Skocz do zawartości

Bumpalump

Banned
  • Zawartość

    42
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Bumpalump

  1. Z Sony jesli chcesz lepiej to 730ES, FA30 zdecydowanie nie, 700 to tez nic specjalnego, fa50 w zasadzie opinie sa skrajne, ja osobiscie nigdy go nie sluchalem

    Z Roteli jednym z lepszych modeli jest RA-980BX, osobiscie nie sluchalem ale po opiniach to z pewnoscia duzo jasniejszy sprzet niz Sony, nowsze wynalazki polecam odpuscic, ra10 i ra12 sluchalem i bylo kiepsko.


  2. Mialem Audiolaba 8000A bardzo przyjemny dzwiek, podobny pod wieloma wzgledami do Sony ale ma tez powazna wade, bardzo mocno sie grzeje z powodu bardzo malutkiego radiatora, a podgrzewaja go ogromne Sankeny LAPT, zreszta te same co w Sony 670ES i po kilkuminutowym graniu na 4 ohmowych kolumnach na srednim poziomie glosnosci doslownie obudowa parzyla w rece.
  3. Sony ta f 670es, neutralne stonowane brzmienie
    Wydajnosc pradoww i kontrola basu ktorej nie znajdziesz w innym wzmacniaczy w tej cenie
    Budowa wewnętrzna i jakosc elementow ktorej rowniez prozno szukac w podobnym budzecie u konkurencji
    Do muzyki elektronicznej jest swietny, egzemplarz na allegro jest moj, po 3 latach zastapil go najwyzszy model sony ta f 830es

    Zanim ktod mi zarzuci kryptoreklame to dodam, ze polecam ten model od pierwszych dni jego uzytkowania, to po prostu jejn z niewielu ktory w ttm budzecie nie ma wad i ciezko mu znalezc kobkurenta nawet drozszego, zagral lepiej od marantza pm16 ktory stoi klase wyzej od pm17. Nadow i tanich roteli tez nie ma co porównywać. Zreszta fakt ze mam go niezmiennie od 3 lat o czyms swiadczy. A majac 4 tys w kieszeni jedynym slusznym woborem byla juz topowa integra sony.
  4. Słucham takiej muzyki od lat i ciezko bylo dobrac i spasowac klocki tak aby wszystko bylo na swoim miejscu.

    Świetnie sprawdzi sie tutaj elektronika Sony ES z kolumnami Cantona

    http://allegro.pl/canton-ergo-rc-l-vs-jbl-...5921145288.html

    kolumny wizualnie wygladaja na bdb+ w zestawie jest Control Uni do tego wzmacniacz http://allegro.pl/sony-ta-f730es-wzmacniac...5918453510.html

    osobiscie mam zestaw Sony SS-F7ES DIY ze wzmacniaczem Sony TA-F830ES ale przerabialem identyczny zestaw jak Ci polecam i bylo swietnie, w tym budzecie zestaw nie do podwazenia.
  5. Najwazniejszym czynnikiem decydujacym bedzie tu efektywnosc kolumn, oraz ich gabaryty i na koncu moc.
    Musisz szukac czegos co ma 2 glosniki niskotonowe 8 calowe na kolumne i efektywnosc minimum te 87dB

    Wzmacniacz natomiast uwazam powinien miec spora moc, powiedzmy ok 100 lub powyzej i wydajny uklad zasilania.

    W tym budzecie za bardzo nie ma co wybierac, wymagania sa duze a srodkow jest malo, mysle ze na poczatek zestaw Dali 104 lub 505 z dobrym japonskim wzmacniaczem stereo wyzszej klasy spisze sie conajmniej dobrze.
  6. Stabilnosc temperaturowa zalezy od wielu czynnikow, miedzy innymi od tego w jakiej klasie pracuje stopien koncowy i sterujacy, od wielkosci radiatora, wartosci pradu spoczynkowego.

    Wzmacniacz Sony TA-F830ES osiaga stabilnosc temperaturowa po ok 40min a to ze wzgledu na ogromny radiator, oraz stopien sterujacy pracujacy w klasie A i tranzystory tego stopnia sa na wspolnym radiatorze co stopnie koncowe, po tych 40 min radiator osiaga temp 45 stopni i tyle juz zostaje.

    Natomiast drugi wzmacniacz Sony TA-F670ES osiaga stabilnosc po 15 min, do momentu podgrzania radiatora do 30 stopni tylko przez tranzystory stopnia koncowego.

