziałem.
-
Twój subwoofer ma jedynie wejście analogowe dźwięku przestrzennego, więc musisz w kabel typu : http://allegro.pl/kabel-2-x-rca-2-x-rca-1-...5497710893.html ( 2rca-2rca ) TRZY SZTUKI ! Korzystając z wyjścia 5.1 CH audio out w dvd oraz z wyjść Input 5.1CH spinasz to razem. Wszystko masz ładnie oznaczone. SCHEMAT : DVD SUBWOOFER Sub-woofer>>>>>>>>>>>>>>>SW Cent>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>C L(surr)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>RL R(surr)>>>>>>>>>>>>>>>>>> RR L(Front)>>>>>>>>>>>>>>>>>>FL R(Front) >>>>>>>>>>>>>>>>> FR Sygnał masz już doprowadzony. Z głośnikami do subwoofera już powinieneś sobie poradzić, tym bardziej, że zapewne z tyłu obudów masz oznaczenia do którego wyjścia podłączać. Natomiast do podłączenia komputera z subwoofer i 5 głośnikami będzie potrzebował takiego Jack 3,5mm----2RCA - RAZY TRZY ! Żeby grały wszystkie głośniki musisz miec karte dzwiekową obslugującą łącznie 6 kanałów ( 5.1 jak kto woli ) Podaj model karty dźwiękowej to powiem Ci jak to podłączyć.
-
Nie miało to wydźwięku złośliwego, jeśli tak to Odebrałeś, po prostu zwróciłem uwagę, że gryzie się podpis z tym o co walczysz : ) Słowo audiofil jest już tak zakorzenione, że co byś nie robił i tak ono będzie obecne i kojarzone tak jak ktoś ma to zakodowane w głowie, niekoniecznie w negatywnym sensie. Widzisz, ciężko zmusić w ogóle kogoś do zakładania tematów zgodnie ze stylem jaki jest podwieszony, a co mówić dopiero o zmianie słownictwa. Kiedyś więcej się udzielałem, mało pisałem ale starałem się jak najbardziej treściwie. Po wypadku, mam coraz gorsze problemy ze słuchem, jestem zmuszony do takich kombinacji, by posłuchać muzyki tak jak słyszałem wcześniej, że czasami się odechciewa cokolwiek i to jest dla mnie problemem przez który oddalam się od sprzętu audio i słuchania muzyki, a także częściowo od forum, lecz jeśli będzie jakaś ankieta lub temat na to oczywiście poprę chęć zmiany nazewnictwa.
-
Jeśli będziesz korzystał z dwóch kolumn, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno oddzielnego wzmacniacza i tunera, zestawy łączone tej samej serii ( amplitunery ) na ogół wypadają gorzej od zestawów dzielonych, a mają TAKĄ SAMĄ FUNKCJONALNOŚĆ. Nowe wielokanałowe amplitunery, dodatkowo z najtańszej półki cenowej to już całkowita porażka, zarówno pod względem wydajności prądowej jak i samego brzmienia. Łatwiej napakować do takiego sprzętu masę bajerów, kosztujących w produkcji grosze niż skupić się zasilaniu gdzie idą największe pięniądze. W końcowej fazie i tak będzie wpisane przeważnie 5x100w, a nieświadomy klient w to uwierzy. Sam chciałem połączyć kino ze stereo, i nawet w używanym sprzęcie poniżej 1000zł nic ciekawego się nie znajdzie by zagrało dobrze tu i tu. Dopiero Nakamichi AV10 dał radę, ale to już wydatek w okolicach 1000-1200zł. Taniej można by się było jeszcze pokusić o Denona z serii 3801 do 3806, które w stereo jak na amp 5.1 grają ok, ale jak będziesz korzystał z dwóch kolumn to zdecydowanie zestaw dzielony ( wzm + tuner ). PS : Co do "audiofilskości" amplitunerów jest dokłanie odwrotnie jak twierdzisz Gerda : ) PS2 : F1angel Kuriozalnie ten wpis wygląda razem z podpisem pod avatarem " Audiofilski Król" : )
-
Niestety nie da się zabezpieczyć przed spaleniem jeśli sprzęt będzie "piłowany" . Gdy pojawią się jakiekolwiek zniekształcenia w dźwięku jest to kres możliwości i trzeba przystopować. Warto patrzeć także na membrane głośnika niskotonowego - nienaturalnie duży wychył może sprawić, że karkas będzie obijał się o dno magnesu i po prostu go pognie/zniekształci.
