Skocz do zawartości

krzadam

Uczestnik
 • Zawartość

  48
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Witam po przerwie. Wczoraj po raz pierwszy pojawiły się problemy z odtwarzaczem CD. Po przesłuchaniu jednej płyty (bez problemów), zmieniłem na inną (nową, oryginalną) i było słychać bardzo regularne stukanie (?) podczas obracania płyty. Te same problemy wystąpiły przy włożeniu innej płyty. Natężenie tego stukania było zmienne, ale na tyle wyraźne, że przeszkadzało w słuchaniu. Odtwarzacz kupowałem z uszkodzonym laserem, mam nowy gotowy do wymiany, ale chciałbym ustalić, co jest przyczyną. Nie jest to głośny, wpadający w gwizd dźwięk odczytu, ale raczej mechaniczny, zbliżony do pralki podczas wirowania. Sam odtwarzacz nie jest nadmiernie eksploatowany, bo najczęściej gra u mnie jest WIMP i radio internetowe z mini PC, o którym pisałem wyżej. Czy jesteście w stanie postawić diagnozę na podstawie tych informacji i czy jest ryzyko uszkodzenia płyt, gdybym do czasu naprawy słuchał na tym sprzęcie - stukot można przecież zagłuszyć ? Ze sprzedającym nie mogę się póki co skontaktować.
 2. f1angel CD-ka również nie obwiniam. Bardzo podobna charakterystyka brzmienia jest, gdy przełączę źródło na PC-audio podpięte do DACa. Wniosek jest taki, że tak brzmi mój system. Oczywiście, że winne mogą być same nagrania, ale nie jest tu mowa o jakich trash-metalowych kawałkach, lecz raczej Tool i okolice. Brakuje mi tu chropowatości, nawet konturowego obrysowania niskich gitar, które pamiętam z pierwszego odsłuchu na amplitunerze Yamahy. Teraz zastanawiam się czy rozbudowywanie ołtarzyka i dokupowanie np. proponowanego przez Profiego prosiaczka jest w stanie tak zmienić coś co zdaje się podstawową charakterystyką połączenia mojego wzmaka z kolumnami: dźwięku czystego, ostrego. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby cokolwiek zmieniało się przy nagraniach elektronicznych. Tu czystość, dynamika i precyzja brzmią rewelacyjnie. Eksperymentowanie mnie nie zniechęca i nie wykluczam podmienienia na testy np. wzmacniacza. Czy coś z nowych produktów, które mogę wziąć w komis z salonu powinno być bliższe moim oczekiwaniom?
 3. Tak, chodzi mi o radio z Daphile. Porównuję z radiem z auta i z wszystkimi marketowymi odbiornikami radiowymi, na których słucham tych głosów od lat. Podkreślam, że gdy radio nadaje muzykę, to takiego wrażenia nie mam. Tylko głosy radiowców, do których jestem przyzwyczajony brzmią jakoś obco i nienaturalnie. Zupełnie nie ma w nich ciepła, do którego przywykłem. Może raczej ostry wzmacniacz połączony z kiepską jakością sygnału Trójki daje taki efekt. Ale może ktoś ma na to jakiś pomysł. bartolomeo, a Ty na jakie rozwiązania postawiłeś?
 4. Witam po przerwie. CD Myryad już dotarł. Z laserem póki co żadnych problemów nie mam, więc zapasowy leży w szafce i czeka na swój czas. Jeśli chodzi o porównanie odtwarzacza CD oraz PC-audio podpiętego do Nostromo 5, to moje niewyrobione ucho radykalnych różnic nie wychwytuje. Niektóre płyty puszczone z Wimpa na PC-audio są nagrane dużo głośniej niż ich fizyczne odpowiedniki, co dodatkowo komplikuje porównanie. Po odsłuchaniu sporej liczby nagrań równolegle, gdzie kontrolerem zmieniałem źródło, mogę jedynie stwierdzić, że dźwięk z CD jest minimalnie bardziej nasycony. Ogólna charakterystyka brzmienia jest taka sama - powiela się to co mi się najbardziej podoba i elementy, które mi nieco przeszkadzają. Bez względu na źródło rewelacyjnie brzmią nagrania elektroniczne czy też hip-hop (obydwa raczej w wersji soft, melodyjnej) z 'syntetycznym' basem. Bas jest dynamiczny, sprężysty do tego stopnia, że ma się wrażenie, że całe ciało słuchacza zmienia się w napiętą membranę , a mimo to nie przytłacza całości. Problemy zaczynają się przy cięższych nagraniach z gęstymi, niskimi gitarami. Brakuje wówczas rozdzielczości, dźwięk jest mniej kontrolowany (?), nie napiszę, że zlewa się w jedną masę, ale ciąży ku temu. Drugi mankament występuje przy odsłuchu radia z PC-audio. Nie wiem z czego to wynika, ale głos prowadzących audycje jest nieprzyjemny, wyraźnie wycofany, przytłumiony, z metalicznym pogłosem. Na pewno nieco wyolbrzymiam, ale głosy Kydryńskiego, Szydłowskiej czy Waglewskich brzmią inaczej niż jestem do tego przyzwyczajony i zmiana jest na minus. Jeśli chodzi o problem z szumieniem przy odsłuchu TV, to obszedłem to podłączając TV kablem optycznym do DACa. Szum zniknął. Natomiast przy podłączeniu laptopa po HDMI do TV i odsłuchu filmów wciąż słychać trzaski/pryknięcia. Czy to kwestia kabla HDMI? Dodam, że TV wpięty jest w listwę, którą polecał RoRo. Interkonekty, których używam to Qedy Performance Graphite. Czytam posta jeszcze raz i widzę, że więcej tu malkontenctwa, niż zachwytów. Zupełnie nie odpowiada to rzeczywistości. Ze sprzętu jestem bardzo zadowolony, odpalony jest na okrągło jak tylko jestem w domu.
