Skocz do zawartości

Nicolass

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

  1. Właśnie bawię się tym programem, mówisz że najlepszy będzie format flac, tak? Można w programie wybrać poziom kompresji, czy to ma wpływ na jakość? Bo fajnie by było jak by plik wyjściowy był bezstatnie skompresowany. Edit: Na innym forum czytałem, by EAC używać tylko do zgrania muzyki do wav, zaś do flac kompresować jakimś zewnętrznym kodekiem, bo ten w EAC jest do kitu. Może spróbujesz? A nóż widelec będzie jeszcze lepsza jakość.
  2. Panowie, macie chyba rację, monitory studyjne jednak wymagają nieco miejsca, którego mi brakuje, więc na razie nie pozostaje mi nic innego jak szerzej rozstawić posiadane kolumienki. Doszedłem też do wniosku, że taniej będzie po prostu kupić wzmacniacz słuchawkowy do moich HD 600, jutro założę ku temui osobny temat, żeby tego nie zaśmiecać. Myślę, że słuchawki, jako niewrażliwe na warunki akustyczne, będą ciekawą alternatywą dla monitorów. Wstępnie się rozglądałem za czynś do 1000 zł, widzę taniego Head Box'a za 430 zł, co zbiera pozytywne opinie i konstrukcje HOLDEGRON, koszmarnie brzydkie ale podobno grają super w stosunku do tego ile kosztują. Na razie więc z monitorami studyjnymi dam sobie spokój.
  3. Myslisz, że to komputerowy zestaw 2.1 byłby dobry? Wątpię w to, co dobre kolumny, to dobre kolumny i żaden Creative czy Logitech tutaj nie podskoczą. Widzisz, ja nie jestem osobą, która słucha mp3 o małej ilości danych na sekudnę i mówi, że nie słyszy różnicy między mp3 a CD. Słucham sporo w bestratnych formatach, również CD, i oczekuję po sprzęcie naprawdę dobrej jakości. Chcę po prostu zrezygnować ze wzmacniacza i kolumn, po prostu je sprzedać i zostawić sobie jedynie kompakt i komputer. Co do karty muzycznej, docelowo Creative zostanie zastąpiony przez stereofoniczną kartę Audiotrak Prodigy HD2, szczerze wątpię, by komputerowy zestaw 2.1 nawet taki dość drogi, pozwolił na ukazanie pełni możliwości tej karty. Dalej wydaje mi się, że studyjne, zamknięte monitory były by dobre, chyba że by na upartego kupić pasywne monitory studyjne i podłączyć pod mój wzmacniacz. Ale pasywne kolumny w studiu to raczej dziwny widok, więc myślę że prędzej coś aktywnego znajdę. Może ktoś inny ma jakieś propozycje? Edit: Pisząc o monitorach bliskiego pola widziałem to mneij więcej tak:
  4. Witam serdecznie forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj Przechodząc od razu do konkretów: Obecnie dużo słucham muzyki z komputera, jako, że przy nim pracuję. Jakieś pół roku temu kupiłem sobie do niego wieżę LG, model FA-162, która w magazynie "Hi-Fi i Muzyka" została uznana za całkiem ładnie grający, niedrogi sprzęt (w teście mini-zestawów chyba wygrała, o ile mnie pamięć nie myli, miała też nagrodę roku). Jednak w moim przypadku kolumienki pracują na bardzo ograniczonej powierzchni mojego biurka, około 50 cm od mojej głowy i mniej więcej tyle samo od siebie samych. Komumienki najwyraźniej się duszą, bo jak się je szeroko rozstawi, daleko od głowy, jak mają dużo powietrza, to wtedy grają ślicznie, u mnie na biurku już sporo gorzej - za nimi jest od razu ściana, więc bass refleks dmuchający do tyłu też szlag trafia. Pomyślałem więc, że zamiast normalnego sprzętu domowego, dużo lepiej sprawdziły by się tu studyjne, aktywne, najlepiej pracujące w obudowie zamknietej, monitory bliskiego pola. Są one chyba tak zrobione, by działać na niewielkiej przestrzeni i blisko głowy słuchacza. Problem jednak w tym, że wszelkie Audio, Video i inne Hi-Fi nie interesują się tego typu sprzętem, a i moja wiedza tutaj jest skromna. Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedzieć, czy w mojej sytuacji monitory bliskiego pola to idealne wyjście, bo może istnieje inna możliwość, której nie biorę pod uwagę? Jeżeli studyjne monitory to jakie? Nie wiem też jak rozwiązać ewentualny problem gniazd, ponieważ w studiu z jacków i cinchy sie nie korzysta. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...