-
TLX znam w miare dobrze, poszukaj do nich czegoś jaśniejszego w graniu, w tej cenie dobre będą Pioneery A-337, A339, A447, A449. Posprawdzaj elektrolity w zwrotnicy - wysechnięte wymień, użytkownicy pisali, że wymiana dawała dużego kopa kolumnom. które jakby nie patrzeć są już dość wiekowe. Ustawienie kolumn, nie najszczęśliwsze, jedna będzie miała koło siebie ściane, która załamie stereofonie, ale to już posłuchasz u siebie.
-
Cześć. Mam Quadrale Rondo z serii Phonologue Gold, mógłbym sprzedać razem z Grundigiem Fine Arts V2, pilot również w komplecie. Powiedzmy 1200zł z wysyłką tego wszystkiego. Za resztę dokupisz cd i tuner , jeszcze na kable zostanie. Chyba, że jesteś z Lubelskiego to byłoby jeszcze lepiej.
-
Mało się teraz udzielam, zwyczajnie z braku czasu ale mogę napisać, że jest to jedyne chyba forum o tematyce audio w którym wątki o doborze sprzętu ciągnął się od A do Z i wszystko dopina się na ostatni guzik, a do każdego podchodzi się maksymalnie indywidualnie. U kolegi khal00 rzeczywiście zabrakło podstawowych informacji ( przede wszystkim WIELKOŚCI POMIESZCZENIA ) bez których nie da się właściwie nic sensownego doradzić.
-
Niższy model pilotów jest ok, mają podkreśloną góre pasma - trzeba wziąć to na poprawkę przy dobieraniu wzmacniacza. Wyższe natomiast są kombinowane - patrz wysokotonowy.
-
Na starsze tanie kolumny vintage, dodatkowo popularne trzeba szczegolnie uważać. Jak nie kombinowane, to duże prawdopodobieństwo, że podziały w zwrotnicy są już dość rozjechane. Te kolumny grają oszczędnie w górnym pasmie jednak jeżeli są sprawne to aż tak bardzo nie powinno brakować wysokich tonów.
-
Cena Beovoxów np s80 jest bardzo różna - Od 500zł bez stojaków i maskownic do 1000zł w stanie oryginalnym. Dodatkowo zależy też jak zregenerowano pianki w głośnikach basowych. Same standy z tego co widziałem sprzedawały się za 150-200zł.
-
Niestety ale te kolumny były niewypałem, dopiero od modelu s80 w góre zaczynała się "dobra partia" na dobrych przetwornikach seasa i peerless'a Przede wszystkim słabe przetworniki - woofer peerless'a, który ewidentnie miał problemy ze średnicą, dopiero w wyższych seriach w nieco zmodyfikowanej formie robił wyłącznie za głośnik niskotonowy i tam się odnalazł, no i słaba tania kopułka philipsa robiona na zamówienie dla b&o, mało detaliczna potrafiąca jednak sypnąć piachem. Ogólnie dziwny model zrobiony chyba na siłę. Plus za wygląd bo jest ponadczasowy, jeśli oczywiście posiadasz oryginalne maskownice i stojaki. Pianka w modelach używanych do tej pory sparciała - nie wiem jak wygląda to w kolumnach które cały czas stały. Na Twoim miejscu jeśli stan jest idealny i masz do nich wszystkie akcesoria łącznie z pudełkiem ( ze względu na wygląd powinieneś dostać dobrą cene ) , wystawiłbym je na allegro i kupił albo coś z wyższej serii, albo innego.