Skocz do zawartości

shad88

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O shad88

 • Ranga
  Debiutant
 1. shad88

  Pierwszy zestaw stereo

  Ciekawi mnie to co mówisz. Zastanawiam się właśnie nad tym czy dopłacić i kupić płytę główną wyposażoną w Realtek ALC1150. Ponad to zastanawiałem się nad kartą dźwiękową i jestem zainteresowany kupnem SC 808. U mnie by to grało z HD600 oraz Adamami A7X na razie, na jakiś czas, gdy się trochę osłucham to uderzam w DAC-i.
 2. Witam Co sądzicie o karcie Asus Xonar Essence STX II. Czy słyszał ją ktoś. Chciałbym kupić jakiegoś Xonara do słuchawek Sennheiser HD600 i monitorów Adam A7X.
 3. MobyDick, dziękuję za odpowiedzi. Audiolam M-DAC to ciekawa propozycja, ale kolumny Adam za 1200 zł to dla mnie o,wiele za dużo jak na głośniki na których tak na dobrą sprawę nie będę mógł głośno słuchać muzyki, jak napisałem - ze względu na domowników. Poza tym doszedłem do wniosku, że sprzęt za taki budżet który ustanowiłem - 9-10 tysięcy mi czyli laikowi nie jest potrzebny. Chciałem żeby moje pierwsze audio było porządne i nie planowałem zakupów na taką kwotę, ale w miarę czytania o rożnych sprzętach, a to o HD700, Bayerdynamic T90, Matrix Quattro, Hegel itd ten budżet się podnosił i w końcu urósł do sporej kwoty. Przemyślałem sprawę i zdecydowałem się zmniejszyć budżet do 4-4,5 tysięcy na całość. Wybrałem zestaw i myślę, że jak na moje pierwsze audio, dla kogoś kto słuchał całe życie na zintegrowanej k. muzycznej oraz g. komputerowych to będzie naprawdę wystarczające i zadowalające. Sennheiser HD600 NuForce Icon DAC lub NuForce Icon HDP Roth Audio Oli 10 NuForce Icon AMP MobyDick co sądzisz o powyższym sprzęcie?
 4. Nie, nie słuchałem niczego. Tak jak napisałem, byłem najpierw zainteresowany DAC do kwoty 3 tysiące, a moim typem był Matrix Quattro, ale jeden facet polecił mi Hagel HD12, z tego co przeczytałem wynika, że to świetny sprzęt. Dlaczego tak określiłem budżet? Ano dlatego, że kolumny czy tam monitory jakie mi potrzeba muszą być bliskiego pola. Słucham muzyki korzystając z komputera, ponad to gram też w gry komputerowe. Poza tym, nie mam jak odpowiednio rozmieścić takie zwykłe kolumny podstawkowe które miałyby nagłośnić pokój, co więcej: nie mam też zbytnio możliwości głośno słuchać muzyki z uwagi na domowników więc taką kwotę ustaliłem na kolumny, a większą na słuchawki gdyż z nich będę częściej korzystał niż z głośników. Nie jestem zainteresowany odtwarzaczem CD.
 5. Witam Od długiego już czasu zastanawiam się nad porządnym sprzętem do słuchania muzyki. Muzyki słuchałem i słucham nadal na zintegrowanej karcie oraz komputerowych głośnikach. Chcę kupić: 1. Słuchawki do 2000, zainteresowały mnie Sennheiser HD700, Bayerdynamic T90 2. DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym, na początku zakładałem kwotę 3000 złotych, a moim typem był Matrix Quattro DAC, ale teraz zastanawiam się nad kupnem Hegel HD12 - 5000 zł. Właśnie, tylko nie jestem pewny czy tak drogi sprzęt jest mi rzeczywiście potrzebny, ale z drugiej strony chcę w końcu zacząć muzyki słuchać na porządnym sprzęcie, a ten sprzęt jest kupowany na lata. 3. Kulumny podstawkowe/monitory do odsłuchu z bliska, głośniki na biurko. Pokój 12m2, muzyki słucham korzystając z komputera, głośniki służyłyby także do gier, filmów także muszą to być głośniki do odsłuchu z bliska. Kwota 1400-1600. Do pasywnych kolumn jest konieczny wzmacniacz? Czy karta dźwiękowa ma jakieś znaczenie gdy będę miał DAC? Moje typy: Boston Acoustics A25/A26 Roth Audio Oli Roth 10/20 Microlab solo 6c Behringer MS40 Słucham jazz, rock, metal: heavy, thrash, progressive, death. Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi
×