 5. Jeśli chodzi o obsługę Daphile, to jestem bardzo zadowolony. Z iPhone'a oraz Androida wszystko działa płynnie. Aplikacja na Windows Phone niestety muli. Cała instalacja jest bardzo intuicyjna, naprawdę nie wymaga pomocy informatyka. Po podłączeniu dysku zewnętrznego z muzyką szybko klasyfikuje foldery według wykonawców/gatunków itp. W ten weekend będę miał wreszcie odtwarzacz CD, więc będę mógł więcej napisać o brzmieniu. Mam jeden problem ze wzmacniaczem, może ktoś mi pomoże (Profi?) Mianowicie od momentu podłączenia do niego dwóch źródeł - PC-audio przez DAC oraz TV bezpośrednio Cinchem - przy odsłuchu TV wyraźnie słychać szum. Po odłączeniu DAC-a szum znika. Przy odtwarzaniu z DAC-a i wpiętych kablach TV problem ten nie występuje.
 6. Kupiłem Nostromo 5. Brzmienie radykalnie się poprawiło (całkowicie wyeliminowane zostały niedoskonałości, o których pisałem wyżej). Więcej będę mógł napisać, gdy porównam sobie brzmienie z PC-Audio z CD. A za odtwarzaczem CD cały czas czekam (już go kupiłem, ale możliwy był tylko odbiór osobisty, więc leży u kuzyna, który mieszkał w okolicy).
 7. Rzeczywiście zrobiłem tak jak piszesz i działa. Mój błąd polegał na tym, że dodatkowo łączyłem kontroler ze wzmacniaczem przez wyjście 'Tape out' (wydawało mi się to logiczne skoro jest takie wyjście). Teraz przy podłączeniu 'Tape in' -> 'Main out' wszystko działa. Dzięki za pomoc!
 8. Majtek2013, zweryfikowałeś już tę informację na swoim kontrolerze? U mnie przy podłączeniu źródła do 'Tape' jest cisza w głośnikach. Po przepięciu wszystkiego do 'Main' działa. Nie wiem czy mój kontroler jest uszkodzony, ja coś źle podłączam (chociaż nie wiem gdzie tu można się pomylić), czy jednak informacja od dystrybutora jest myląca.
 9. Witam po przerwie. CD (Myryada) już kupione, polecana przez RoRo listwa też, czekam za przesyłkami. Póki co za źródło służy laptop i kabel mini-jack cinch. Udało się też uruchomić Thin Clienta HP z systemem Daphile, wszystko działa, ale wyraźnie słychać szum. Nie wiem co może być przyczyną, uszkodzone wyjście słuchawkowe, czy może słabsza karta dźwiękowa niż w laptopie? Pominięcie TV rzeczywiście pomogło (zupełnie zniknęły pryknięcia), ale dźwięk cały czas jest momentami zbyt ostry. Pełnię możliwości zaprezentuje zapewne, gdy otrzymam odtwarzacz CD. Pozostaje zakup interkonektów. Jako, że będę miał 2 źródła oraz mam kontroler do głośników, zgodnie z tym co pisał Majtek2013 potrzebuję 3 par interkonektów. Możecie polecić jakieś używane IC, które powinny wyeliminować nieprzyjemne ostrości? Uprzedzając pytanie o budżet, myślę o przeznaczeniu 300-400 PLN na 3 pary.
