Skocz do zawartości

lolexd

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lolexd

 • Ranga
  Debiutant
 1. Wielkie dzięki za odpowiedź. Rozwjrzałem się dzisiaj trochę po sklepach i sprzedający polecił mi do mojego pomieszczenia kolumny podłogowe. W sumie jak zobaczyłem zensory 3 to też zacząłem powątpiwać w to, czy dadzą radę. Obecnie stanąłem przed dylematem: canton gle 476 czy dali zensor 5. Cantony słyszałem, były ok, zensorów 5 nie słyszałem. Mogę je dostać w podobnej cenie. Na pytanie sprzedającego które by polecił, powiedział że zensory 5 mają bardziej barwny dźwięk. Co o tym myślicie ?
 2. Od napisania postu rozglądałem się za potencjalnym zestawem. Z amplitunerów mających wbudowanego spotify znalazłem jakąś yamahę, jakoś rn-301, cena to 1300, ew są dostępne też jakieś denony od 1500. Jest to ta droższa wersja, biorąc pod uwagę że być może uda się znaleźć amplituner z samym bluetooth - wtedy trochę taniej. Z głośników.. najbardziej rozsądne wydają się Dali Zensor 3. Zwróciłem też uwagę na trochę droższe, ale za to z fantastycznym designem "686 S2 Bowers & Wilkins" - ok. 1000zł/sztukę (budżet elastyczny). Idąc tym tropem, na allegro można znaleźć Zensor 5 w cenie 1150/sztukę.. Czy mógłby mi ktoś ocenić b&w i porównać zensory 3 z 5 ? już sam nie wiem co jest lepszym wyborem .. powiedzmy że 3500 to jest taka górna górna granica, której nie przekroczę. Dorzucam to co znalazłem na allergo: CANTON CHRONO 502 (na allegro komplet powystawowych 1400) CANTON CHRONO 502.2 (na allegro komplet nowych 2100)
 3. Witam, na początku zaznaczę, że w sprawach audio jestem laikiem i proszę o nie wyśmiewanie moich pomysłów. Poszukuję zestawu audio do słuchania muzyki ze spotify. Przeczytałem, że istnieje możliwość zakupu amplitunera z wbudowaną aplikajcą spotify (np. yamaha), jednak w poszukiwaniu oszczędniejszej wersji opowiadałbym się za wykorzystaniem w systemie telefonu (iphone 6) i puszczania spotify z niego - wtedy możliwe połączenia to bluetooth i jack. Jak wspominałem - jestem w tym nowy i amplituner jest dla mnie "rzeczą zbędną", która tylko pochłania pieniądze (całe życie na głośnikach komputerowych 5.1 logitech), toteż chciałbym zachować jakieś rozsądne proporcje, aby cena głośników nie stanowiła 15% całej ceny zestawu. Zanim zagościłem na forum, rozglądałem się za porządnym zestawem kina domowego/głośników komputerowych. Najpoważniej potraktowałem Edifier s760d (ok. 2300), jednak wolałbym 2.1, do tego ich design wygląda - mimo solidnego wykonania - tandetnie. Mocno zastanawiałem się także nad Creative T6 Series II Bluettoth, teoretycznie najlepsze głośniki od Creative (1600zł, 2.1), jednak po ilości opinii oraz informacji w internecie na ich temat można stwierdzić, że są pewnego rodzaju niewypałem. Mocno zastanawiałem się także nad nową serią Bose Soundtouch 30, jednak przy teście w salonie Bose byłem mocno niezadowolony. Zestaw ma grać w salonie 5mx5m, jako że jest to blok, nigdy nie będą grały z pełną mocą (dlatego też odpada edifier). Słucham głównie rocka, chociaż też lubię jak czasami uderzy bas;). Budżet to ok. 2500, +- 500zł, jednak wolałbym - Nie mam problemu z tym, aby zakupić sprzęt używany. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 4. Cześć, chciałbym zakupić "wielofunkcyjny" zestaw głośników. Pomieszczenie jest małe, ok. 20m2. Docelowo mają stać koło telewizora, toteż od czasu do czasu mam zamiar ich używać jako kina domowego, ale to nie jest priorytet. Priorytetem jest słuchanie muzyki, tak po prostu Rozglądałem się za zestawami kina domowego, jednak wolałbym uniknąć 5.1, ponieważ nie chcę ciągnąć kabli po całym pomieszczeniu, oczywiście mam na myśli "duże 5.1", takie, którego nie da rady estetycznie upchać w pobliżu telewizora. Najchętniej wybrałbym zestaw 2 kolumny + subwoofer. Budżet.. hmm.. to zależy, chciałbym wydać nie więcej niż 1,5k, jednak jeżeli znajdę jakąś "super ofertę" nie będę miał problemu z wydaniem 3k. Zaznaczam jeszcze raz - głównie zależy mi na słuchaniu muzyki, nie oglądaniu tv. Proponowane przeze mnie zestawy - do oceny Canton Movie 130 Logitech z906 Bose Companion 50 Obydwa są 5.1, jednak rozmiary głośników pozwalają je ulokować na niewielkiej powierzchni. Dzięki i pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...