    Na szczescie na tych wzmacniaczach nie slychac wplywu temperatury na dzwiek.
  7. Szum to sprawa jakosci elektroniki, wejscia wzmacniacza, wyjscia daca.
    Taki szum nie jest zwiazany z zadnymi zakloceniami

    Opisuja to parametry S/N Ratio, widocznie wzmacniacz i dac ma te parametry na dosc kiepskim poziomie.

    Ja u siebie moge odkrecic galke do maxa i z uchem przy tweeterze mam absolutna cisze
  8. Cytat

    Muszę znaleźć jakiś sposób by skutecznie odseparować wzmacniacz od drgań, bo po paru miesiącach głośniejszego grania i od mocnego basu przestawiają się w środku PR-ki.



    Lakier do paznokci, ja serwisuje sprzet wysylkowo i nigdy jeszcze takie "zalakowanie" lakierem peerek nie zawiodlo.
    Ewentualnie mozesz rozwazyc wymiane na pr precyzyjne, wtedy ustawienie to sama przyjemnosc
  9. Cytat

    Tak jeszcze dopytam Was o regulację prądów w takim wzmacniaczu jak moja 901. Czy może się okazać,że oryginalne,leciwe już przecież regulatory (nie wiem jak to się fachowo nazywa) wymagają przy takiej robocie wymiany?



    Potencjometry montażowe ale potocznie zwie sie je peerkami, podkówkami.

    Reakcja tranzystora ustalajacego prąd spoczynkowy na zmiane rezystancji w obwodzie jego bazy jest bardzo duza, przed jakakolwiek ingerencja w regulacje potencjometr ten powinien byc "sprawdzony" na wylaczonym wzmacniaczu omomierzem, jesli reaguje i nie rozpadl sie to mozna przystapic do regulacji na rozgrzanym wzmacniaczu.

    Osobiscie polecam wymiane peerek na wieloobrotowe potencjometry montazowe, precyzja regulacji jest wtedy o niebo lepsza, mozna ustawic prad z dokladnoscia do setnych mV jesli ktos dysponuje takim multimetrem
  10. Z tanich ESów najlepiej gra X202, dobre sa tez modele 950 i 970 (ich odpowiedniki to 307ESD i 308ESD) ale to wszystko budzet ok 250-400zl

    Jak ktos ma wiekszy budzet to proponuje celowac w Denona DCD 1450AR, bardzo fajnie grajacy cedek raczej po jasnej stronie, z fajnym nisko schodzacym basem, mozna go wyrwac za ok 600zl w dobrym stanie
  11. Cytat

    Szanowni Forumowicze doradzający innym,

    Czym się zatem kierujecie, przypinając danym kolumnom etykietkę "wymagające"? Oczywiście pierwsza odpowiedź przychodząca na myśl to "odsłuchem", ale przecież nikt z Was nie miał okazji słuchać wszystkich modeli kolumn, których multum na rynku pierwotnym i wtórnym.
    Jeżeli nie mieliście okazji danych kolumn posłuchać, ogólne dane techniczne (w tym impedancję) widzą wszyscy, szczegółowa charakterystyka, badania laboratoryjne - niedostępne... Na jakiej podstawie określacie kolumny takim, lub innym mianem?



    Najlepiej na podstawie przebiegu impedancji.
    Pozniej odsluch, ale tu wypada miec jakis punkt odniesienia i troche osluchania, trzeba wiedziec jak brzmi dobrze kontrolowany bas
  12. Cytat

    A takie Sankeny 2SA1216 2SC2922 to tranzystory planarne. Czyli tranzystory fet. Technologia planarna to technologia dużych wafli która prowadzi do produkcji tranzystorów fet. I ich charakterystyka jest taka jak innych fetów. Właśnie w obudowach MT-200.



    Tak, ale bipolarny to nie jest to samo co mosfet, te 2 typy tranzystorow zasadniczo sie roznia, wprawdzie oba typy maja swoje plusy i minusy w kazdym ukladzie to jednak wole dzwiek bipolarnych tranzystorow chociaz i tak bardzo duzo zalezy od samej aplikacji
  13. Samochodowe wzmacniacze rzadza sie swoimi prawami, kilka par przemyslowych mosfetow i jazda byle wiecej mocy ;p

    Ja nie lubie mosfetow w audio, chociaz sa dobre tranzystory audio mosfet np parki 2SJ200 lub 2SJ201 Toshiby, ale ogolnie miejsce mosfetow jest w zasilaczach impulsowych i falownikach icon_smile.gif a nie sprzecie audio
×
×
  • Utwórz nowe...