 10. To mnie pocieszyliście. Kamień z serca. Jeśli chodzi o okablowanie, to jestem goły. Tylko jakieś marne HDMI i tani Cinch. DVD też nie mam. Jedynie PS4, które nie obsługuje plików audio. Na pewno muszę kupić jeszcze: - Interconnect do CD i do kontrolera - Listwę filtrująco przepięciową (Jacek, jakieś rekomendacje?) Cały czas chcę uruchomić alternatywne dla CD-ka źródła w postaci Audio PC podpiętego pod sieć. RoRo, czy wyjście słuchawkowe minijack jest jakąś alternatywą dla USB czy też podałeś ją jako przejściowy sposób ominięcia TV w mojej obecnej sytuacji?
 11. Wczoraj przyszedł z Niemiec Myryad Mi240. Stan bez zarzutu, wygląda jak nowy. Baardzo ciężki Jako że odtwarzacza CD jeszcze nie mam jedyną opcją na usłyszenie systemu było podpięcie laptopa przez kabel HDMI (zapewne najniższej jakości) do TV, a TV przez kabel Chinch (też najtańszy) do wzmacniacza. I zagrało. Po pierwszym zachwycie - nawet przy dość cichym graniu słychać było znaczny skok jakościowy w porównaniu do kina Yamahy, dużo bardziej naturalny bas, przestrzenność - z czasem zacząłem wychwytywać pewne wady. Dźwięk w górnych partiach był zbyt ostry, w niektórych nagraniach fragmentami wręcz nieprzyjemny. Głośnikom zdarzało się czasem pryknąć. Mam nadzieję, że w pełni za to odpowiada podłej jakości droga (okablowanie, konieczność puszczenia dźwięku przez TV) między laptopem a wzmacniaczem. Martwi mnie jedynie, że dźwięk bezpośrednio z TV do wzmacniacza także nie był wolny od tych niedoskonałości (lepszy kabel chinch to rozwiąże?) Żeby nie wyszło, że narzekam. Jestem bardzo zadowolony z zakupów, ogólny charakter brzmienia jest taki, że cały dzień wyczekuję i wymyślam, jakie to 'swoje' utwory chciałbym jeszcze na nim sprawdzić. Jednak jest parę rzeczy do poprawy, zakupy okablowania i DACa jeszcze przede mną, więc prosiłbym o sugestie w jaki sposób utemperować to brzmienie. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe porady. Bez Was wylądowałbym parę półek niżej, pewnie za tę samą kasę.
 12. RoRo, rozumiem, że żadne przetworniki USB->SPDIF nie pomogą, bo dźwięk jest już skażony grzechem pierworodnym u źródła (USB), tak? Producent tego DACa Nostromo 5 deklaruje, że "Wejście USB obsługuje pliki rozdzielczości do 192KHz/32bit". Komuś udało się obejść ograniczenia USB czy te liczby to po prostu marketing?
 13. Bartolomeo , za komputerek dałem 230 zł, do tego wifi na USB za 35 i to wszystko. Daphile jak wiesz jest za darmo. Jak dalej poprowadzić dźwięk z wyjścia USB aż do kontrolera i wzmacniacza liczę ze doradzą mi tutaj mądrzejsi ode mnie. Ta przejściówka USB na SPDIF to też koszt bodajże 500 zł ale ile w tym placebo a ile zysku w brzmieniu nie mam pojęcia. Potem juz tylko DAC więc jeżeli ma służyć tylko jako odtwarzacz audio to łączną suma wcale nie jest tak przerażająca. Zieluwid, wybacz. Dałem/dam 900 za tego Myryada. Liczę że DAC będzie tańszy.
 14. zieluwid, co do budżetu, to szukam tanio, a dobrze Na pewno nie chciałbym wydawać więcej niż na odtwarzacz CD. bartolomeo, dokładnie tak. Kupuję pasywnie chłodzonego ThinClienta (HP T5740), zainstaluję na nim Daphile i... muszę to jakoś połączyć z wzmacniaczem. Jeśli chodzi o konkretne rozwiązania do takiego systemu to najwięcej informacji znajdziesz na konkurencyjnym forum, na audiostereo jest osobny wątek poświęcony zagadnieniu (link już wrzucałem w tym temacie). Dlaczego z DAC chcesz mieć wyjście po USB?
 15. Myryad Mi-240 powinien dotrzeć do mnie w piątek. Nie mogę się doczekać. Zalicytowałem od razu po żołnierskiej rekomendacji Profiego Myryad MC-100 - dogrywam kwestię dostawy (sprzedający nie ma oryginalnego kartonu i naciska na odbiór osobisty). Oprócz tego jako źródło chciałbym, żeby służył także komputer. Czyli niezbędny byłby jeszcze DAC i zestaw kabelków. Możecie polecić jakieś budżetowe rozwiązanie, które nie wydrenuje mojego portfela (założony budżet i tak już przekroczyłem), ale też nie obniży radykalnie brzmienia całości.
×
×
 • Utwórz nowe...